کد خبر: 695144
تاریخ انتشار :

مورینیو در برابر وسوسه آزمون مقاومت می‌کند

رم بحران شروع فصل را پشت سر گذاشته و آرام آرام به بالای جدول نزدیک می‌شود.

مورینیو در برابر وسوسه آزمون مقاومت می‌کند
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه و به نقل از ایران ورزشی، تیم مورینیو یکشنبه شب اودینزه را سه بر یک شکست داد تا به رده پنجم صعود کند و به منطقه لیگ قهرمانان نزدیک‌تر شود. اینتر، یوونتوس و میلان سه مدعی جدی قهرمانی هستند، ولی بعد از آنها ناپولی فراز و نشیب زیادی دارد و رمی‌ها امیدوارند در آینده نزدیک از مدافع عنوان قهرمانی سبقت بگیرند.

سردار، تعویض کلیدی

سناریوی این بازی با بازی‌های قبلی رم شباهت زیادی داشت. مورینیو بازی را با زوج لوکاکو – دیبالا در خط حمله شروع کرد و در نیمه دوم وقتی نیاز به گل داشت، آزمون را به زمین فرستاد. مهاجم ایرانی وقتی به زمین رفت که بازی با تساوی یک بر یک پیش می‌رفت. این سه مهاجم در نیم ساعت پایانی بازی همکاری فوق‌العاده‌ای داشتند و کمک کردند که رم با زدن دو گل دیگر به سه امتیاز برسد.

گل دوم رم روی همکاری این سه مهاجم زده شد. آزمون که برای گرفتن توپ کمی عقب‌تر رفته بود، توپ را به لوکاکو سپرد. مهاجم تنومند بلژیکی که پشت به دروازه قرار داشت پاس تکضربی به عمق دفاع فرستاد و دیبالا که به فضای خالی حرکت کرده بود، در موقعیت تک به تک دروازه میهمان را باز کرد. آزمون در صحنه گل سوم هم حاضر بود. لوکاکو یک بار دیگر توپ را پشت به دروازه گرفت و حرکت آزمون به عمق، فضا را در سمت دیگر دفاع خالی کرد تا الشعراوی در آن نقطه به توپ برسد و کار را تمام کند.

نیم ساعت باطراوت

مورینیو مربی محافظه‌کاری است و رم را معمولاً با چیدمان 2-5-3 به زمین می‌فرستد. او مثل تمام تیم‌های قبلی‌اش در رم هم بازیکنان پرشماری در ساختار دفاعی دارد و با نفرات محدودی حمله می‌کند. ژوزه تنها زمانی ریسک می‌کند که تیمش نیاز به گل داشته باشد، مانند نیم ساعت پایانی بازی با اودینزه که تیمش با سه مهاجم بازی می‌کرد.

رم در این دقایق فوتبال پرشوری به نمایش گذاشت و حضور سه مهاجم که همکاری خوبی داشتند تماشاگران را به وجد آورد. حتی مورینیو هم بابت گل سوم هیجان‌زده شده بود و کودکی که کنار نیمکت بود را در آغوش گرفت. او بعد از بازی درباره این شادی غیرمنتظره گفت: «شادی من به این خاطر بود که این گل کار را تمام کرد. ما بعد از تعویض‌ها استحکام دفاعی نداشتیم و خیال من خیلی راحت نبود. این گل تکلیف بازی را روشن کرد و من که آسوده شده بودم با کودک کنار زمین شادی کردم. من اولین نفری که دیدم را در آغوش گرفتم و خوش‌شانس بودم که او یک مأمور پلیس نبود.»

طراوتی که خط حمله رم در دقایق پایانی داشت، این سؤال را بوجود آورده که چرا این تیم بازی را با این سه مهاجم شروع نمی‌کند؟ حتی خبرنگاران هم بعد از بازی این سؤال را از مورینیو پرسیدند که آیا او برای حضور همزمان لوکاکو، دیبالا و آزمون در ترکیب اصلی وسوسه نشده؟

پاسخ مربی پرتغالی اما یادآوری کرد که او در 60 سالگی قرار نیست سبک مربیگری‌اش را تغییر دهد. مورینیو گفت: «با حضور همزمان آزمون و دیبالا تعادل بین دفاع و حمله ما کمی به هم می‌ریزد. من عاشق سبک بازی آزمون هستم، ولی او در کارهای دفاعی و انتقال از حمله به دفاع هنوز چیزی کم دارد تا به یک بازیکن سبک مورینیو تبدیل شود. دیبالا هم بازیکنی نیست که نظم دفاعی را خیلی رعایت کند. شما می‌توانید یک بازیکن با این ویژگی‌ها را در زمین قرار دهید، ولی دو نفر را نه.»

جلوتر از بلوتی

حتی اگر آزمون هنوز جایی در ترکیب اصلی رم نداشته باشد در هفته‌های گذشته به بازیکن مهمی در این تیم تبدیل شده. در شروع فصل زمان بازی سردار به چند دقیقه محدود می‌شد، ولی در هفته‌های گذشته این زمان به حدود نیم ساعت رسیده و از اولین بازیکنان تعویضی مورینیو است. سردار به تدریج به بازیکن تاثیرگذاری برای رم تبدیل شده که رد پایش در لحظات کلیدی بازی و گل‌های حیاتی این تیم دیده می‌شود. مورینیو مقابل اودینزه آندرئا بلوتی و حسام آئوار را به عنوان دو بازیکن تهاجمی روی نیمکت داشت، ولی ترجیح داد آزمون را به زمین بفرستد.

سردار در نقش مهاجم دوم و رابط خط میانی و حمله به خوبی جا افتاده و انتظار می‌رود که دقایق بازی‌اش به تدریج بیشتر شود. هرچند تیاگو موتا، سرمربی بولونیا هم علاقه زیادی به جذب او در پنجره زمستانی دارد، ولی مورینیو بعید است ضلع سوم مثلث زهردارش را از دست بدهد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها