کد خبر: 688900
تاریخ انتشار :

افتتاحیه باشکوه بازیهای آسیایی را اینجا ببینید

بیش از دوازده هزار ورزشکار در بازی‌های آسیایی هانگژو شرکت خواهند کرد.

افتتاحیه باشکوه بازیهای آسیایی را اینجا ببینید
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه، بزرگترین بازی‌های آسیایی تاریخ از امروز به طور رسمی افتتاح می‌شود. ده‌ها هزار تماشاگر و ورزشکار از سراسر جهان به هانگژو سرازیر شده‌اند و آنطور که به نظر می‌رسد، میزبان (چین) از این شلوغی بسیار راضی است و پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۲۰ میلیون گردشگر خارجی در حواشی این مسابقات در شهر هانگژو حضور داشته باشند.

در شرایطی که آیین افتتاحیه این مسابقات تا دقایقی دیگر آغاز خواهد شد، چشم ۶۰ درصد جمعیت جهان متوجه این مسابقات است. در مراسم افتتاحیه، میزبان تلاش کرده از فناوری هوش مصنوعی به مراسم افتتاحیه فضای تازه‌ای بدهد.

قرار است در مراسم افتتاحیه هزاران فانوس الکترونیکی از طریق جلوه‌های ویژه در آسمان ورزشگاه زیبای هانگژو با پرواز دربیایند. این مراسم افتتاحیه، مراسمی بدون آتش خواهد بود و میزبان تلاش کرده از طریق فناوری آتش‌بازی فیزیکی را حذف کرده و با سیستم واقعیت مجازی این احساس را به جای واقعیت بدهد.

با توجه به تجربه خوب چین در میزبانی مسابقات، به نظر می‌رسد افتتاحیه جالبی پیش روی این المپیک آسیایی باشد؛ رویدادی که به صورت سنتی، مهم‌ترین بخش یک دوره از مسابقات این‌ چنینی است و به همین دلیل میزبان همیشه سعی می‌کند افتتاحیه در باشکوه‌ترین سطح ممکن برگزار کند.

همراه با تصاویر و اخبار مربوط به مراسم افتتاحیه همراه ما باشید:

 پوشش زنده خبری

01 مهر 1402 ساعت 18:10

این هم تماشا و تصویربرداری از مراسم افتتاحیه از بیرون ورزشگاه المپیک هانگژو که کنار رودخانه این شهر با نورپردازی و از فراز برج‌ها جلوه خاصی دارد‌. (عکس از خبرگزاری رویترز)

01 مهر 1402 ساعت 17:54

تصویری از پرچم‌دار کشور فارسی زبان تاجیکستان در مراسم افتتاحیه بازی‌های آسیایی.

01 مهر 1402 ساعت 17:53

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها