کد خبر: 702077
تاریخ انتشار :

آمریکا: کودکان غزه غیرنظامی نیستند!

نماینده جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا ضمن درخواست برای کوچاندن ساکنان نوار غزه و انجام تخریب‌های بیشتر در این منطقه مدعی شد، کودکانی که در غزه کُشته می‌شوند «غیرنظامیان بی‌گناه نیستند».

 آمریکا: کودکان غزه غیرنظامی نیستند!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«برایان ماست» نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا در کنگره آمریکا که سابقه خدمت در ارتش رژیم صهیونیستی را داشته و به آن «افتخار» هم می‌کند، در پاسخ به یک فعال که شهادت هزاران کودک در غزه به دست اشغالگران صهیونیست را به او یادآور شد، در اظهاراتی مدعیانه گفت: «کودکان بی‌گناهی در نوار غزه وجود ندارند».

اعضای گروهی از فعالان چپ و ضداسرائیلی آمریکا موسوم به «کد پینک» در سالن‌های کنگره با ماست روبه‌رو شده و او را به دلیل حمایت از حملات مستمر رژیم صهیونیستی به غزه که موجب شهادت بیش از ۲۵ هزار فلسطینی شده که ۷۰ درصدشان زن و کودک هستند و نیز صدها هزار تن از ساکنان غزه را با قحطی و بیماری‌ها مواجه کرده، «سنگ دل» خواندند.

در ویدیویی که از این برخورد منتشر شده، یکی از این فعالان به برایان ماست می‌گوید: تو قلب نداری، تصاویر کودکان کشته شده و در حال احتضار در غزه را ندیدی؟ اما او پاسخ می‌دهد، «آن‌ها غیرنظامیان بی‌گناه فلسطینی نیستند».

یکی دیگر از آن‌ها از او درباره نیم میلیون انسانی که در غزه در حال مرگ هستند، سوال کرد که این نماینده کنگره آمریکا باز هم مدعی شد، «آن‌ها همان‌ کسانی هستند که باید بیرون رفته و دولتی را تشکیل دهند که هر روز به اسرائیل حمله نکند».

به نوشته روزنامه عربی۲۱، در این ویدیو برایان ماست در پاسخ به فعالی که گفت رژیم اشغالگر زیرساخت‌ها در غزه را ویران کرده با خونسردی تخریب زیرساخت‌های بیشتر در غزه را خواستار شد و گفت: زیرساخت دیگری در آنجا هست که باید تخریب شود، چیزهای بیشتری در آنجا وجود دارد که نیاز به تخریب دارند.

برایان ماست درباره تصمیم برخی کشورها برای تعلیق حمایت مالی از «آنروا» تصریح کرد: می‌خواهم مطمئن شوم آنها یک دلار یا یک سنت از مالیات‌دهندگان آمریکایی دریافت نخواهند کرد و این روند به شکل کامل لغو می‌شود.

او در ادامه نیز تصمیم سازمان ملل برای تاسیس آنروا را «احمقانه» خواند.

این نماینده کنگره آمریکا که قبلا در ارتش رژیم صهیونیستی حضور داشته، اکتبر ۲۰۲۳ با لباس فرم نظامیان صهیونیست در کنگره حضور یافت.

او ۱۳ اکتبر در حساب کاربری خود در پلتفرم ایکس همراه با انتشار تصاویری از خود با این لباس نوشت، «به عنوان تنها عضوی که در هر ۲ ارتش آمریکا و اسرائیل خدمت کرده، همواره در کنار اسرائیل خواهم بود».

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها