کد خبر: 692992
تاریخ انتشار :

سیلی محکم به بارسلونا: امسال هم هیچی!

بارسلونا این بار نه به بایرن و اینتر که به شاخ تار در یک بازی اروپایی باخت تا مشخص شود تیم ژاوی در لیگ قهرمانان روزهای سخت‌تری خواهد داشت.

سیلی محکم به بارسلونا: امسال هم هیچی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا در هامبورگ سیلی بزرگی به صورتش خورد. شاگردان ژاوی مطمئن بودند که حداقل یک امتیاز از بازی با شاختار کسب می‌کنند که از نظر ریاضی پس از دو سال بارسا را در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان قرار می‌داد اما نشد. 

کار پیچیده‌ای به نظر نمی‌رسید، زیرا رقیب به هیچ وجه یکی از قدرتمندترین تیم‌های لیگ قهرمانان اروپا نبود اما روز گذشته بارسا را شکست داد.

تکرار کابوس

در واقع همه چیز برعکس شد. شاگردان ژاوی بازی وحشتناکی را مانند بازی اخیر مقابل سوسیداد در سن سباستین انجام دادند، اما با این تفاوت که این بار آرائوخو در آخرین لحظه گل نزد تا تیم را نجات دهد. تمام کابوس‌های اروپایی سال‌های قبل دوباره برای بارسا ظاهر شدند. بارسایی که در دو سال اخیر همواره در دور گروهی حذف شده بود، اما برابر رقبای بزرگی چون بایرن، اینتر و بنفیکا. رقیب دیروز ولی سطح بسیار پایین‌تری از همه آنها داشت.

آینده در اروپا

حسی که بارسلونا در هامبورگ منتقل کرد این بود که امسال هم خبری از قهرمانی نیست. بارسا برای رقابت در لیگ قهرمانان برابر بهترین‌ها ابزار کافی ندارد و این دیشب نمایان بود. با وجود این نتیجه، به نظر می‌رسد که این تیم به دور بعد راه پیدا کند، اما امید برای صعود به مراحل بالاتر حس نمی‌شود. این دیدگاهی است که می‌توان از شکست مقابل شاختار برداشت کرد.

ناتوانی شرمسارانه

شاگردان ژاوی در طول بازی کاملاً بی‌تأثیر و خنثی به نظر می‌رسیدند. با وجود اینکه مالکیت توپ غالباً در اختیار بارسا بود، بازیکنان نمی‌توانستند راهی برای گلزنی پیدا کنند. آنها در برابر دفاع رقیب سقوط کردند و مطلقاً قادر به یافتن راه حل‌های تهاجمی نبودند. هیچ کسی در تیم نجات پیدا نکرد. بهترین بارسا تراشتگن با اختلاف زیاد بود.

اولین شکست در لالیگا و لیگ قهرمانان

اما در دفاع هم مشکلاتی پیش آمد. گل شاختار نتیجه یک اشتباه تیمی و از سوی تمام بازیکنان بود. هر توپ برگشتی تبدیل به ضدحملات سریع توسط اوکراینی‌ها می‌شد که چندین موقعیت داشتند تا بازی را با گل‌های بیشتری به پایان برسانند. اولین شکست در لالیگا هفته پیش در ال‌کلاسیکو ثبت شد. حالا تزلزل بارسا به لیگ قهرمانان نیز رسیده است. بارسا این روزها مسیر را اشتباهی می‌رود و به وضوح راه خودش را گم کرده است. ژاوی پاسخی برای این افت عجیب دارد؟

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها