کد خبر: 691936
تاریخ انتشار :

جود رئال را به رقص وادار می‌کند

وقتی کار رئال مادرید تمام شده به نظر می‌رسید، جود بل ین گام به یکباره ظاهر شد و کاری کرد که فقط از اعجوبه‌ها بر می‌آید.او این کار را نه یک بار بلکه دو بار هم انجام داد.

جود رئال را به رقص وادار می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، رئال مادرید ال‌کلاسیکوی رفت لالیگا را برد و آن هم چه بردی. 

تیمی که در نیمه اول هیچ نشانی از رئال مادرید واقعی نداشت و اسیر دست بارسلونا بود، با خوش شانسی محض نیمه اول را با یک گل بازنده به رختکن رفت و تا دقیقه 60 نیز شانس با این تیم همراه بود. ولی با ورود لوکا مودریچ به زمین و قبل‌تر با آمدن کاماوینگا رئال مادرید بالاخره در میدان حاضر شد اما قهرمان بازی نه مودریچ بود و نه کاما، او جود بلینگام بود.

انتظارات زیادی از جود بلینگام در اولین ال کلاسیکوی رسمی او وجود داشت و حقیقت این است که او امروز همان کاری که از او انتظار می‌رفت را انجام داد. بهترین بازیکن لالیگا  و شاید هم دنیا در حال حاضر، پس از یک 45 دقیقه خنثی در دقیقه 68 ورق بازی را به سود تیمش عوض کرد. به سبک فوق ستاره‌های دنیای فوتبال که در یک ثانیه همه چیز را برای تیمشان تغییر می‌دهند.

در نیمه اول، بازیکن انگلیسی غایب بزرگ میدان به نظر می‌رسید و آنهایی که درخشیدند گاوی و فرمین بودند. جود در زمین سرگردان بود و تحت سایه بازی ضعیف تیمش قرار داشت، با این حال، فوتبالیست‌های بزرگ زمانی ظاهر می‌شوند که تیمشان بیشتر از همیشه به آنها نیاز دارد و این را امروز بلینگام نشان داد. نه یک بار بلکه دو بار. 

در دقیقه 68 بازی ستاره انگلیسی از خارج از محوطه جریمه یک شوت وحشتناک و سهمگین را شلیک کرد تا تراشتگن را غافلگیر کند. او روی یک دفع ناقص، توپ را بیرون محوطه جریمه گرفت، و با یک شوت غیرمنتظره طاق دروازه بارسا را فرو ریخت. تراشتگن موفق شد توپ را لمس کند، اما دیگر دیر شده بود و دید او نیز کور به نظر می‌رسید. ضربه بسیار قدرتمند بود و تراشتگن تسلیم شد.

درخشش بلینگام به همین جا ختم نشد. رئال بعد از گل تساوی سوار بر بازی شده بود و هر لحظه بوی گل می‌داد اما بازی به دقایق پایانی نزدیک می‌شد و حساب کار 1-1 بود.

جود بلینگام ولی می‌خواست در اولین کلاسیکوی رسمی خود تاریخ سازی کند و به بهترین شکل نیز این کار را انجام داد. 

در دقیقه 91 جود مثل یک شماره 9 فرصت طلب، انگار یک مهاجم مرکزی باشد، از یک لحظه غفلت دفاع بارسا استفاده کرد و توپی که به پای مودریچ برخورد کرده بود را از شش قدم تبدیل به گل دوم خود و تیمش کرد. دبل در اولین ال کلاسیکوی رسمی و تبدیل شدن به بازیکن تعیین کننده و سرنوشت‌ساز زمین.

بازیکن 103 میلیون یورویی رئال حالا در 13 بازی برای رئال 13 گل زده و یک تنه تیمش را به صدر لالیگا برد. 

گل دقیقه 91.11 بلینگام باعث شد تا رئال برای اولین بار در تاریخش بارسا را در زمینش با یک گل در وقت اضافه شکست دهد. 

از 30 مارس 1947 سابقه نداشت که بازیکنی از رئال در اولین ال کلاسیکوی خود در زمین بارسا دبل کند ولی جود این کار را انجام داد. 

رئال از سال 1965 نیز سابقه نداشت در نیمه اول و در زمین بارسا عقب بیفتد و در نیمه دوم با زدن دو گل پیروز بازی شود. 

همه اینها به لطف اعجوبه انگلیسی محقق شد. چی هستی تو جود بلینگام؛ شاید به جرات بتوان گفت، برنده احتمالی توپ طلای 2024.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار اخبار خبر ورزشی سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    اخبار روز سایر رسانه ها

    پر بازدیدها