کد خبر: 695106
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفتگوی نامه‌نیوز با نقوی حسینی

پایداری مجلس آینده را برای خود می‌داند اما غافلگیر می‌شود

فعال سیاسی گفت: اگرچه جبهه پایداری و جریاناتی شبیه پایداری چنین تصوری دارند و سبد رأی انتخابات را به نفع خودشان پیش بینی می کنند اما باید منتظر تحولات خیلی بزرگ بود.

پایداری مجلس آینده را برای خود می‌داند اما غافلگیر می‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: درباره انتخابات پیش رو دو دیدگاه وجود دارد، نخست آنکه نتیجه از الان مشخص است و پایداری اکثریت کرسی های مجلس آینده را در اختیار می گیرد، دوم آنکه نتیجه ای کاملا غافلگیرکننده اتفاق می افتد.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با نامه نیوز درباره میزان غافلگیرکنندگی انتخابات آینده گفت: نتیجه انتخابات قابل پیش بینی نیست و هیچ گروه و جریانی از الان نمی تواند بگوید پیروز از پیش تعیین شده خواهد بود. اگرچه جبهه پایداری و جریاناتی شبیه پایداری چنین تصوری دارند و سبد رأی انتخابات را به نفع خودشان پیش بینی می کنند اما باید منتظر تحولات خیلی بزرگ بود.

وی افزود: بررسی اغلب حوزه های انتخابیه نشان نمی دهد که نامزدهایی در میدان حضور دارند و مشغول فعالیت هستند که اصلا وابسته به جریانات مشهور سیاسی نیستند و گرایشی نیز به آنها ندارند. در واقع نوعی استقلال در تصمیمات، رویکردها و دیدگاه های آنها مشهود است بنابراین در انتخابات آینده امکان ظهور و بروز یک جریان مستقل خیلی محتمل است.

این فعال سیاسی با اشاره به رقابت های شدید موجود بین گروه های اصولگرا یادآور شد: هم اکنون شورای ائتلاف با مشکلات و مسائل مربوط به آقای قالیباف درگیر است. جبهه پایداری مسائل خاص خودش را دارد. شریان حرکت دیگری دارد انجام می دهد. شورای وحدت با هیچ کدام از گروه های یادشده سازگاری ندارد و مسیر خودش را جلو می رود.

نقوی حسینی ادامه داد: اگر وضعیت به همین شکل پیش برود -که به نظر هم می رسد به همین شکل خواهد ماند چون زمینه یکپارچگی بین گروه های اصولگرا مشاهده نمی کنیم-شاهد یکسری اتفاقات و تحولاتی در عرصه معادلات انتخابات خواهیم بود و افرادی از صندوق های رأی بیرون بیایند که در هیچ کدام از این جریانات نیستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها