کد خبر: 692593
تاریخ انتشار :

نکو - یحیی و جالب‌ترین حرفها از زبان هاشمی نسب!

مربی استقلال می‌گوید برای کسب عنوان قهرمانی باید با خیلی از مسائل بجنگند و این خاصیت فوتبال است.

نکو - یحیی و جالب‌ترین حرفها از زبان هاشمی نسب!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم فوتبال استقلال درحالی با یک تساوی بد موقع از قزوین به تهران بازگشت که با توجه به نتایجی که سایر رقبا کسب کردند، در صورت کسب هر 3 امتیاز دیدار در برابر شمس‌آذر می‌توانست موقعیت خود را در صدر جدول رده‌بندی تحکیم کرده و برای کسب عنوان قهرمانی نیم‌فصل به روزهای پیش رو بیش از هر زمان دیگری امیدوارتر شود. با این حال مهدی هاشمی‌نسب، مربی استقلالی‌ها که این دیدار را هم از روی سکوها تماشا کرد در این خصوص اعتقاد دارد که فلسفه فوتبال به این شکل نیست که در هر دیدار حتی در برابر تیم‌هایی که مدعی نیستند هم از پیش برنده باشید؛ هرچند استقلال برای موفقیت به جز رقابت در برابر حریفان باید در جبهه‌های دیگر هم بجنگد. درباره این دیدار، اختلافات اخیر بین نکونام و گل‌محمدی و سایر مسائل مرتبط مهدی هاشمی‌نسب با فرهیختگان صحبت کرده که در زیر مرور می‌کنیم.

کاسه داغ‌تر از آش نشوید

فوتبال همین است. در همه جای دنیا هم تنش دارد و حالا هم بین جواد و یحیی اختلافاتی به وجود آمده است. دو روز دیگر هم با هم رفیق می‌شوند و مشکلات‌شان حل می‌شود. نمی‌دانم چرا برخی کاسه داغ‌تر از آش می‌شوند و می‌خواهند موعظه کنند تا آدم خوبه این ماجرا شوند. بازهم تاکید می‌کنم فوتبال همین است. هرکسی دارد برای تیمش می‌جنگد تا تیمش را موفق کند.

پایش بیفتد مشکلات را با یحیی کنار می‌گذاریم

پایش بیفتد وقتی بحث ملی در میان باشد هم‌دلی شکل می‌گیرد. اما الان پرسپولیسی‌ها دارند برای خودشان می‌جنگند و تلاش می‌کنند و ما هم داریم برای خودمان می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. این دلیل نمی‌شود یک عده بخواهند ادای آدم‌های خوب داستان را دربیاورند. بدبختی ما همین است. کسانی که هیچ جایگاهی در این فوتبال ندارند، می‌خواهند مثلا بگویند ما هم هستیم. یک نفر از آن ور دنیا می‌آید و موعظه می‌کند درحالی‌که خودش هزار و یک مشکل دارد. بعد می‌آید و می‌گوید جواد نکونام این‌جوری و آن‌جوری نباید بکند چون با این کارها به جایی نمی‌رسد. اگر بخواهیم درباره کثافت‌کاری‌های شما صحبت کنیم که باید یک کتاب نوشت. جواد و یحیی با هم مشکل دارند. من و یحیی هم با هم مشکل داریم اما اگر پایش بیفتد مشکلات را کنار می‌گذاریم. الان هم هرکدام‌مان برای منافع تیم‌مان می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. برای خوشحالی هواداران هرکاری هم لازم باشد می‌کنیم. مشکلی وجود ندارد. زیبایی فوتبال به همین چیزهایش است.

همه برای قهرمانی می جنگند

همه ما داریم می‌جنگیم برای قهرمانی، حالا هر تیمی به یک شکل و شیوه‌ای. خیلی مسائل در این فوتبال وجود دارد. فوتبال ما هم فوتبال نرمالی نیست که فقط جنگ باشد و تلاش خودت. مشکلات و موانع دیگر هم وجود دارد. اگر واقعا وارد این مشکلات نشوید و نخواهید با آنها بجنگید که دیگر هیچی. همان 10 هفته اول و تا قبل از نیم‌فصل سرت را می‌برند. به همین دلیل برای قهرمانی و شادی دل هوادار باید برایش جنگید.

تا آخرین نفس مبارزه می‌کنیم

هیچ قولی هم نمی‌دهیم اما تا آخرین نفس برای موفقیت استقلال و خوشحالی هواداران‌مان می‌جنگیم و مبارزه می‌کنیم. خیلی از این روزها هنوز پیش روی‌مان قرار دارد. فوتبال این‌طور نیست که همه‌اش برد باشد. اگر قرار باشد مدام ببرید که دیگر رقابت و موفقیت در آن معنایی ندارد. ضمن اینکه برای رسیدن به این امر باید چیزی به بازیکنان و تیم داده باشند که چیزی را از آنها بخواهند. ما داریم با دست خالی می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. داریم با چنگ و دندان، تیم را می‌کشیم و برای خوشحالی و شادی دل هواداران و برای موفقیت استقلال تلاش می‌کنیم و ان‌شاءالله پایان فصل نتیجه‌اش را هم می‌گیریم.

چرا نباید به استقلال امیدوار نباشیم؟

داریم می‌جنگیم و با تمام توان هم در درون زمین و هم در بیرون زمین برای موفقیت تیم تلاش می‌کنیم. همان‌طور که سایر تیم‌ها دارند برای موفقیت و رسیدن به هدف می‌جنگند، ما هم داریم می‌جنگیم. خیلی مشکلات دیگر هم علاوه بر داوری وجود دارد. برای رسیدن به هدف که قهرمانی است باید با خیلی جاهای دیگر بجنگیم که ما با تمام وجود این کار را برای موفقیت انجام می‌دهیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها