کد خبر: 695931
تاریخ انتشار :

بیانیه تند و تیز و مفصل در واکنش به محرومیت

باشگاه شهداب یزد در بیانیه‌ای به محرومیتی که برای این تیم اعلام شد واکنش نشان داد.

بیانیه تند و تیز و مفصل در واکنش به محرومیت
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش “ورزش سه”، بعد از تشکیل جلسه کمیته انضباطی باشگاه شهداب به یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در اولین بازی خانگی و پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. البته اعلام شد که رای صادره در فرجه قانونی قابل تجدید نظرخواهی است.

حالا باشگاه شهداب یزد در بیانیه‌ای به این رای واکنش نشان داده است: “نظر به تشکیل کمیته انضباطی فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 13 آذرماه و رای این کمیته مبنی بر محکومیت قطعی باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب یزد در حواشی دیدار پنجم آذر با تیم والیبال پیکان تهران، این باشگاه ضمن اعلام اعتراض خود بر مفاد رای صادره در محکومیت این باشگاه با یک جلسه محرومیت از حضور تماشاگر در اولین بازی خانگی و پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی، توضیحاتی را به شرح ذیل اعلام می دارد:

1- حضور ۵ تا ۶ هزار نفره تماشاگران خونگرم، پرشور و با تعصب شهداب یزد در تمامی بازی‌های خانگی این تیم، مایه فخر و مباهات ماست؛ در این مهم کنش‌های بعضا غیرحرفه‌ای بازیکنان و مربیان تیم‌های میهمان در برخورد با تشویق‌های هوادارن متعصب و سرشار از شور و اشتیاق فرصت را برای جولان تماشاگر نماها فراهم می‌آورد که می‌بایست این مسئله نیز در کفه ترازوی عدالت و انصاف مورد بررسی قرار گیرد. از طرفی در ضوابط و آیین‌نامه‌های فدراسیون، سیستمی مبنی بر قدردانی از کانون هوادارنی که دوشادوش تیم‌ها و سیاست‌های اجرایی فدراسیون پیش‌رفته و استقبال و همراهی نموده‌اند پیش‌بینی نشده اما حداقل انتظار باشگاه فرهنگی ورزشی شهداب نسبت به آرای صادره از کمیته انضباطی در نظر گرفتن و درک مضاعف تبعات حضور چند هزار نفره هواداران می‌باشد؛ بدیهی است که در جمع چند هزاره از مردم نه تنها باشگاه شهداب بلکه هیچ نهاد نظامی و امنیتی نیز نمی‌تواند مدعی نظارت بر رفتار یکایک حاضرین باشد؛ حال آنکه حاشیه ایجاد شده در بازی پیکان اشتباه فردی یک تماشاگرنما بوده که با بررسی‌های صورت گرفته فرد خاطی شناسایی و به خواست باشگاه و هواداران از حضور ایشان در رقابت‌های بعدی جلوگیری به عمل آمد. آنکه کمیته انضباطی فدراسیون و اعضای محترم آن با رفتار اشتباه یک تماشاگرنما شانیت یک جامعه و کانون ورزشی از بدنه هواداری را مورد خطاب و محکومیت قرار دهند قطعا مورد اعتراض ما و مردم میهمان نواز و شریف استان یزد است.

این رای در حالی از سوی کمیته انضباطی صادر شد که پیش از این در مسابقات دیگر نیز فحاشی از سوی تماشاگران انجام شده بود اما عجیب اینکه این کمیته خیلی سریع فقط در مورد بازی شهداب و پیکان رای صادر کرد.

 

2- از شروع لیگ برتر 1402 تاکنون بر هیچ یک از رفتارهای ناشایست تماشاگرنماها در هفته‌های ابتدایی لیگ، تصمیم‌گیری نشده و پرونده‌ای در دستور کار نیز قرار نگرفته است؛ حال آنکه کمیته انضباطی فدراسیون در این وهله به‌صورت فوق‌العاده به بررسی پرونده باشگاه شهداب یزد می‌پردازد! این باشگاه مراتب اعتراض خود نسبت به عدم بررسی این کمیته و اعضای محترم آن بر اتفاقات سایر ورزشگاه‌های کشور را نیز اعلام می‌دارد و انتظار آن است تا آن کمیته محترم با رعایت جوانب عدالت و انصاف به سایر اتفاقات لیگ برتر والیبال کشور نیز ورود کرده و برای آنکه سوءتفاهمى بر دوگانگی در برخورد با تیم‌های سایر استان‌ها برای هوادارن خونگرم یزدی و سایرهواداران این باشگاه در سراسر کشور پیش نیاید، نظر رسمی خود را در مورد سایر اتفاقات ناشایست اعم از حواشی ورزشگاه‌های مشهد، اصفهان، رفسنجان و... را نیز اعلام نماید. “

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها