کد خبر: 706081
تاریخ انتشار :

دستور فرماندار زیر کوه به ابراهیم رئیسی: سرمایه سرگردان مردم را به سمت تولید ببر!

فرماندار شهرستان زیرکوه گفت: سرمایه مردم که در بازار سرگردان است و به دلیل تورم موجود و تحلیل نرفتن سرمایه مردم سرمایه خود را گاهی به سمت خودرو و مسکن سرمایه‌گذاری کرده که هیچ منفعتی برای مملکت ندارد لذا دولت باید زمینه‌ایی را فراهم کند که سرمایه به سمت تولید پیش‌روی کند.

دستور فرماندار زیر کوه به ابراهیم رئیسی: سرمایه سرگردان مردم را به سمت تولید ببر!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمدرضا غیرتی، در گفت‌وگو با ایسنا گفت: رهبر انقلاب در ابتدای سال شمسی بیانات مهمی را مطرح کرده که در خلال این بیانات نامگذاری برای سال پیش‌رو داشته که نقشه راهبردی برای کشور و مسئولین است که در این رابطه باید تلاش خود را بکار گیرند تا نامگذاری که از روی حکمت و آگاهی کامل بوده را محقق کنند.

وی بیان کرد: سرمایه مردم که در بازار سرگردان است و به دلیل تورم موجود و تحلیل نرفتن سرمایه مردم سرمایه خود را گاهی به سمت خودرو و مسکن سرمایه‌گذاری کرده که هیچ منفعتی برای دولت ندارد لذا دولت باید زمینه‌ایی را فراهم کند که سرمایه به سمت تولید پیش‌روی کند.

غیرتی با بیان اینکه دولت باید اعتماد را جلب کند، گفت: امنیت سرمایه باید شکل گیرد تا مردم اعتماد کنند که اگر در یک واحد صنعتی سرمایه‌گذاری کردند قطعا سرمایه آن‌ها امنیت داشته و مشکلی برای آن پیش نخواهد آمد لذا دولت باید جلو رانت‌ها و فسادهای اقتصادی و اختلاس‌ها را بگیرد.

فرماندار شهرستان زیرکوه اظهار کرد: دولت وظیفه دارد موانع تولید را رفع کرده باتوجه به اینکه هزاران واحد صنعتی طی دوره‌ی دولت سیزدهم تعطیل شده بود احیا شد که کارهای بسیار خوب دولت بود که انجام شد.

وی تصریح کرد: اگر دولت شرایط را فراهم کند و از مردم نیز انتظار است که حمایت و همراهی کرده و سرمایه خود را در جهت تولید به کار ببندند فرمایش رهبر انقلاب تحقق پیدا خواهد کرد.

غیرتی بیان کرد: نخبگان جامعه و شرکت‌های دانش‌بنیان پایه و اساس در جامعه هستند که از منابع مهمی که می‌تواند به سرمایه‌گذاری در بخش تولید، جهش تولید و تولید کیفی رقم بخورد نخبگان جامعه هستند که مشکلاتی در این زمینه وجود دارد که دولت برای رفع آن باید تسهیل‌گری را  انجام دهد.

فرماندار زیرکوه گفت: مهم‌ترین رکن  دانشگاه‌ها هستند که با نیازسنجی و آسیب‌شناسی و متناسب با نیاز جامعه و تولیداتی که نیاز است با رشد اقتصادی دنیا پیش‌بروند بروز بوده و با ایده‌ها و طرح‌های جدید در دانشگاه‌ها زمینه تولید کیفی را فراهم کنند و با وجود خلاقیت در زمینه تولید می‌توانند زمینه را برای رشد آن در داخل کشور فراهم کنند.

وی بیان کرد: به عنوان یک فرماندار شهرستان مرزی موانعی که که بر سر راه تولید است پیگیری کرده و توسط مسئولین مرتبط استانی و کشوری موانع را از سر راه برداشته و به سرمایه‌گذاران کمک خواهیم کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها