کد خبر: 697253
تاریخ انتشار :

پشت پرده رفتار بسیار مشکوک ارتش اسرائیل

اعلام رسمی ارتش اسرائیل مبنی بر کشتن اُسرای خود به صورت اشتباهی آن هم به صورتی که اعلام شد، بسیار مشکوک و جای تعجب دارد.

پشت پرده رفتار بسیار مشکوک ارتش اسرائیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، علیرضا تقوی‌نیا، فعال رسانه در یادداشتی در کانال تلگرام خود نوشت:

ارتش اسرائیل می توانست اعلام کند اینها نیز مانند سایر اُسرای هلاک شده قبلی، در بمباران کشته شده‌اند اما این که صریحا می‌گویند تک تیراندازان اسرائیلی، آنان را با وجود بالا بردن پارچه سفید هدف قرار داده اند، افکار عمومی صهیونیست‌ها را به شدت تکان داده است.

این خبر جبهه داخلی اسرائیل را به شدیدا تحریک کرد و سوال مهم این است که مسئولان نظامی صهیونیست، چرا و با کدام هدف خبری را که می‌دانستند افکار عمومی جامعه صهیونیستی را به شدت ضد جنگ می‌شوراند، اعلام کردند؟

در این مورد ۲ سناریو متصور است:

۱. ارتش اسرائیل به هیچکدام از اهدافش نرسیده و روزانه تلفات بسیار بالایی را متحمل می‌شود و اقتصاد این رژیم دستخوش آسیب جدی گردیده است و فعلا افق روشنی برای پیروزی دیده نمی‌شود. پس ارتش طی هماهنگی با دولت نتانیاهو ، این خبر را اعلام کرده تا بتواند افکار عمومی را برای پایان جنگ تحریک کند و خواست عمومی جامعه صهیونیست از جنگ تا پیروزی کامل، به آتش بس دائمی تغییر یابد.

۲. اما احتمال دوم که به حقیقت نزدیک‌تر می‌نماید، این است که گالانت ، گانتز و بخشی از ارتش که مخالف نتانیاهو هستند و جنگ با تلفات کنونی را به ضرر استمرار حیات اسرائیل می‌دانند، با اعلام این خبر سعی در تحریک افکار عمومی دارند تا با آمپاس نخست وزیر، او را مجبور به توقف جنگ نمایند.

گانتز و آیزنکوت و برخی اعضای کابینه جنگ، به خوبی می دانند اگر جنگ متوقف شود ، می توانند مسئولیت ناکامی را به گردن نتانیاهو و مدیریتش بیندازند و او را از قدرت برکنار کنند؛ چیزی که دولت دموکرات آمریکا هم خواهان آنست .

اما نتانیاهو این نبرد را جنگ تعیین سرنوشت حیات سیاسی خود می‌داند و احتمالا بر ادامه آن اصرار ورزد.

اوضاع جبهه داخلی اسرائیل خوب نیست اما نتانیاهو سعی دارد با کش دادن جنگ ، موقعیت خود را تحکیم و جایگاه بایدن را در افکار عمومی آمریکا تضعیف کند تا زمینه برای روی کار آمدن ترامپ فراهم شود.

لازم به ذکر است میزان محبوبیت بایدن پس از شروع جنگ غزه ،در ۷ ایالت حیاتی و سرنوشت ساز انتخاباتی ، کاهش چشمگیری داشته است و کنار رفتن او از قدرت ، یک شانس جدی برای در قدرت ماندن نتانیاهو ارزیابی می شود.

در نهایت باید گفت به هر دلیلی که باشد ، اعلام خبر کشتن ۳ اسیر اسرائیلی به دست ارتش این رژیم آن هم توسط سخنگوی این ارتش، عقلانی و بر اساس اصول اطلاع رسانی در زمان جنگ نیست و احتمالا هدفی خاص در پشت آن نهفته باشد.

هدفی که قطعا ، برانگیختن افکار عمومی اسرائیل در راستای شکل گیری خواست عمومی جهت پایان جنگ است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها