کد خبر: 716990
تاریخ انتشار :

نگاه تحلیلگر / گفت‌وگوی «نامه‌نیوز» با محمداسماعیل کوثری

پزشکیان مقیّد است تا کار مردم راه بیفتد

فعال سیاسی اصولگرا گفت: رئیس جمهور باید کار مردم را راه بیندازد و آقای پزشکیان نیز مقیّد به همین است.

پزشکیان مقیّد است تا کار مردم راه بیفتد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

نامه‌نیوز -  انتخابات ریاست جمهوری تمام شد اما برای پزشکیان و جناح رقیبش تازه اول کار است. دولت به ریاست پزشکیان و مجلس به ریاست قالیباف بخواهند و نخواهند مجبورند 4 سال با هم کار و تعامل کنند تا هم چرخ اداره کشور بچرخد و هم سرمایه اجتماعی احیا شود؛ هر اصولگرا و اصلاح طلبی امروز با گوشت و پوست و استخوانش پیام مردم را در انتخابات دریافت کرد و فهمید دوران شعار درمانی به پایان رسید و حالا دیگر جدی جدی وقت کار است.

محمداسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار نامه نیوز درباره انتظارات از دولت پزشکیان گفت: آرزوی توفیق و سلامتی برای رئیس جمهور منتخب داریم. آقای پزشکیان اعلام کرد «برنامه هفتم توسعه را اجرا می کند». این انتقاد به دولت های گذشته وجود دارد که نهایتا 20 تا 30 درصد اهداف قانون برنامه را اجرا کردند؛ امیدواریم دولت چهاردهم بتواند تحقق 60 تا 70 درصدی قانون برنامه هفتم توسعه را رقم بزند.

وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب برای پیروزی مسعود پزشکیان افزود: امیدواریم رئیس جمهور منتخب راه و روش آقای رئیسی را دنبال کند. همچنین آقای پزشکیان نیز مناظره ها وعده هایی داد که اگر در همین راه و مسیر گام بردارد، می تواند رضایت مردم را به دست آورد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی درباره میزان عزم مسعود پزشکیان به اجرای سیاست های کلی ابلاغی رهبر معظم انقلاب اظهار کرد: قانون اساسی روابط بین ارکان نظام را مشخص کرده بنابراین این حرف است که بگوییم انشقاقی وجود دارد. رئیس جمهور باید کار مردم را راه بیندازد و آقای پزشکیان نیز مقیّد به همین است.

وی با بیان اینکه مرجع سیاستگذاری در کشور مشخص است، افزود: رهبر معظم انقلاب سیاست های کلی نظام را مشخص می کنند و رئیس جمهور در اصل باید آن سیاست ها را اجرا کند تا منافع ملی تحقق یابد. آقای پزشکیان چندین مرتبه در ایام تبلیغات ریاست جمهوری تعهد به این مشی را اعلام کرد.

کوثری درباره ترکیب سیاسی اعضای کابینه دولت مسعود پزشکیان گفت: آقای پزشکیان همان طور که اعلام کرد هیچ حزب و تشکیلاتی ندارد، بر همان اساس عمل می کند که بحث اصولگرا و اصلاح طلب را کنار بگذارد تا کار برای دولت مهم باشد. امیدواریم نتایج عملکرد دولت چهاردهم برای مردم مفید باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها