کد خبر: 688306
تاریخ انتشار :

زنده از بلگراد: حمله به سه طلا و چند فینال

تیم ملی کشتی آزاد در روز دوم مسابقات قهرمانی جهان روز شلوغی را با حضور 7 کشتی گیر پیش رو خواهد داشت.

زنده از بلگراد: حمله به سه طلا و چند فینال
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، روز اول برای ایران با صعود امیرمحمد یزدانی، حسن یزدانی و امیرحسین زارع به فینال و البته حذف رضا اطری پیگیری شد تا علاقه مندان به درخشش شاگردان پژمان درستکار در ادامه مسابقات جهانی 2023 بلگراد امیدوار باشند. 

این سه کشتی گیر نامدار ایران امشب برای کسب مدال طلا برابر رقبای صاحب نام خود به ترتیب زین رترفورد از آمریکا، دیوید تیلور از آمریکا و گنو پتریاشویلی از گرجستان قرار می گیرند و این امیدواری وجود دارد تا یک شب رویایی با سه مدال طلا برای ایران رقم بخورد.

اما از ظهر امروز کار برای چهار کشتی گیر ایرانی در 4 وزن دوم آغاز می شود؛ جایی که میلاد والی زاده، یونس امامی، محمد نخودی و امیرعلی آذرپیرا برای رسیدن به فینال در اوزان 57، 74، 79 و 92 کیلوگرم روی تشک می روند.

در ادامه به صورت لحظه به لحظه با اخبار و حواشی روز دوم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان همراه شما خواهیم بود:

57 کیلوگرم: 

* در وزن 57 کیلوگرم که 33 شرکت کننده دارد، میلاد والی زاده جوانترین و کم تجربه ترین کشتی گیر ایران پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با رضوان کواکس از رومانی مبارزه می کند.

70 کیلوگرم:

* زین رترفورد آمریکایی حریف امیرمحمد یزدانی در فینال این وزن خواهد بود. این کشتی حدود ساعت 19:45 امشب برگزار خواهد شد.

74 کیلوگرم: 

* در وزن 74 کیلوگرم که 45 نفر حضور دارند، یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با علی پاشا عمرپاشایف از بلغارستان کشتی می گیرد. زائوربک سیداکوف قهرمان المپیک و جهان از روسیه در گروه امامی حضور دارد.

79 کیلوگرم: 

* در وزن 79 کیلوگرم که 27 شرکت کننده دارد، محمد نخودی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف برنده مبارزه میان رمضان ساری از ترکیه و یوتا میوا از ژاپن می رود.

86 کیلوگرم: 

* حسن یزدانی بعد از شکست تمامی رقبای خود، امشب در فینال بزرگ روی تشک خواهد رفت. دیوید تیلور و حسن یزدانی ششمین رویارویی خود را برگزار می کنند؛ مبارزه ای که احتمالا میلیون ها بیننده در سراسر جهان خواهد داشت.

92 کیلوگرم:

* در دور نخست رقابت های این وزن، امیرعلی آذرپیرا در دور اول با نتیجه 11 بر صفر مقابل وومین جانگ از کره جنوبی به پیروزی دست یافت. او با ارائه یک نمایش هجومی توانست قبل از پایان 6 دقیقه کار حریف را تمام کند. 

* آذرپیرا که اولین حضور خود در مسابقات جهانی بزرگسالان را تجربه می کند، در دور بعد با زاهید والنسیا از آمریکا دیدار می کند.

125 کیلوگرم:

* امیرحسین زارع بعد از گرفتن انتقام از طاها آکگل، غول ترکیه ای در نیمه نهایی امشب فینال سنگین وزن را برابر گنو پتریاشویلی از گرجستان برگزار خواهد کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها