کد خبر: 699024
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با بیژن مقدم

وحدت اصولگرایان در گرو حضور فعال اصلاح طلبان

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اگر جریان اصلاح طلب به هر دلیلی نباشد یا قوی ظاهر نشود، اوضاع به سمت رقابت درون اردوگاهی بین مجموعه های اصولگرا پیش خواهد رفت.

وحدت اصولگرایان در گرو حضور فعال اصلاح طلبان
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: آرایش صحنه رقابت گروه ها برای کسب کرسی های مجلس دوازدهم هنوز شفاف و روشن نیست. از جمله این ابهامات نوع ائتلافی است که می تواند بین جریان علی لاریجانی و سایر مجموعه های سیاسی اتفاق بیفتد.

بیژن مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره برنامه انتخاباتی جریان علی لاریجانی گفت: هنوز معادلات صحنه انتخابات روشن نیست چون صف بندی ها وضعیت مشخصی ندارند. آرایش و صف بندی های صحنه رقابت زمانی شفاف می شود که نتیجه بررسی صلاحیت نامزدها اعلام شود.

وی افزود: اگر مشخص شود از هر جریانی چه نامزدهایی در عرصه انتخابات حضور دارند آن زمان می توان به آنها وزن داد. در این صورت بهتر می شود درباره سنگینی و سبکی سبد رأی، قوت و ضعف پایگاه مردمی و میزان شانس پیروزی هر جریان قضاوت کرد.

تحلیلگر مسائل سیاسی اظهار کرد: بعد از اعلام نتیجه تأیید صلاحیت ها اگر وزنی برای جریانات منتقد دولت وجود داشته باشد و آنها کاندیداهای قابل رقابتی داشته باشند، می توانند خوب کار کنند، رسانه های شان را پای کار بیاورند و با تشویق مردم به مشارکت در انتخابات، یک اقلیت قوی را در مجلس آینده تشکیل دهند. در مجموع مجلس آینده می تواند با اکثریت اصولگرای ارزشی و اقلیت منتقد دولت باشد.

بیژن مقدم درباره ائتلاف مجموعه های اصولگرا ادامه داد: این بستگی به وضعیت آرایش صحنه انتخابات دارد. اگر رقابت بین اصولگرایان و اصلاح طلبان باشد یک سازوکار امکان بروز و ظهور دارد اما اگر جریان اصلاح طلب به هر دلیلی نباشد یا قوی ظاهر نشود، اوضاع به سمت رقابت درون اردوگاهی پیش خواهد رفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها