کد خبر: 696630
تاریخ انتشار :

دوست دارم تیم ملی ایران بازی کنم ولی نمی‌شود!

ریکاردو آل و ز، ستاره پرتغالی تراکتور، با گذراندن تعطیلاتی کوتاه به همراه خانواده‌اش به تبریز بازگشت.

دوست دارم تیم ملی ایران بازی کنم ولی نمی‌شود!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، این ستاره پرتغالی که در فصل گذشته به لیگ فوتبال ایران آمده و با خلق حد نصاب‌ خیره‌کننده، بدل به یک چهره مطرح در فوتبال ایران شده است، در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار "ورزش سه" از تمایلش به ادامه فوتبال در باشگاه تراکتور صحبت می‌کند. جایی که او عشق بسیاری را از هواداران دریافت کرد و همچنین مدیریت محمدرضا زنوزی و ارتباط خوبش با پاکو خمس و بازیکنان، باعث آرامش خاطر او است.

آلوز که به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازیکنان تراکتور بعد از دو هفته غیبت در دیدار مقابل گل‌گهر حضور پیدا کرد و پایه‌گذار تک گل تیمش بود، درباره نمایش تراکتوری‌ها مقابل حریف سرسخت سیرجانی گفت: بازی خوبی انجام دادیم. این یک مسابقه پایاپای بود و به نظر من هر تیمی نمی‌تواند در سیرجان با پیروزی به شهرش برگردد. آنها تیم سازمان‌یافته‌ای بودند و در دقایقی کار را برای ما خیلی سخت کردند و خوشحالم که توانستیم سه امتیاز این بازی را بگیریم، به‌خصوص که چمن ورزشگاه هم کمی بلند بود و کار را برای بازی روان تراکتور سخت می‌کرد.

از آلوز درباره پاکو خمس و شرایط تراکتور بعد از کسب دو پیروزی متوالی سوال می‌کنیم و او می‌‌گوید: فکر می‌کنم بعد از بازی استقلال، کمی شرایط سخت بود‌. البته ما در آن بازی چندان خوش شانس نبودیم و در ضربان ایستگاهی و روی ارسال‌ها بازی را به تیم خوب استقلال واگذار کردیم اما در دو هفته گذشته این شکست را جبران کردیم و می‌رویم برای اینکه در ادامه بازی‌ها تا پایان نیم فصل هم حداکثر امتیازات را بگیریم.

از آلوز برای شرایط قراردادی‌اش با تراکتور سوال می‌کنیم. او می‌گوید: من یک فصل و نیم دیگر هم با ترا‌کتوری‌ها قرارداد دارم و و از حضورم در فوتبال ایران خوشحالم و تراکتور هم یک باشگاه ویژه و یک انتخاب خوب برای من بوده است، به‌خصوص که مالک باشگاه تلاش می‌کند همه چیز در اینجا حرفه‌ای و به روال باشد. امکاناتی را که ما الان در تبریز داریم، خیلی از تیم‌های دیگر ندارند و شرایط پرداختی‌ها هم تا آنجایی که من اطلاع دارم نظم خوبی دارد و مشکل خاصی از این بابت وجود ندارد و من حتی به این فکر می‌کنم که فوتبالم را در تراکتور و در شهر تبریز تمام کنم.

آلوز درباره اینکه آیا از تیم‌های دیگر ایرانی، اروپایی یا تیم‌های حاضر در منطقه خلیج فارش پیشنهاد داشته یا نه می‌گوید: نمی‌خواهم بازارگرمی کنم و بی دلیل اسم خودم را سر زبان‌ها بیندازم. تمایل من در حال حاضر این است که در ایران و در تبریز به فوتبالم ادامه بدهم و همانطور که گفتم دوست دارم همین‌جا کارم را تمام کنم و شاید کار بعدی‌ام در فوتبال هم از همین‌جا آغاز بشود (با خنده).

وقتی با آلوز درباره آنچه که به تراکتور در این فصل گذشته صحبت می‌کنیم، او در جواب می‌گوید: در ابتدای فصل تراکتور بسیار تغییر کرده بود و ما بازی‌های حساس و سختی را پشت سر هم انجام دادیم و این باعث شد که شروع کارمان باز دشواری همراه باشد. اما به هر صورت اینکه توانستیم از آن سه شکست خودمان را بالا بکشیم، کار خیلی بزرگی انجام داده‌ایم و این به کیفیت مربی و بازیکنان ما برمی‌گردد. شاید امروز آن سه بازی برای ما تکرار بشود، نتایج کاملا متفاوتی برای ما رقم خواهد خورد. با این حال در فوتبال هیچ چیز دیر نیست و تراکتور باید در سایه آرامش و ثبات و با حمایت طرفداران پرشورش پیش برود و اگر ما بتوانیم در نیم فصل با نتایج قابل قبول کار را تمام کنیم، قول می‌دهم مدعی جدی قهرمانی در پایان فصل خواهیم بود. این را هم در نظر داشته باشید که فشار زیادی روی تراکتور است و هواداران توقع زیادی از بازیکنان این تیم دارند. به خصوص امسال چهره‌هایی به تیم ما اضافه شده‌اند ‌که اسم و رسم زیای در ایران دارند. امیدوارم شرایط آنطور که ما می‌خواهیم پیش برود و تراکتور از خودش یک نتیجه به‌یادماندنی به یادگار بگذارد.

سوال آخرمان از ریکاردو درباره حرف‌های دیروز گوستاوو، دیگر ستاره تراکتوری‌ها، درباره تمایل به بازی در تیم ملی ایران است. ریکاردو می‌گوید: من پاسپورت پرتغالی دارم اما اگر فوتبال ایران بخواهد از من در سطح ملی استفاده کند، بسیار خوشحال خواهم بود که بتوانم این کمک را به تیم ملی ایران بکنم. البته فکر می‌کنم قوانین شما در دادن پاسپورت و ملیت بسیار سختگیرانه است و امکان این مسئله وجود نداشته باشد. این چیزی است که من از مسئولان باشگاه پرس‌وجو کردم، چون پیش از من بازیکنان دیگری هم بوده‌اند که دوست داشتند در تیم ملی ایران بازی کنند اما این اتفاق هرگز رخ نداد و فکر می‌کنم این مسئله دلیل خاصی داشته باشد.

ریکاردو با شروع تمرینات تراکتور در دور جدید، بازی‌ساز تیمش در دیدار با پیکان خواهد بود که آن مسابقه هم یک بازی سخت است. ریکاردو می‌گوید: در لیگ فوتبال ایران هیچ مسابقه ساده‌ای وجود ندارد. همه بازی‌ها، فیزیکی و درگیرانه است و برای کسب امتیاز باید تا دقیقه ۹۰ بجنگیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها