کد خبر: 687619
تاریخ انتشار :

ترکیب تیم ملی مقابل بلغارستان اعلام شد

احسان حاج‌صفی کاپیتانی تیم ملی ایران در دیدار دوستانه مقابل بلغارستان را بر عهده خواهد داشت.

ترکیب تیم ملی مقابل بلغارستان اعلام شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی فوتبال ایران در نخستین مسابقه خود در فیفا دی از ساعت ۱۹:۳۰ امشب در ورزشگاه هریستوف‌بتوف مقابل تیم ملی بلغارستان قرار می‌گیرد.

علیرضا بیرانوند مثل همیشه دروازه‌بان تیم ملی ایران است؛ شجاع خلیل‌زاده و مرتضی پورعلی‌گنجی، دو مدافع میانی هستند که جلوتر از محمدحسین مرادمند و محمد دانشگر به ترکیب تیم ملی رسیده‌اند و رامین رضاییان هم به صادق محرمی در پست دفاع راست ترجیح داده شده و احسان حاج‌صفی نیز به‌عنوان کاپیتان در جناح چپ خط دفاعی به میدان می‌رود.

سعید عزت‌اللهی و احمد نوراللهی هافبک‌های دفاعی تیم ملی ایران هستند که امشب مقابل بلغارستان از ابتدا در ترکیب قرار گرفته‌اند و جلوتر از آنها سامان قدوس برای نخستین بار با نظر امیر قلعه‌نویی در جمع ۱۱ نفر اصلی مقابل بلغارستان قرار گرفته است.

علیرضا جهانبخش و محمد محبی، وینگرهای تکنیکی تیم ملی هستند که در سمت راست و چپ بازی می‌کنند و در راس خط حمله نیز مهدی طارمی جلوتر از شهریار مغانلو در جمع نفرات اصلی مقابل بلغارستان قرار گرفته است.

ترکیب تیم ملی ایران مقابل بلغارستان را این نفرات تشکیل می‌دهند:

علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، مرتضی پورعلی‌گنجی، رامین رضاییان، احسان حاج‌صفی (کاپیتان)، سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، سامان قدوس، علیرضا جهانبخش، محمد محبی و مهدی طارمی

شجاع خلیل‌زاده با وجود اینکه پس از دیدار تراکتور و استقلال خوزستان در لیگ برتر به‌عنوان آخرین بازیکن به اردوی تیم ملی دعوت شد، نسبت به دانشگر و مرادمند ترجیح داده شده و در غیاب محمدحسین کنعانی‌زادگان، در کنار پورعلی‌گنجی به میدان می‌رود.

صادق محرمی با وجود شرایط خوبی که در دینامو زاگرب داشته، پشت خط رامین رضاییان آماده مانده است.

احسان حاج‌صفی مطابق انتظار و مثل بازی‌های باشگاهی آ. ا. ک آتن، انتخاب اول در سمت چپ خط دفاعی است که مقابل بلغارستان به میدان می‌رود.

سعید عزت‌اللهی و احمد نوراللهی دوباره در کنار هم در میانه زمین به میدان می‌روند و انتخاب‌های قلعه‌نویی هستند.

سامان قدوس که اولین تجربه حضور در اردوی تیم ملی با سرمربیگری امیر قلعه‌نویی را تجربه می‌کند، به ترکیب دیدار با بلغارستان هم رسیده است.

جهانبخش پس از دو مسابقه نیمکت‌نشینی در فاینورد برای تیم ملی از ابتدا به میدان می‌رود و محمد محبی نیز با شرایط خوبی که در روستوف داشت، برابر بلغارستان بازی می‌کند.

مهدی طارمی جلوتر از شهریار مغانلو که دیگر مهاجم تخصصی  اردوی تیم ملی است، در ترکیب قرار گرفته و امید اول گلزنی ایران در این دیدار به شمار می‌رود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما