کد خبر: 699119
تاریخ انتشار :

کارل تو جای ژاوی: بارسلونا زیر و رو می‌شود!

در بارسلونا برخی به شدت از ژاوی انتقاد می‌کنند و خواهان اخراج او هستند. اگر کارلو آنجلوتی الان در بارسا بود، چه اتفاقی می‌افتاد؟

کارل تو جای ژاوی: بارسلونا زیر و رو می‌شود!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه" در اولین ساعات سال جذابی که در انتظار ماست، قصد دارم سوالی غیرممکن را مطرح کنم. از آنجایی که سال 2023 را با خبر رسمی تمدید آنچلوتی با رئال مادرید تا سال 2026 به پایان رساندیم، زمان خوبی است که بپرسیم اگر روزی بارسا کارلو آنچلوتی را به خدمت بگیرد، چه اتفاقی می‌افتد؟

سوال شاید بی ربط باشد زیرا در حال حاضر مربیان بارسا و رئال مادرید در محیط‌های بسیار متفاوتی زندگی می کنند. در حالی که هواداران رئال به اتفاق از مرد ایتالیایی حمایت می کنند و تمدید او را مثل یک قهرمانی جشن گرفتند، بخش فزاینده‌ای از هواداران بارسلونا از ژاوی انتقاد می‌کنند، به خصوص پس از شکست دردناک مقابل خیرونا، که بحث‌های عمیقی را به راه انداخت و دریایی از تردید را ایجاد کرد.

چرا هواداران رئال مادرید اینقدر از مربی خود راضی هستند ولی در بارسا از ژاوی شکایت دارند، در حالی که دو تیم شرایطی را تجربه می‌کنند که از نظر آماری چندان دور از یکدیگر نیستند؟ 

رئال با هفت امتیاز فاصله از بارسا در لیگ اول است (فاصله‌ای قابل جبران) اما در لیگ قهرمانان اروپا هر دو تیم صدرنشین صعود کردند و در سوپرجام و جام حذفی نیز شرایط مشابهی دارند.

فراتر از این واقعیت که محیط اطراف رئال مادرید ذاتا رسمی و غیرانتقادی است و محیط بارسلونا بی نهایت سختگیر، تفاوت اساسی بین این دو این است که در حالی که در رئال تنها شرط پیروزی است، در بارسا باید خوب هم بازی کنید. چیزی که بارسای ژاوی در حال حاضر تا رسیدن به آن فاصله زیادی دارد. شاید به همین دلیل، مدیران و هواداران رئال هرگز جایگزینی برای آنچلوتی در نظر نگرفتند، در حالی که در بارسا، در صورت حذف ژاوی، نام‌های زیادی مطرح می‌شوند.

حقیقت این است که ژاوی هر چقدر هم که درباره او بحث شود، نماد به اصطلاح سبک و فلسفه بارسلوناست و هیچکس نمی‌تواند دانش عمیق او از سبک بازی بلوگرانا را زیر سوال ببرد. اکنون، زمانی که همه از ژاوی انتقاد می کنند، باید به خود یادآوری کنیم که در بارسا اغلب مربیانی موفق می شوند که در درون باشگاه ساخته شده باشند.

برای موفقیت در باشگاه بارسلونا، مربیان خارجی مانند کلوپ، فلیک و حتی مکس آلگری می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند. در واقع چیزی که برای تمام باشگاه‌های دنیا خوب است برای بارسا بد است. پس سوال خود به خود به جواب می‌رسد. نه، آنچلوتی مربی خوبی برای بارسلونا نخواهد بود. برای رئال مادرید که فقط به دنبال جام بردن است، او قطعا مربی ایده آلی است، اما در بارسا چیزهای دیگری می‌خواهند.

اگر انتقاداتی از سبک بازی تیم ژاوی وجود دارد، تصور کنید سیستم 2-4-4 امسال آنچلوتی در رئال می‌توانست در بارسا چه جنجال‌هایی به راه بیاندازد. چه بخواهیم چه نخواهیم، حتی با اشتباهات اجتناب ناپذیرش، جز ژاوی نباید برنامه دیگری داشت. 

مدیران بارسا نمی‌توانند و نباید فراموش کنند که در بارسا تنها یک فرمول ممکن وجود دارد: تکیه به DNA و صبر زیاد. توجه به شایعات و سر وصدای بیرون، یک قدم دیگر نزدیک‌‍تر شدن به پرتگاه خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها