کد خبر: 690751
تاریخ انتشار :

یک خداحافظی به موقع: بنزما رفت، به این دلیل

مار کا در گزارشی ویژه به دلایل جدایی غیرمنتظره ولی به موقع کریم بنزما از رئال و انتقالش به الاتحاد اشاره کرد.

یک خداحافظی  به موقع: بنزما رفت، به این دلیل
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، کریم بنزما به طور ناگهانی از رئال مادرید جدا شد. کاملاً غیرمنتظره. بله، زمانی که منطق حکم می‌کرد او کاری که در سال 2009 شروع کرده بود را به اتمام برساند، ترجیح داد سال آخر قراردادش را فراموش کند و به الاتحاد برود. 

خداحافظی ستاره فرانسوی این تصور را به وجود آورد که مدیران رئال مادرید برای جذب کیلیان امباپه هر کاری خواهند کرد یا حداقل به دنبال یک شماره 9 تضمین شده در بازار مثل هری کین به عنوان جایگزین اصلی خواهند رفت اما این اشتباه بود. 

حرف و صحبت در مورد هری کین یک هفته به طول انجامید و در مورد امباپه نیز از ابتدا موضع رئال عدم ورود بود. برای مدیران رئال مشخص بود که در نبود کریم، گلزنی بر عهده دیگر بازیکنان خواهد بود. خطرناک‌ترین ریسک روی جود بلینگام بود که البته جواب هم داد. کسانی که اینطور فکر می‌کردند، حق داشتند.

به بنزما برگردیم. خداحافظی او از هفته‌ها قبل‌تر مشخص شده بود، اگرچه برخی در باشگاه معتقدند که این خداحافظی از مدت‌ها قبل بوده است. ما در مورد پیشنهاد اقتصادی الاتحاد صحبت نمی‌کنیم، بلکه منظور ارتباط مذهبی-اجتماعی بنزما با عربستان سعودی است.

 

از مدت‌ها قبل مشخص بود که بنزما روزی برای زندگی و فوتبال به عربستان خواهد رفت و دیر یا زود زمان آن فرا می‌رسید. پیشنهاد مالی دریافت شده (دوبرابر درآمد او در رئال مادرید در سه سال) به علاوه  تعهد او به مذهب و کشور سعودی، بنزما را متقاعد کرد تا از مدیران رئال مادرید بخواهد که سال پایانی قرارداد را فراموش کنند. قراردادی که پس از فتح توپ طلا خود به خود تا 2024 تمدید شده بود.

در این انتقال هیچ پولی از کریم بنزما به رئال نرسید، ولی رئال از پرداخت دستمزد بالای او خلاص شد و این تنها سود انتقال بود. رابطه مهاجم با باشگاه خاص بود و خاص باقی مانده است. 

ایده این است که این بازیکن فرانسوی و تیمش روزی در برنابئو برابر رئال قرار بگیرند تا ادای احترامی را که شایسته است را دریافت کند، اما اگر یک چیز روشن باشد، این است که زندگی او در عربستان می‌گذرد و نه بازگشت به رئال مادرید یا فوتبال اروپا.

بنزما یک مهاجم مرکزی معمولی نبود. او یکی از کسانی بود که تیمش را به حرکت درمی‌آورد. چیزی که در حال حاضر عملا در دنیای فوتبال وجود ندارد. فصل آخر به چند دلیل کریم در سطح خودش ظاهر نشد ولی باز هم بهترین گلزن رئال بود.

بنزمای قدرتمندی که توپ طلا را به دست آورد و در لیگ قهرمانان اروپا تعیین کننده بود، برای رئال ظاهر نشد و همین هم یکی از دلایلی بود تا پس از چهارده سال او باشگاه را ترک کند. رابطه کریم با باشگاه همچنان خوب است. فاصله همه چیز را سرد می‌کند، اما ستاره فرانسوی می‌داند دوستانش کجا هستند. از خود فلورنتینو پرز گرفته تا هم‌تیمی‌هایی که همیشه او را تحسین می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها