کد خبر: 701806
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر/گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با شهریار حیدری

نظارتی بر درآمد-هزینه دانشگاه آزاد نیست

فعال سیاسی گفت: جای تأسف دارد دانشگاه آزاد که خودگران است، درآمدش را هزینه می کند و نظارت آنچنانی هم بر آن نیست بیاید درباره بودجه صداوسیما چنین قضاوتی کند.

نظارتی بر درآمد-هزینه دانشگاه آزاد نیست
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز: افزایش بودجه سال 1403 سازمان صدا و سیما حواشی را به دنبال داشت. از جمله این حواشی آن بود که روزنامه فرهیختگان در گزارشی نوشت «وقتی دولت ادعا می‌کند نمی‌تواند و ندارد که حقوق مزد بگیران را ۲۰ درصد افزایش دهد، چرا باید بودجه نهاد‌هایی مثل صداوسیما هر سال زیاد شود و ۸ همت بودجه افزایشی صداوسیما چطور باید خرج شود؟». در حالیکه ارگان رسمی دانشگاه آزاد ضمن انتقاد به مجلس، نحوه هزینه‌کرد بودجه رسانه ملی را زیر سئوال می برد که خود این دانشگاه درباره دخل و خرجش پاسخگویی روشنی ندارد.

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره حواشی افزایش بودجه صداوسیما گفت: امروز امپراطوری رسانه های غربی و فارسی زبان خارج از کشور هجمه ها و فضاسازی های کذبی را علیه کشور ساماندهی می کنند که صداوسیما برای تقابل با این امواج دروغ پراکنی و سیاه نمایی نیازمند به تجهیزات مدرن دارد. همچنین مردم انتظار دارند سطح کیفی برنامه های صداوسیما تقویت شود.

وی افزود: امروز سیستم های ماهواره ای و دیجیتال جایگزین سیستم های قدیمی شده و به روزرسانی آنها نیازمند اعتبارات کافی است. نکته مهم دیگر آنکه افزایش بودجه صداوسیما نه تنها خارج از عرف نیست بلکه تأمین اعتبار 100 درصد درخواست های این سازمان را هم کفاف نمی دهد.

این نماینده مجلس درباره انتقاد ارگان رسمی فرهیختگان به موافقت مجلس با افزایش بودجه صداوسیما یادآور شد: بودجه 1403 صداوسیما مانند سایر نهادها و دستگاه های اجرایی به طور متعارف تقویت شد، بودجه این سازمان براساس قانون برنامه هفتم مصوب شد. جای تأسف دارد دانشگاه آزاد که خود گران است، درآمدش را هزینه می کند و نظارت آنچنانی هم بر آن نیست بیاید درباره بودجه صداوسیما چنین قضاوتی کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: صداوسیما خود هیأت امنا دارد، چندین دستگاه مثل سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات روی هزینه بودجه این سازمان نظارت می کنند بنابراین قضاوت ارگان دانشگاه آزاد دور از انصاف و کارشناسی است که خوشبینانه بخواهیم بگوییم به علت بی اطلاعی است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها