کد خبر: 695117
تاریخ انتشار :

سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند

با نتایج این هفته لیگ قهرمانان آسیا پرسپولیس و سپاهان در مسیر صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفتند.

سپاهان و پرسپولیس چگونه صعود می‌کنند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا در حالی آغاز شد که در روز نخست دو نماینده ایران موفق شدند نتایج مناسبی را کسب کنند. سپاهان در ورزشگاه آزادی توانست نیروی هوایی را شکست دهد و پرسپولیس هم در ورزشگاه خانگی تیم النصر توانست یک امتیاز بگیرد و به صعود امیدوار شود.

به این ترتیب اگرچه پرسپولیس و سپاهان شانس صدرنشینی را از دست دادند، اما با این نتایج احتمال صعود خود به عنوان بهترین تیم دوم را در اختیار دارند.

باتوجه به افزایش تیم‌ها در فرمت کنونی لیگ قهرمانان آسیا، از بین پنج تیم سوم، 3 تیم برتر در جدول مرحله حذفی قرار می‌گیرند و به همین دلیل موقعیت دو نماینده ایران نیز پیچیده شده است.

جدول کنونی تیم‌های دوم به این شرح است:

* سپاهان تیم اول این جدول است که با یک بازی بیشتر نسبت به نوف‌باخور در صدر قرار دارد. البته با توجه به تعداد بازی بیشتر سپاهان و همچنین دیدار دشوار هفته پایانی مقابل الاتحاد، سپاهان کار سختی برای تثبیت این جایگاه دارد.

* نوف‌باخور که شش امتیاز از نساجی گرفت، با 10 امتیاز از موقعیتی ممتاز برخوردار است و در دو بازی باقیمانده خود (فردا) به مصاف الهلال خواهد رفت و در هفته پایانی هم رودرروی مومبای سیتی هند قرار خواهد گرفت.

 

* پرسپولیس با کسب یک امتیاز ارزشمند از دیدار با النصر عربستان موفق شد به رتبه دوم صعود کند. پرسپولیس در هفته پایانی رودرروی الدحیل قرار خواهد گرفت. سرخپوشان 8 امتیاز دارند و تفاضل گلشان هم 1+ شده است.

* الشارجه با نتیجه ضعیف این هفته صدرنشینی را از دست داد و حالا با 8 امتیاز و تفاضل صفر در رتبه چهارم قرار دارد. این تیم در هفته پایانی رودرروی الفیصلی اردن قرار خواهد گرفت.

* تیم آخر این گروه پاختاکور است که چهار امتیاز دارد، اما دو بازی تا پایان خواهد داشت و برای صعود باید هر دو بازی را ببرد و امیدوار به یک معجزه برای صعود بماند.

احتمالات صعود به عنوان تیم دوم به این شکل خواهد بود:

* سپاهان با یک تساوی 11 امتیازی خواهد شد و با توجه به تفاضل 9+ در هر حالتی صعود می‌کند، مگر اینکه نوف‌باخور، پرسپولیس و الشارجه با نتایج پرگل حریفان خود را شکست دهند.

* نوف‌باخور هم با یک تساوی به مرحله بعدی خواهد رفت، مگر اینکه پرسپولیس با 6 گل و الشارجه با 7 گل بتوانند حریفان خود را شکست دهند که دور از ذهن است.

* پرسپولیس با یک تساوی به مرحله بعدی صعود خواهد کرد، مگر اینکه پاختاکور هر دو بازی خود را ببرد و الشارجه الفیصلی را شکست دهد. به عبارتی احتمال صعود پرسپولیس با تساوی بسیار کم است.

* پرسپولیس در صورت پیروزی مقابل الدحیل شانس خوبی برای صعود دارد و آنها در صورتی که الشارجه با یک تفاضل گل بهتر الفیصلی را نبرد، به مرحله بعدی صعود خواهد کرد.

در مجموع و در صورتی که پرسپولیس بتواند الدحیل را شکست دهد، به احتمال بسیار زیاد به مرحله بعدی صعود خواهد کرد و سپاهان نیز با یک تساوی همچون پرسپولیس در عربستان، راهی دور حذفی خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها