کد خبر: 690969
تاریخ انتشار :

نقش فوتبال پایه در مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس

دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید که امیدوار است تا سال بعد، باشگاه های بیشتری مجوز حرفه ای دریافت کنند.

نقش فوتبال پایه در مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هدایت ممبینی، دبیرکل فدراسیون فوتبال امروز به همراه مصطفی زارعی، رئیس دپارتمان صدور مجوز حرفه ای با حضور در ورزشگاه های امام رضا (ع) و مجموعه ورزشی درفشی فر، به بازدید از امکانات بخش های پایه دو تیم استقلال و پرسپولیس پرداختند.

در همین راستا، هدایت ممبینی در گفتگو با رسانه رسمی فدراسیون فوتبال گفت: امروز و بنا بر وظیفه خودمان، توانستیم با آقای زارعی، مسئول کمیته صدور مجوز حرفه ای فدراسیون فوتبال از باشگاه های استقلال و پرسپولیس دیدن کنیم. می دانید که یکی از فاکتورهای مهم برای کسب صدور مجوز حرفه ای، توجه به آکادمی هاست.

او ادامه داد: امروز از بخش آکادمی دو باشگاه پرطرفدار پایتخت دیدن کردیم که نکات مثبت و منفی داشتند و ما متذکر شدیم. از مدیران هر دو باشگاه تشکر می کنم که آکادمی های خیلی خوبی را راه انداخته اند.

وی گفت: به نظرم باشگاه پرسپولیس توانسته است امکانات درخور توجهی داشته باشد. ضعف هایی بود که اعلام کردیم تا آنها را برطرف کنند. باشگاه استقلال نیز به همین شکل بوده است. آنجا نیز مشکلاتی وجود داشت و متذکر شدیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید: ان‌شاءالله باشگاه های فوتبال کشور باید علاوه بر اینکه وقت و تمرکزشان را روی تیم بزرگسال بگذارند، به رده های پایه نیز توجه کنند چرا که اساس فوتبال باشگاهی دنیا بر اساس تیم های پایه و آکادمی است.

ممبینی گفت: فیفا وAFC  روی مباحث آکادمی فوتبال باشگاهی، تذکرات زیادی داده اند. ما نیز مجبوریم بخش نامه ها و دستورالعمل های خود صدور کمیته مجوز حرفه ای و کفندراسیون فوتبال آسیا را به باشگاه ها ابلاغ کنیم و از آنها بخواهیم توجه بیشتری به آکادمی ها داشته باشند و بتوانند آیتم هایی که مدنظر ماست را به صورت جدی پیگیری کرده و نقاط ضعف را برطرف کنند.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در پایان اضافه کرد: ان‌شاءالله در سال بعد بتوانیم شاهد دریافت مجوز حرفه ای از سوی باشگاه های زیادی باشیم که برای این امر باید دستورالعمل ها را جدی بگیرند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها