کد خبر: 684958
تاریخ انتشار :

احتمال غیبت دو ستاره بزرگ در مهمترین بازی هفته اول

در فاصله چندتا ساعت مانده به آغاز بازی بزرگ هفته مشخص نیست سپاهان می تواند از دو ستاره مهمش استفاده کند یا نه؟

احتمال غیبت دو ستاره بزرگ در مهمترین بازی هفته اول
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش"ورزش سه" روز گذشته وقتی خبرنگاران از ژوزه مورایس درباره احتمال عدم حضور دو ستاره این تیم برابر تراکتور سوال کردند سرمربی خوش صحبت طلایی پوشان با حالتی آشفته به آنان پاسخ داد و گفت:" مسایل اداری مربوط به باشگاه‌ها محرمانه است و غیر از فدراسیون کسی نباید از آن باخبر باشد و بنابراین صحبت های خبرنگاران را باید پیگیری کرد و دید از کجا آب خورده است." 

این مساله برمی‌گشت به روز هفدهم مرداد که نماینده سپاهان از صبح در سازمان لیگ حضور داشت و برای اولین بار از صحبت های او و تماسهایش با  اصفهان شنیده شد که دو بازیکن مطرح تیم (عیسی آل کثیر و رضا اسدی) برای ثبت قرارداد مشکل دارند. 

این از آن دست خبرهایی است که در فوتبال ایران از دید هیچ خبرنگاری پنهان نمی ماند بنابراین وقتی خبرنگار "ورزش سه" کمی دیرتر از منصورقنبرزاده درباره مشکلات سپاهان در ثبت لیست نهایی پرسید او تاکید کرد که دو بازیکن این تیم به دلیل مبلغ قید شده در قرارداد که از سقف بالاتر زده مشکل حضور در باشگاه سپاهان را دارند و سپاهان باید این مساله را حل کند. 

موضوع اینست سپاهان با این دو بازیکن قرارداد بسته و حالا این بازیکنان باید به دنبال راهی برای تعدیل قرارداد یا تبدیل مبلغ اصلی به آپشن یا چیزهایی از این دست باشند. کاری که در آستانه شروع لیگ برتر مشکلات مضاعفی برای باشگاه بوجود می آورد چون طبیعی است که بازیکنان به دنبال همان توافق اولیه با باشگاه باشند. 

این مساله روز گذشته درمورد فولاد رخ داد و آنها از حضور سه بازیکن خود محروم شدند که این ماجرا بخشی از مشکلات آنها در شکست سه صفر برای گل گهر را رقم زد. جایی که آنها با تبدیل قراردادشان به دلار و درهم و بحث مالیات موافقت نکرده اند و شاید بعید هم باشد تن به این کار بدهند چرا که برای آنها به عنوان بازیکن حرفه ای نسخه اول قرارداد ارزش و اهمیت دارد و می توانند روی آن ادعا بکنند و از باشگاه تا ریال اخر را بگیرند. 

این مخمصه ای است که تیم های فوتبال ایران امروز با آن درگیرند. عدم تناسب قوانین نقل و انتقالاتی با درخواست های بازار و شرایطی که در فوتبال ایران حاکم است و شدت رقابتی که در لیگ وجود دارد و همه دوست دارند در جمع تیم های صعودکننده به بازی های آسیایی باشند. 

البته سازمان لیگ هم قصد دارد طوری رفتار کند که بعدها اگر کسی ادعا کرد تیمی از سقف قرارداد عبور کرده نتواند ادعایش را اثبات بکند. سپاهان در این پیچ گیر افتاده و باید به هرشکلی خودش را از این داستان وابرهاند. آن هم در حالی که چندساعتی به بازی حساس این تیم برابر تراکتور باقی مانده است. همه از نتیجه بازی تراکتور و سپاهان در فصل پیش خبردارید مسابقه ای که تراکتور با شکست سپاهان قهرمانی را از این تیم گرفت و با توجه به اتفاقاتی که در ورزشگاه یادگار افتاد بارها مورد استفاده سپاهانی ها قرار گرتف تا بگوینددبی عدالتی بزرگی علیه شان رخ داده است. 

دامنه این صحبت ها حالا به فصل جدید کشیده شده و در جدال لفظی میان محمدرضا زنوزی و نزدیکان محمدرضا ساکت این دو در اوج رقابت به دیدار هم خواهند رفت تا آن نقاب دوستانه از روی چهره شان برداشته شود. 

 دو باشگاه در مواجهه با مسایل پیش آمده فصل رویه متفاوتی را پیش گرفته اند. سپاهان با سکوت کار را پیش می برد و تراکتور با هیاهو. سیاست هایی که درست وغلط بودنش در پایان فصل روشن خواهد شد.

در این شرایط ژوزه مورایس به تمام نفراتش نیازمند است و اگر عیسی و رضا اسدی در ترکیب تیم حضور نداشته باشند بخصوص در خط میانی تیم سپاهان دچار لطمه جدی خواهد بود و با توجه به مصدومیت امید نورافکن و جذب نشدن یکی از هافبک های مدنظر  مورایس او با تمرکز حداکثری به مصاف حریف نخواهد رفت. همه در اصفهان منتظرند خبر نهایی درباره این دوستاره منتشر شود و البته همانطور که می دانید فضای بسته باشگاه سپاهان اجازه نمی دهد اخبار اینچنینی به بیرون درز کند. پس باید تا زمان انتشار فهرست رسمی بازی صبرکنیم مگر آنکه خود باشگاه موضع جدی بگیرد. 

در حال حاضر در اصفهان همه در تب و تاب جضور در استادیوم نقش جهان و برگزاری مسابقه ای هستند که می توانست افتتاحیه هفته اول لیگ باشد؛ مسابقه ای که می خواهد نشان بدهد قدرت در فوتبال ایران تنها در تهران نیست اگرچه برای بال گشودن در فضای فوتبال ایران و آسیا امروز باید موانع بزرگی را پشت سر بگذارید. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها