کد خبر: 695821
تاریخ انتشار :

خداحافظی رقیب آسیایی سپاهان با 10 امتیاز

نیروی هوای عراق با وجود کسب پیروزی مقابل آلمالیق و هم امتیاز شدن با سپاهان از لیگ قهرمانان کنار رفت.

خداحافظی رقیب آسیایی سپاهان با 10 امتیاز
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، در نخستین مسابقه هفته ششم و پایانی مرحله گروهی فصل 24-2023 لیگ قهرمانان آسیا، تیم‌های نیروی هوایی عراق و آلمالیق ازبکستان که حریفان سپاهان به شمار می‌رفتند، از ساعت 15:30 امروز (به وقت ایران) در ورزشگاه فرانسو حریری شهر اربیل مقابل هم قرار گرفتند.

نیروی هوایی عراق که قبل از این مسابقه تفاضل گل مثبت یک داشت و هشت تفاضل گل کمتر نسبت به سپاهان ثبت کرده بود، با انگیزه زیادی وارد مسابقه امروز مقابل آلمالیق ازبکستان شد تا یک برد پُر گل را رقم بزند، اما شروع توفانی آنها و برتری سه بر صفر در نیمه اول ادامه پیدا نکرد.

عراقی‌ها در دقیقه 14 با توپ‌ربایی سریع و ضد حمله به سمت محوطه جریمه آلمالیق هجوم بردند و در نهایت روی پاس شریف عبدالکاظم و شوت زمینی سعد عبدالامیر به گل اول بازی رسیدند.

یک دقیقه از این گل نگذشته بود که نیروی هوایی دوباره صاحب موقعیت شد و این بار اشتباه عجیب گلر آلمالیق در دفع توپ به فرانکو آتچو رسید تا این بازیکن با شوت پای چپ زمینی و تماشایی از پشت محوطه جریمه گل دوم را به ثمر رساند.

محمد قاسم که هفته گذشته حضور تعویضی مقابل سپاهان داشت، در دقیقه 42 مسابقه امروز با حرکت تند و تیز از میانه زمین تا پشت محوطه جریمه آلمالیق پیش رفت و با شوت زمینی توپ را به گوشه دروازه ازبک‌ها فرستاد تا تیمش را با برد سه گله به رختکن بفرستد.

در نیمه دوم که نیروی هوایی اثری از نمایش قبلی نداشت و میل به حملات کمتر در آنها دیده می‌شد، در دقیقه 62 دروازه خود را روی حمله آلمالیق از سمت راست زمین با پاس در عمق خورشید گیوسوف و شوت میرزاخان میراحمدوف باز شده دید.

سیاوش حق‌نظری، هافبک ایرانی آلمالیق که در ترکیب اولیه تیمش در این مسابقه قرار گرفته بود، در دقیقه 5+90 با حرکت از سمت راست محوطه جریمه نیروی هوایی، توپ را به مقابل دروازه فرستاد تا مارتین بوآکیه ایتالیایی گل دوم ازبک‌ها را به ثمر رساند.

نیروی هوایی عراق با کسب پیروزی 3 بر 2 خانگی مقابل آلمالیق ازبکستان مثل سپاهان 10 امتیازی شد، اما بخاطر تفاضل گل کمتر نسبت به طلایی پوشان ایران در جایگاه سوم جدول گروه C لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و امیدش به صعود را از دست داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها