کد خبر: 695210
تاریخ انتشار :

۲۰ لحظه تکرار نشدنی رونالدو برابر پرسپولیس

دومین تقابل کریستیانو رونالدو با پرسپولیس، لحظاتی ویژه در خود داشت.

۲۰ لحظه تکرار نشدنی رونالدو برابر پرسپولیس
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس شب گذشته در ورزشگاه الاول پارک ریاض مهمان تیم پرستاره النصر عربستان بود که علی‌رغم نمایش تحسین‌برانگیز شاگردان یحیی و ده نفره شدن النصر، بازی با نتیجه صفر-صفر به اتمام رسید تا پرسپولیس در دو هفته پیاپی در لیگ قهرمانان آسیا تن به تساوی دهد و امیدوارانه چشم به بازی آخر در مقابل الدحیل قطر در ورزشگاه آزادی مقابل تماشاگران خودی برای صعود از گروه مرگ آسیا داشته باشد.

تفاوت بازی‌های رفت و برگشت بین النصر و پرسپولیس را می‌توان در یک نکته خلاصه کرد. در بازی رفت رونالدو در خدمت تیم بود اما در بازی برگشت این النصر بود که در خدمت رونالدو بازی می‌کرد. در این بازی، خط دفاعی پرسپولیس در رأس آنها کنعانی‌زادگان اسیر حواشی نشد و به خوبی توانست رونالدو را مهار کند تا فوق ستاره پرتغالی باز هم نتواند جلوی پرسپولیس و علیرضا بیرانوند گلزنی نماید.

بولت سرشاخهدر این بازی، تمام توجهات به کریستیانو رونالدو بود و اینجا نگاه نزدیک به او را با ۲۰ فریم جذاب می‌خوانید:

فریم اول: احترام

خیلی زود آنچه فکرش را می‌کردیم یخ بازی شکست و طی یک حمله خطرناک، کریستیانو رونالدو در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب توپ شد، سپس سروش رفیعی اقدام به تکل و دفع توپ رونالدو کرد که در این بین، رونالدو روی زمین افتاد و فونینگ، داور چینی مسابقه، تحت تاثیر نام رونالدو بلافاصله در سوت خود دمید و نقطه پنالتی را نشان داد.

پس از اعلام پنالتی توسط داور چینی، علیرضا بیرانوند، سروش رفیعی و مهدی ترابی به سمت داور رفتند و اعتراض خود را نشان دادند که در همین لحظه رونالدو شخصیت ویژه خود را به نمایش گذاشت و با حرکت دست و گفتن جمله "نو پنالتی" به داور مسابقه فهماند که او پیش از تکل سروش رفیعی سرنگون شده و این صحنه نمیتواند پنالتی باشد. صحنهای که در نهایت به وی‌ای‌آر رفت و داور چینی نیز پس از بازبینی آن، دستور به ادامه بازی و عدم پنالتی داد.

بلافاصله پس از این صحنه بود که دو رسانه ورزشی معتبر جهان ESPN و بلیچر ریپورت در حین بازی پرسپولیس النصر از حرکت جوانمردانه رونالدو در دقایق ابتدایی این بازی تجلیل کردند.

فریم دوم: این بار رونالدو کنعانی را قانع کرد

در دقیقه 16 بازی، پرسپولیس در فاز حمله قرار داشت که در ابتدا میلاد سرلک با پاس رو به جلوی امید عالیشاه را صاحب توپ می‌کند و در نهایت پاس فوق العاده عالیشاه در محوطه جریمه النصر و در شرایط تک به تک به دانیال اسماعیلی‌فر می‌رسد، اما ضربه دانیال را نواف العقیدی دروازه‌بان النصر دفع می‌کند و این موقعیت از دست می‌رود. در ادامه و بعد از ازدست‌رفتن موقعیت پرسپولیس، داور بلافاصله در سوت خود میدمد و به سمت میلاد سرلک که به روی زمین افتاده است می‌رود.

در این حین محمدحسین کنعانی‌زادگان با هیجان خاص خود توضیحات لازم را به داور مسابقه درخصوص خطای صورت گرفته توسط علی لاجامی روی ساق پای سرلک هنگام ارسال پاس به عالیشاه می‌دهد. اما تصاویر صحنه آهسته کاملا نشان می‌داد که داور خطای خطرناک علی لاجامی روی ساق پای سرلک را دیده و با تیزهوشی خود دستور به ادامه بازی داده و نگذاشته موقعیت خطرناک پرسپولیس هدر رود و بعد از اینکه اسماعیلی‌فر موقعیت تک به تک را خراب کرد، درنهایت، داور در سوت خود دمید.

سپس، فو مینگ بعد از رسیدگی اولیه به میلاد سرلک، علی لاجامی مدافع میانی النصر را با کارت قرمز مستقیم جریمه کرد. 

یکی از صحنه‌های جالب پیش از اخراج علی لاجامی، تلاش رونالدو برای قانع کردن محمدحسین کنعانی‌زادگان بود، چون این کنعانی‌زادگان بود که سرو صدای زیادی داشت تا داور را مجاب کند به لاجامی کارت زرد بدهد و درنهایت هم موفق شد. این صحنه درست در نقطه مقابل، صحنه مربوط به بازی رفت در خصوص اخراج میلاد سرلک بود که کنعانی‌زادگان قصد داشت رونالدو را درخصوص اشتباه بودن اخراج سرلک مجاب کند.

فریم سوم: سی آر سون محبوس قفس سروش و دانیال

در دقیقه 21 بازی، روی پاس آیمن احمد، رونالدو در نزدیکی نیمه زمین صاحب توپ می‌شود که بلافاصله دانیال اسماعیلی‌فر توپ او را می‌زند و سپس سروش رفیعی توپ ربایی می‌کند تا حمله جدیدی را روی دروازه النصر پایه‌ریزی نماید. توپ گیری عالی اسماعیلیفر و رفیعی در این صحنه، نشان از آمادگی ذهنی بالای آنها برای این بازی و قدرت بازی‌خوانی این دو ستاره پرسپولیس داشت.

فریم چهارم: کرنر، حاصل جدال اول گئورگی و کریس

در دقیقه 29 بازی، توپ در کناره چپ زمین پرسپولیس نزدیک نقطه کرنر به گئورگی گولسیانی می‌رسد اما توپ‌ربایی عالی کریستیانو رونالدو منجر به دشت یک کرنر برای یاران النصر می‌گردد.

فریم پنجم: رونالدو در حسرت ضربه ایستگاهی

در دقیقه 31، سلطان الغنام از نیمه خودی به قصد توپ‌رسانی به رونالدو ارسال بلندی را برای او میفرستد اما پیش از رسیدن توپ به رونالدو توسط گولسیانی با ضربه سر دفع می‌گردد و در ادامه مانه قصد تصاحب توپ را دارد که توسط سروش رفیعی سرنگون می‌شود. در این صحنه بازیکنان النصر علی الخصوص مانه و رونالدو اعتقاد به خطا داشتند اما پیش‌تر به دلیل آفسایدگیری به‌موقع کنعانی‌زادگان، رونالدو هنگام ارسال پاس سلطان الغنام در موقعیت آفساید قرار داشت و کمک داور مسابقه به نشانه آفساید پرچم خود را بالا برده بود. 

فریم ششم: ضدحمله سریع اما بی‌ثمر رونالدو و مانه

در اواخر نیمه اول یعنی در دقیقه 38 بازی، دو حمله خطرناک پیاپی توسط کاپیتان امید عالیشاه و دانیال اسماعیلی‌فر به ترتیب از جناح چپ و راست روی دروازه النصر طرح‌ریزی می‌شود اما درنهایت ثمری ندارند و با توپ‌گیری بازیکنان النصر، رونالدو در کانال کناری زمین صاحب توپ می‌شود و سپس، با تعویض جناح بازی و ارسال بلند به کانال کناری سمت راست عبدالرحمن غریب را صاحب توپ می‌کند (حرکتی که بارها توسط بازیکنان النصر در نیمه اول تکرار شد) و خودش با سرعت زیاد وارد محوطه جریمه پرسپولیس می‌شود که ارسال غریب بروی محوطه جریمه پرسپولیس به رونالدو نمی‌رسد و در دستان علیرضا بیرانوند جای می‌گیرد.

فریم هفتم: یک و دوی رونالدو با عبدالرحمن غریب

تنها 7 دقیقه بعد، امید عالیشاه برای جلوگیری از ضدحمله النصر روی اوتاویو خطایی انجام می‌دهد که با توجه به بزرگنمایی اوتاویو داور به عالیشاه یک کارت زرد نشان می‌دهد. سپس، بروزویچ سریع بازی را شروع می‌کند و توپ را به غریب می‌رساند و رونالدو نیز با غریب پشت محوطه جریمه پرسپولیس یک و دو کرد که در نهایت ثمری نداشت و گولسیانی موفق شد که توپ را از غریب بگیرد و مانع از پیشروی او شود.

فریم هشتم: باز هم ارسال غریب برای رونالدو

یک دقیقه بعد، درحالی‌که النصر ده‌نفره سراپا حمله بود، عبدالرحمن غریب توپ را از سمت چپ برای رونالدو به محوطه جریمه پرسپولیس می‌فرستد، اما ارسال سلطان پیش از اینکه به رونالدو برسد توسط کنعانی‌زادگان که مامور مهار رونالدو در این بازی بود، دفع می‌گردد.

فریم نهم: آنالیز یحیی رونالدو را قفل کرد

چند ثانیه بعد و در جریان حمله بعدی النصری‌ها، عبدالرحمان غریب و رونالدو یک و دوی تماشایی را پشت محوطه جریمه پرسپولیس انجام می‌دهند، اما به دلیل تراکم زیاد و برتری عددی شاگردان یحیی رونالدو تحت فشار توپ را از دست می‌دهد.

فریم دهم: اولین شوت رونالدو به سمت دروازه بیرانوند

درست چند ثانیه بعد و پس از بازپس‌گیری توپ توسط النصری‌ها، رونالدو برای ایجاد برتری عددی در خط هافبک النصر به سمت عقب زمین حرکت کرد و پس از دریافت توپ و باتوجه به فضای خالی‌ای که در اختیار داشت از راه دور اقدام به شوت‌زنی به سمت دروازه علی بیرو کرد که البته ضربه او با اختلاف بسیار زیاد از بالای دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

فریم یازدهم: نکته دوم کلاس درس رونالدو

پس از سوت پایان نیمه اول بازی در دقیقه پنجم وقت‌های تلف‌شده نیمه اول، رونالدو فوق‌ستاره پرتغالی النصر که دارنده 5 توپ طلا نیز می‌باشد، به‌سرعت و به عنوان اولین بازیکن راهی رختکن شد تا در جریان نکات فنی لوئیس کاسترو، سرمربی النصر، برای نیمه دوم قرار بگیرد. همچنین، رونالدو در شروع نیمه دوم نیز اولین نفر به زمین بازگشت تا باز هم کلاس جهانی خود را به نمایش بگذارد و به نوعی انگیزه بالای خود را برای پیروزی در این بازی نشان دهد.

فریم دوازدهم: رونالدو راهی بیمارستان شد

در همان دقیقه اول نیمه دوم بازی، رونالدو صاحب توپ شد و به مانه پاس داد و خود سریعا به محوطه جریمه پرسپولیس رفت، اما ارسال خطرناک سادیو مانه از جناح راست برای کریستیانو رونالدو منجر به برخورد شدید علیرضا بیرانوند و رونالدو در محوطه جریمه پرسپولیس گردید و در اثر این برخورد، رونالدو از ناحیه گردن دچار مصدومیت شد و بازی نیز بخاطر همین مسئله یک دقیقه دچار وقفه شد.

فریم سیزدهم: مهار رونالدو توسط کنعانی‌زادگان

در دقیقه 51، پس از طراحی یک حمله خطرناک توسط مهدی ترابی روی دروازه النصر، دقیقا جلوی محوطه جریمه النصر آیمن احمد صاحب توپ می‌شود و روی یک حرکت انفرادی تماشایی از سد بازیکنان پرسپولیس می‌گذرد و توپ را تا مرکز زمین حمل می‌کند و در ادامه با یک پاس کریستیانو رونالدو مهاجم هدف النصر را صاحب توپ می‌کند و سپس آیمن احمد به سمت محوطه جریمه پرسپولیس می‌رود که در ادامه رونالدو سعی می‌کند توپ را برایش بفرستد، اما پاس ارسالی رونالدو با هوشیاری کنعانی‌زادگان دفع می‌گردد و او با فرستادن توپ به اوت مانع از رسیدن آن به آیمن احمد می‌شود. اما نکته جالب توجه این صحنه، تصاویر تلویزیونی از رونالدو بود که این فوق ستاره از شدت درد ناشی از برخورد با بیرانوند دستش را به سمت گردنش برده بود.

فریم چهاردهم: این بار سدی به نام دانیال

بعد از پرتاپ توپ، رونالدو در کانال کناری سمت چپ زمین و نزدیک به نقطه کرنر صاحب توپ می‌شود و تلاش می‌کند با دریبل از بازیکن مستقیم خود یعنی دانیال اسماعیلی‌فر بگذرد، اما بازی‌خوانی خوب دانیال اسماعیلی‌فر بار دیگر رونالدو را ناکام گذاشت.

فریم پانزدهم: ناکامی مطلق رونالدو در مقابل کنعانی‌زادگان

در دقیقه 54، باز هم توپ قبل از رسیدن به رونالدو توسط کنعانی‌زادگان دفع می‌گردد، تا بدین‌جای کار رونالدو ناکام مطلق در مصاف با کنعانی‌زادگان بوده است. در ادامه، توپ دفع شده کنعانی‌زادگان زمینه‌ساز ضدحمله پرسپولیس و ایجاد خطرناک‌ترین موقعیت آنها در نیمه دوم (شوت سرکش زاهدی به سمت دروازه نواف العقیدی) می‌شود.

فریم شانزدهم: تکل به‌موقع کنعانی‌زادگان مانع از شکل‌گیری ضدحمله النصر

تنها یک دقیقه بعد باز هم سادیو مانه روی یک ضدحمله رونالدو را هدف قرار می‌دهد و قصد دارد او را صاحب توپ نمایند، اما این بار هم تکل به‌موقع کنعانی‌زادگان مانع از شکل‌گیری ضدحمله النصر و رسیدن توپ به رونالدو می‌شود.

فریم هفدهم: اولین اشتباه کنعانی‌زادگان و خطرناک‌ترین موقعیت النصر

در دقیقه 57، پاس ارسالی کنعانی‌زادگان به دانیال اسماعیلی‌فر توسط آیمن احمد در زمین النصر قطع می‌شود و درنهایت منجر به ضدحمله خطرناک النصری‌ها می‌شود که در نزدیکی محوطه جریمه پرسپولیس توپ ارسالی توسط عبدالرحمن غریب با بازی بدون توپ اوتاویو همراه می‌شود و در ادامه توپ به رونالدو می‌رسد و او نیز با یک چرخش سریع در محوطه جریمه پرسپولیس توپ را به سمت دروازه بیرانوند شلیک می‌کند و ضربه او به شکل خطرناکی از کنار دروازه بیرانوند به بیرون می‌رود تا اینگونه خطرناک‌ترین موقعیت النصر در طول بازی از دست برود.

فریم هجدهم: بیخود نیست که می‌گن حسین کمپانی

در دقیقه 66 بازی، آیمن احمد در نیمه خودی صاحب توپ می‌شود و خیلی سریع با ارسال توپ سعی می‌کند تا رونالدو را در نیمه زمین پرسپولیس صاحب توپ نماید، اما باز هم کنعانی‌زادگان به‌دلیل جایگیری خوب و سرعت بالای خود زودتر از رونالدو صاحب توپ می‌شود و با یک پاس به عقب به سمت بیرانوند ضدحمله النصری‌ها را خنثی می‌نماید.

فریم نوزدهم: مصدومیت شدید رونالدو از ناحیه گردن

هنگام مصدومیت سرلک و بیرون بردن او به بیرون از زمین، کارگردان تلویزیونی بازی تصاویری فوکوس‌شده از رونالدو نشان داد که او  با دست گردن خود را می‌گرفت و به نظر می‌رسید مصدومیت رونالدو جدی‌تر از آن است که در ابتدا تصور می‌شد. حتی سه دقیقه بعد نیز، هنگام دفع توپ ارسالی بازیکنان پرسپولیس توسط رونالدو، در تصاویر تلویزیونی کاملا مشخص بود که رونالدو از درد شدید در ناحیه گردن رنج می‌برد.

فریم بیستم: خروج رونالدو و هت‌تریک بیرو مقابل کریس

در نهایت، رونالدو به دلیل مصدومیت ناشی از ناحیه گردن دیگر قادر به ادامه بازی نبود و جای خود را به محمد ماران داد و به سرعت پس از تعویض به سمت رختکن رفت تا هرچه سریع‌تر توسط پزشکان تیم موردمعاینه قرار بگیرد. بلافاصله بعد از این بازی بود که الریاضیه، رسانه مشهور عربستان سعودی از لزوم تصویربرداری از ناحیه گردن کریستیانو رونالدو خبر داد. بدین ترتیب، پس از خروج رونالدو از جریان بازی، سومین هت‌تریک علیرضا بیرانوند در کلین‌شیت برابر کریستیانو رونالدو به ثبت رسید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها