کد خبر: 686774
تاریخ انتشار :

غیرممکن: بازی‌های تیم ولخرج لیگ سه هیچ بشود!

لیگ بیست و سوم احتمالا با اتفاقات عجیبی در همین ابتدای مسیر همراه شود؛ کسر امتیاز به واسطه عبور از قانون وضع شده!

غیرممکن: بازی‌های تیم ولخرج لیگ سه هیچ بشود!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، در پایان فصل گذشته قانون مربوط به سقف قرارداد برای باشگاه‌ها وضع شد. قانونی که مخالفان و موافقان خاص خود را داشت و در این خصوص اما تیم‌هایی که موفق به حضور در لیگ قهرمانان آسیا شده بودند، با بندهایی برای بودجه بیشتر مواجه شدند.

اما چند باشگاه در این میان نسبت به سقف در نظر گرفته شده موضع گیری کرده و آن را در رقابت با تیم‌های مطرح آسیایی، مانع بزرگی در مسیر دستیابی به خواسته‌های خود عنوان کردند. در همان مقطع اما فدراسیون فوتبال و همچنین سازمان لیگ قاطعانه روی قانونی که در خصوص سقف قرارداد وضع شده بود، ایستادند و حتی مدعی شدند عبور هر تیمی از آن با کسر امتیاز نیز مواجه خواهد شد!

در ادامه برای راستی‌آزمایی در خصوص رعایت سقف قرارداد از سوی سازمان بازرسی نمایندگانی برای بررسی قرارداهای در باشگاه‌های لیگ برتری حاضر شدند. هرچند نتایج این بررسی توسط ماموران سازمان بازرسی رسما هیچ گاه اعلام نشده اما در ادامه به واسطه مشکلات و موانعی که در خصوص ثبت قرارداد برخی بازیکنان و همچنین در مسیر جذب نفرات برخی تیم‌ها شکل گرفت، شایعات مربوط به عبور آنها از این قانون شدت گرفت.

استقلال و سپاهان و در ادامه پرسپولیس تیم‌هایی بودند که هم در خصوص ثبت قرارداد بازیکنان جدید و هم برای مذاکره با گزینه‌های مدنظر خود با این قانون به چالش برخوردند. اتفاقی که نکونام، محمدرضا ساکت و حتی رضا درویش را با واکنش در این خصوص همراه کرد و به تازگی نیز نامه‌ای از سوی باشگاه پرسپولیس منتشر شده که در آن از سازمان لیگ خواهان افزایش سقف قرارداد شده بودند.

صحبت‌های امروز قنبرزاده بعد از دیدار دو تیم استقلال تهران و استقلال خوزستان اما حاوی نکات جالب توجهی بود که گمانه‌زنی‌های جدیدتری را نیز شکل داده است. نائب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به درخواست سپاهان و جلسه‌ای که ساعاتی پیش در این خصوص برگزار کرده بودند، از قطعی شدن عدم ثبت قرارداد دو بازیکن این تیم (عیسی آل کثیر و دابو) خبر داد و مدعی شد که این باشگاه علیرغم تهاتری که برای فصل آتی داشته، اما این خواسته آنها مورد موافقت قرار نگرفته است.

دقایقی بعد از این گفتگو از سوی قنبرزاده که از تخلف دو باشگاه برای عبور از سقف قرارداد خبر داده بود (بدون نام بردن از آنها)، مدیرروابط عمومی باشگاه پرسپولیس نیز با انتشار یک استوری در صفحه شخصی خود به آن واکنش نشان داد: "پرونده تیم ولخرج به کمیته انضباطی رفت. طبق قانون جدید تمام بازی‌هایش باید سه بر صفر شود‌."

اشاره مصطفی لشگری به دستورالعمل ابتدای فصل بود که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال قویا اعلام کرده بودند در صورت تخلف باشگاه‌ها از قانون سقف قرارداد، نتایج آنها در لیگ سه – هیچ خواهد شد.

چیزی که لشگری در صفحه‌اش استوری کرده مورد تایید درویش مدیر عامل این باشگاه و البته احتمالا علی خطیر (مدیرعامل استقلال) که ظاهرا امروز برای ثبت شکایت در این خصوص به فدراسیون فوتبال مراجعه کرده بود.

هرچند مدیران دو باشگاه به صورت واضح در تلاش بودند تا نامی از سپاهان به میان نیاورند اما جلسه امروز مدیران باشگاه اصفهانی در تهران برای این موضوع و همچنین گفتگویی که قنبرزاده در خصوص عدم ثبت قرارداد آل کثیر و دابو به واسطه عبور این باشگاه از سقف قرارداد داشته، نشانگر این است که مخاطب آنها باشگاه سپاهان است که طی سه بازی ابتدایی خود موفق به سه برد و کسب 9 امتیاز برای صدرنشینی شده است.

هنگامی که قنبرزاده امروز در گفتگویش با خبرنگار ورزش سه اعلام کرد قرار باشد سازمان لیگ روی حرف‌ها و وعده‌هایش بایستد، احتمالا جنجال تازه پیش روی فوتبال ایران خواهد بود. جنجالی با ابعاد بسیار در خصوص تخلفات مالی تیم‌ها و شکایت علیه یکدیگر. تخلفاتی که تقریبا همه به نحوی انجام داده‌اند تا خود را با سقف قرارداد ناگهانی و خلق الساعه سازمان لیگ هماهنگ کنند.

محمدرضا ساکت مدیرعامل باشگاه سپاهان که به واسطه مربیان سرشناس پرتغالی‌اش و همچنین ستاره‌هایی که برای جاه طلبی در لیگ ایران و البته آسیا گرد آورده است، بارها در خصوص قانون سقف قرارداد موضع گیری کرده بود که البته با توجه به رقبای نمایندگان ایران در آسیا حداقل از جنبه حضور در لیگ قهرمانان حق با مدیرعامل سپاهان باشد؛ خصوصا اینکه آنها (سپاهان) برای فصل گذشته حدود 500 میلیارد هزینه کرده بودند که کاهش آن در فصل جدید و با انتقال‌هایی که صورت داده‌اند، تقریبا غیرممکن است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها