کد خبر: 702092
تاریخ انتشار :

انتقاد حکیم از سکوت در برابر کشتار دسته‌جمعی مردم غزه

​رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل گفت «سکوت در برابر کشتار دسته جمعی مردم غزه نقض آشکار ارزش‌ها و قوانین بین‌المللی است».

انتقاد حکیم از سکوت در برابر کشتار دسته‌جمعی مردم غزه
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایسنا، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در دیدار «جنین هنیس پلاسخرت» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق، تحولات سیاسی عراق و منطقه و روابط بغداد و سازمان ملل را بررسی کرد.

در این دیدار، حکیم بر اهمیت انتقال به مرحله شراکت دوجانبه با سازمان ملل با توجه به پشت سر گذاشته شدن اکثر چالش‌های داخلی و خارجی در کشور تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت تلاش برای حفظ ثبات که نتیجه فداکاری همه طیف‌های ملت عراق است، تاکید کرد.

رهبر جریان حکمت ملی عراق شوراهای استانی و حکومت‌های محلی پیش رو را دارای اهمیت بسیار برای تقویت ثبات و ادامه روند سازندگی کشور دانست.

حکیم همچنین بر حمایت کامل از دولت عراق در مدیریت مذاکرات با ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم برای پایان دادن به ماموریت‌های آن و انتقال به مرحله روابط دوجانبه در راستای منافع دوجانبه تاکید کرد.

وی در ادامه از جامعه جهانی خواست که به مسئولیت‌های خود در قبال بحران غزه عمل کند و افزود که سکوت در برابر کشتار دسته جمعی ملتی بی‌پناه نقض آشکار ارزش‌ها و اصول و قوانین بین‌المللی است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق در این راستا خواستار توقف جنگ و ورود کمک‌های انسان‌دوستانه و امدادرسانی به آوارگان در شرایط سخت زمستانی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها