کد خبر: 692601
تاریخ انتشار :

شوک بامدادی به ورزش ایران، سان دو را از چوپان گرفتند!

هادی چوپان نتوانست برای دومین سال متوالی قهرمان دسته او پن مستر المپیا شود و در سال ۲۰۲۳ به عنوان نایب قهرمانی رسید.

شوک بامدادی به ورزش ایران، سان دو را از چوپان گرفتند!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، یک سال بعد از قهرمانی تاریخی هادی چوپان در مسترالمپیا برای نخستین بار، او امسال در قامت مدعی اول قهرمانی گام به استیج مسترالمپیا گذاشت. 

گرگ پارسی که به اعتقاد کارشناسان حتی آمادگی بدنی بالاتری نسبت به سال گذشته داشت، بعد از رقابت نزدیک‌ در مرحله مقدماتی با سامسون داودا و درک لانسفورد، بامداد امروز هم در‌ مرحله فینال یک رقابت تماشایی را سپری کرد. 

این راند مقایسه نهایى سه ورزشکار برتر دسته اوپن است؛ جایى که به اعتقاد کارشناسان هادى در اکثر فیگورها از حریف آمریکایى خود سرتر بوده است

هادی چوپان که از کنفرانس مطبوعاتی مسترالمپیای ۲۰۲۳ خود را صاحب دومین ساندو (جایزه برنده مسترالمپیا) می دانست، با روحیه ای فوق العاده فینال را پشت سر گذاشت و بار دیگر نشان داد او‌‌ در حال حاضر پادشاه‌ پرورش‌اندام در دنیاست، اما طرفداران او یک بامداد تلخ را پشت سر گذاشتند. 

درک لانسفورد که در‌ روزهای اخیر از سوی چهره های نامدار بدنسازی جهان حمایت شده بود، حالا جدیدترین برنده ساندو به حساب می آید

چوپان در حالی که خیلی از علاقه مندانش‌ در ایران پلک روی هم نگذاشتند و ساعات زیادی را از شنبه شب تا یکشنبه صبح بیدار‌ بودند، اما با وجود شایستگی تمام نتوانست برای دومین بار متوالی قهرمان دسته او‌پن مسترالمپیا لقب بگیرد و یک گام خودش را به بزرگانی همچون آرنولد و رونی کلمن نزدیک تر کند. او بعد از درک لانسفورد به عنوان نایب قهرمانی‌ رسید، در‌ حالی که به اعتقاد خیلی از کارشناسان شایستگی‌ کاملی‌ برای قهرمانی‌ داشت.

رقابتهای فیزیک مسترالمپیا امروز قهرمان جدید خود را معرفی کرد. رایان تری فیزیک کار با سابقه و البته مشهور این رشته توانست با شکست اسامی بزرگی همچون براندون هندریکسون ، ارین بنکس ، کایرون هولدن و جرمی بوندیا به عنوان قهرمان فیزیک مسترالمپیا معرفی شود.

 البته چوپان که با آمادگی بدنی خیره کننده خود جزو فوق ستاره های دنیای حرفه ای‌‌ پرورش اندام به نظر می آید، با رتبه دومی‌ هم‌ جزو پادشاهان پرورش اندام جهان خواهد بود. 

درک لانسفورد هم‌تیمی هادی چوپان که در کنار او‌و زیر نظر هنی رامبد تمرین‌ می‌کرد، برای اولین بار قهرمان مسترالمپیا لقب‌ گرفت تا بازهم ساندو به یک آمریکایی برسد. سامسون داودا نیجریه ای سوم‌ شد و برند‌ون‌ کوری قهرمان‌ سابق المپیا هم به عنوان چهارمی‌ رسید.  

در رقابتهای فیزیک کلاسیک مسترالمپیای امسال همان نتیجه سال گذشته تکرار شد. کریس بامستر قهرمان شد تا پنجمین عنوان المپیای خودش را بدست آورد. رامون دینو دوم و اورس کالیسنسکی سوم شدند.

هادی چوپان، این بدنساز شیرازی که حالا یکی از محبوبترین ورزشکاران ایران به حساب می آید، نتوانست همچون سال گذشته جایزه ۴۰۰ هزار دلاری قهرمانی در دسته او‌پن را از آن خود کند، اما‌ این بار ۲۵۰ هزار دلار با نایب قهرمانی‌ به جیب‌ زد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها