کد خبر: 695861
تاریخ انتشار :

یک حالت غیرممکن برای حذف سپاهان!

با صعود شش تیم غرب آسیا به مرحله یک هشتم نهائی، حالا تنها دو سهمیه دور حذفی باقی مانده است.

 یک حالت غیرممکن برای حذف سپاهان!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، آخرین روز مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب در حالی برگزار خواهد شد که شش تیم توانستند مسیر صعود به دور یک هشتم نهایی را طی کنند و حالا تنها دو سهمیه برای مرحله بعدی باقی‌مانده که ممکن است سهم نمایندگان ایران شود.

پیش از این تمام تیم‌های اول و دوم به مرحله حذفی صعود می‌کردند اما حالا با افزایش تعداد تیم‌ها 5 سرگروه به همراه 3 تیم برتر راهی دور حذفی می‌شوند که در این حالت به نوعی 2 تیم باوجود قرارگیری در رتبه دوم، از دور کنار می‌روند.

هم اکنون در حالی که تنها چهار بازی دیگر در منطقه غرب برگزار خواهد شد، بازی العین - آخال و النصر - استقلال تاجیکستان تاثیری در سرنوشت تیم‌های صعودکننده نخواهد داشت اما دو بازی دیگر به جنگ صعود تبدیل می‌شود.

تیم‌های صعودکننده از مرحله گروهی در منطقه غرب به شرح زیر است:

گروه یک: العین با 12 امتیاز - شانس صعود پاختاکور (7) و الفیحا (6) به عنوان تیم دوم

گروه دو: نسف قارشی با 11 امتیاز - شانس صعود السد (8) به عنوان تیم دوم

گروه سه: الاتحاد با 15 امتیاز - شانس صعود سپاهان (10) به عنوان تیم دوم

گروه چهار: الهلال با 16 و نوف‌باخور با 13 امتیاز (بهترین تیم دوم)

گروه پنجم: النصر با 13 امتیاز - شانس صعود پرسپولیس (8) به عنوان تیم دوم

به نوعی تاکنون سه تیم عربستانی الاتحاد، الهلال و النصر توانستند صعود خود را قطعی کنند تا رکوردی ویژه را در اختیار لیگ روشن سعودی قرار دهند. نکته دیگر اینکه ازبکستان با دو تیم صعودکننده در جایگاه بعدی است و حالا اگر پاختاکور حریف خود را با 9 گل شکست دهد، قطعا راهی مرحله بعدی خواهد شد.

با این حال بعد از نوف‌باخور 13 امتیازی که شانس اصلی صعود است، سپاهان و پرسپولیس از شانس بیشتری برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی برخوردار هستند چرا که از یک سو پرسپولیس در خانه فرصت خوبی برای کسب پیروزی دارد و از طرف دیگر تفاضل گل سپاهان به حدی بالاست که پاختاکور نتواند به این تیم برسد.

پاختاکور با این پیش فرض که بتواند نماینده عربستان را شکست دهد تنها در دو حالت صعود خواهد کرد: 1)برد با اختلاف 9 گل در دیدار پایانی با کسب سه امتیاز و 2) ناکامی پرسپولیس در کسب پیروزی مقابل الدحیل.

به عبارتی در روز پایانی مرحله گروهی علاوه بر شش تیم صعود کننده، 5 تیم دیگر پرسپولیس، سپاهان، پاختاکور، السد و الفیها نیز شانس این را دارند که راهی مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا شوند.

در منطقه شرق آسیا صعود بانکوک یونایتد تایلند، کاوازاکی فرونتاله ژاپن و پوهانگ استیلرز به مرحله بعدی قطعی شده و حالا هفته آینده سایر تیم‌های صعودکننده نیز معرفی خواهند شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها