کد خبر: 685591
تاریخ انتشار :

متن کامل حرفهای منصوریان در پرحاشیه‌ترین نشست هفته

علیرضا منصوریان در نشست خبری جنجالی ترین دیدار هفته سفره دلش را باز کرد و به گلایه از هواداران صنعت نفت و فولاد پرداخت که علیه او شعارهای توهین آمیزی سر داده بودند.

متن کامل حرفهای منصوریان در پرحاشیه‌ترین نشست هفته
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، دربی خوزستان با حواشی زیادی همراه بود. صنعت نفت با نتیجه 2 بر یک از سد فولاد گذشت. این دیدار با شعارهای زیادی از سوی هواداران دو تیم علیه علیرضا منصوریان همراه بود که واکنش این سرمربی را در نشست خبری پس از بازی به همراه داشت.

منصوریان در ابتدای صحبت هایش گفت: بابت تأخیر در حضور در نشست عذرخواهی می کنم، لباسم را عوض کردم. به تیم خوب آبادان تبریک می گویم، فارغ از اینکه چه اتفاقاتی درون زمین افتاد، خیلی زحمت کشیدند. حتی زمانیکه ما 10 نفره بودیم، از دروازه شان خیلی خوب مراقبت می کردند. به دوست خوبم عبدالله ویسی تبریک می گویم اما به هوادار آبادانی حاضر در استادیوم تبریک نمی گویم.

* خستگی 2 سال کار در آبادان بر تنم ماند

دو سال پیش، این تیم هفده هفته پول نگرفت. هفده هفته مانند پدر و برادر بالای سرشان ایستادم. سه هفته کرونا داشتم و در حال فوت بودم و آمدم. از دست آنها خیلی گله دارم و خیلی ناراحت هستم. حتی بعد از بازی داشتم برایشان دست تکان بدهم، اما توهینی که به من کردند خستگی 2 سال پیش را به تن من گذاشت. طالب ریکانی و تیمش می دانند من در آنجا چقدر زحمت کشیدم. چقدر با این مردم خوب زندگی کردم. قبل از شروع بازی، پیش عدنان و خلیل و تیمشان بودم. لوحی که به ما دادند، بسیار قابل احترام است، ممنون و دست بوسشان هستیم.

* این رسم مشتی‌گری و معرفت نبود

اما اینکه هوادار هیجان زده باشد و با بقیه همراهی کند، خستگی آبادان را روی دوش ما گذاشت. ما باید یک جایی احساس کنیم که یک چیزی متفاوت است. اگر قرار باشد زحمات ما در آبادان دیده نشود، انگار بدعت بدی برای خوزستان گذاشته می‌شود. امروز با آغوش باز پذیرای آبادان بودیم و انگار تیم سابق خودم بود. من هیچ وقت به رختکن تیم‌ها نمی‌روم اما امروز رفتم. خیلی از آنها گله دارم و این رسم مشتی‌گری و معرفت نبود.

* قبل از گل اول صنعت نفت خطای هند بود

در مورد تیم خودمان باید بگویم ما هم خیلی زحمت کشیدیم و 70 دقیقه با 10 بازیکن بازی کردیم. در دقیقه 90 می‌توانستیم به گل هم برسیم. نیمه اول دو، سه شانس گلزنی داشتیم. خیلی خوب فوتبال بازی کردیم، خیلی! ولی وقتی فیلم را نگاه کردیم، فکر می‌کنم توپ به دست خورد و دست بازیکن هم جدا شد. (قبل از گل اول صنعت نفت) این موضوع شایستگی آبادانی‌ها را زیر سوال نمی‌برد. وقتی من خودم آنجا بودم هم فوق ستاره‌ای به نام طالب داشتم که 7 گل بدون پنالتی زد و سال قبلش 10 گل زده بود با 7 پنالتی. منکر گل زیباش نمی شوم ولی حس میکنم توپ به دست بازیکن عراقی صنعت نفت خورد.

* تا VAR نیاید، کمکی به هیچ کس نمی شود

به بیژن حیدری هم تبریک گفتم، چون توپی که به پایش خورد نظرش را تغییر داد و گل را مردود اعلام کرد که کاملاً درست بود. گاهی اتفاقاتی رخ می‌دهد که شاید از دست داور دور باشد. شاید همین اتفاق برای آبادان رخ می‌داد و حق آنها تضییع می شد. وقتی VAR در ورزشگاه باشد، یعنی یک ابزار کمک کننده و بسیار پرقدرت برای تیم داوری. من تصمیم گرفتم که امسال روی موضوعات اینگونه، انرژی منفی را بابت داوری از خودم دور کنم. باید در یک لحظه تصمیم گرفت. به هر حال من انسان هستم و داور هم انسان است و شاید احساسش این بوده که به دست برخورد نکرده است. ولی شاید بعد از بازی بفهمیم توپ به دست خورده است. این موضوع به ما کمکی نمی کند تا اینکه VAR وارد ایران شود.

* تا حالا کسی از دو متری به من فحش خانواده نداده بود

از بازیکنانم رضایت دارم. مجبور شدیم از کنت بیشتر استفاده کنیم تا در موقعیت حمله 10 به 10 شویم. آنها نیز می توانستند گل سوم را بزنند، ما نیز می توانستیم دقیقه 90 یا نیمه اول گل بزنیم. در مجموع اصلاً از حال و هوای خودم در خوزستان اصلا راضی نیستم. درمورد هوادار خودمان صحبتی نمی‌کنم، اما چشم و امیدم به این بود که دوستانم از آبادان آمده‌اند ولی کارشان خیلی زشت بود. هیچ جای ایران از فاصله دو متری کسی به من فحش خانوادگی نداده است. این شهر عجیب است و شاید معنی فحش را نمی‌دانند یا نمی دانند این کلمات فحش است. از یگان ویژه تشکر می‌کنم که آن افراد دستگیر کردند. شکایتمان را تنظیم می کنیم.

* ما در بازی‌های خانگی غریب هستیم

به آبادان تبریک می‌گویم و صحبت فنی دیگری ندارم. از شما خبرنگاران آبادانی که روزهای خیلی خوبی با شما داشتم تشکر می کنم. از خبرنگاران اهوازی نیز تشکر می کنم که هیچ موقع برایم حاشیه سازی نکردند و خسته نباشید می گویم. بچه ها به من گفتند که ما در بازی‌های خانگی غریب هستیم. این حس روی تیم ما هست. هواداران فکر می کنند اگر من فحش بخورم، بازیکنان ناراحت نمی شوند، نه. بازیکنان مثل پسر و بردار من هستند. شما نمی توانید به پدر یا برادر بزرگتر خانواده فحش بدهید و فکر کنید آنها شما را دوست دارند.

* هیچ علاقه ای نداریم استادیوم ما پر باشد

تیم ما از داخل هیچ علاقه‌ای ندارد که در ورزشگاه پر از تماشاگر باشد؛ ما در استادیوم بدون جمعیت خیلی بهتر بازی می کنیم. حداقل وارد رختکن نمی‌شوند و تمرکز ما را بهم نمی‌زنند. کار ما این شده که بازیکنان قسم بدهند تمرکز داشته باش. روش مربیگری من با توجه به تحصیلاتم روانشناسی و رفتن به قلب بازیکنان است. در مجموع هیچ گله‌ای از استادیوم خودمون ندارم، اما از آبادانی‌ها که با آنها نان و نمک خوردم ناراحتم، راه ته لنجی ما را بستید!

* کار کردن در اینجا صبر ایوب می خواهد

وی در واکنش به این موضوع که فولاد امروز به حواشی باخت، خاطرنشان کرد: کار کردن در این ورزشگاه صبر ایوب می‌خواهد! چه سوال عجیبی مطرح می‌کنید.

* تیم من دچار بحران سکو شده است 

او در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست با صحبت کردن، وضعیت حواشی و شعارهای هواداران را مدیریت کرد، گفت: سه هفته در آبادان کرونا داشتم و به جای اینکه بیایند به ما تلنگر بزنند و دعوا کنند، سه پیرمرد آمدند و گریه کردند. یعنی اگر انرژی من هزار بود، شد 10 هزار. شبانه روز در آبادان بودم و در مجموع کلا 4 بار به خانواده‌ام سر زدم. اگر 10 قدم از شما ببینم، هزار قدم جلو می‌آیم. ما ایرانی هستیم، رگ دست‌مان را در مسائل ناموسی برای هم می‌دهیم. تیم من دچار بحران سکو شده است. به من توهین شد و تیم هم به من وابستگی دارد. تا حالا ندیدیم کسی پیش قدم شود. یک نفر دور تا دور ورزشگاه می‌دود و به من فحاشی می‌کند. هیچ کسی هم با او کاری ندارد. امروز از هواداران آبادانی گلایه کردم ولی در آبادان کسی چنین کاری نمی‌کرد.

* فوتبال خوزستان سرعت گیر دارد

قبل از من سر فرکی را شکستند و اسکوچیچ را در فرودگاه کتک زدند. پنج لیگ و پنج حذفی اضافه و  دو، سه جام باشگاه ها اینجا طلب دارد. من فقط بخاطر امکانات اینجا مانده‌ام، چون همه چیز را دارم. در آبادان 35 میلیارد گیر ما آمد ولی 60 درصد گرفتیم. اینجا باید عزمی جزم شود که همه بفهمند ورزشگاه فولاد بی‌نظیر است و وقتی به تمرین می‌آیم خودم حس بازی پیدا می‌کنم. فوتبال خوزستان سرعت گیر دارد و یکی از سرعت گیرهایش همین اتفاقات امروز است.

* وقتی فحش می‌خورم بازیکن نمی‌تواند کارش را انجام دهد

او در پاسخ به این سوال که اگر 10 درصد مقصر این نتایج باشد، ایراد کار را در چه می داند، گفت: من اینجا مهمان هستم و روزی که آمدم نمی دانستم در ورودی کجاست. من یک بار برای خرید معمولی ساعت 10 شب از خانه بیرون رفتم. من هنوز داخل شهر نرفته‌ام. من، خرمگاه و حسین کاظمی میهمان اینجا هستیم؛ شما بیایید در تهران و میهمان ما باشید و ببینید کسی جرئت می‌کند به شما بگوید که بالای چشم‌تان ابرو است؟ من هیچ وقت فولادی نخواهم بود و بخاطر شغلم در اینجا مربیگری می‌کنم. فکر می‌کردم با حضورم مخالفت شود، اما تصور نمی‌کردم توهین کنند! وقتی من فحش می‌خورم بازیکن نمی‌تواند کارش را انجام دهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها