کد خبر: 700875
تاریخ انتشار :

کیم مین جائه مسئول امنیت خطوط هوایی فوتبال آسیا!

کیم مین جائه مدافع ملی‌پوش کره جنوبی پس از ویرجیل فن دایک بیشترین پیروزی در دوئل‌ های هوایی را داشته است.

کیم مین جائه مسئول امنیت خطوط هوایی فوتبال آسیا!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، پایگاه آماری CIES به تازگی در یک گزارش به بررسی میزان پیروزی مدافعان حاضر در فوتبال اروپا در میزان پیروزی در دوئل‌های هوایی منتشر کرده که در این آمار شرایط مدافعان اروپایی بسیار قابل توجه خواهد بود. این مؤسسه که زیر نظر مستقیم فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مشغول فعالیت است، 100 مدافع میانی را که در طی فصل اخیر بیشترین پیروزی در دوئل‌های هوایی داشته‌اند را معرفی کرده است. ویرجیل فن‌دایک مدافع هلندی لیورپول به طور متوسط در هر 90 دقیقه، 4 دوئل هوایی را پیروز شده و در مجموع 79 درصد دوئل هوایی، برنده فن‌دایک بوده است.

نام دوم که تنها از فوتبال آسیا در میان برترین‌هاست، کیم مین جائه مدافع تیم ملی کره جنوبی است که در باشگاه بایرن مونیخ توپ می‌زند. کیم موفق شده به مانند ویرجیل فن‌دایک در 3.99 دوئل‌های هوایی به صورت میانگین پیروز شود و 78 درصد دوئل‌های خودش را پیروز شده است.

این مؤسسه نام‌هایی را مورد بررسی قرار داده در طول این فصل حداقل 900 دقیقه بازی انجام داده‌‌اند و پس از معرفی کیم به عنوان برترین دفاع فوتبال آسیا، در رتبه‌های بعدی نام‌های دنیلو پریرا از پاری‌سن‌ژرمن، جمال لاسلس از نیوکاسل، دن اکسل زاگادو از اشتوتگارت، سرخیو راموس از سویا، ژول کانده از بارسلونا، ابراهیم کوناته از لیورپول، کریستین رومرو از تاتنهام و رونالد آرائوخو از بارسلونا در میان ده مدافع برتر پنج لیگ معتبر اروپا قرار دارد که این ده اسم با نکات بسیار جالبی همراه خواهد بود. مرور این آمار ابتدا از توانمندی بالای کوناته و ویرجیل فن‌دایک دو مدافع مرکزی لیورپول و آرائوخو و کانده برای بارسلونا خبر می‌دهد و نکته حائز اهمیت دیگر آمادگی بالای سرخیو راموس در سن 38 سالگی است.

شایان ذکر است در میان بازیکنان آسیایی، هان لئونگ بازیکن چینی تیم ووهان و دلبریج مدافع استرالیایی اینچئون کره در میان 100 نام مدافع برتر فوتبال جهان در دوئل‌های هوایی حضور دارند که این موضوع با توجه به برگزاری جام ملت‌های آسیا برای قیاس مدافعان تیم‌های مدعی قطعا مورد توجه کارشناسان و آنالیزورها خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها