کد خبر: 700908
تاریخ انتشار :

برای کره و ژاپن بدتر از این نمی‌شود

بدترین سناریو برای کره و ژاپن کدام است؟ کافی است کره تیم اول گروه خودش شود و در سوی دیگر ژاپن به عراق ببازد و دوم شود.

برای کره و ژاپن بدتر از این نمی‌شود
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از سایت چوسان کره، جام جهانی و جام ملت‌های آسیا دو رقابت مهمی هستند که تیم ملی کره در آن شرکت می‌کند. در جام جهانی که بهترین تیم‌های جهان در آن شرکت می‌کنند، هدف نهایی صعود از گروه است و اگر ممکن باشد رفتن به مراحل بالاتر ولی در جام ملت‌های آسیا هدف کره چیزی جز قهرمانی نیست. تنها باری که فوتبال کره از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا حذف شده، سال 1984 در سنگاپور بود.

جام ملت‌های آسیا قطر هم تورنمنت دشواری برای صعود از گروه نیست. تیم تحت هدایت کلینزمن در گروه E با بحرین، اردن و مالزی هم گروه است. فاصله زیادی در رده بندی فیفا بین آنها وجود دارد. کره جنوبی در رتبه 23، بحرین رتبه 86، اردن رتبه 87 و مالزی در رتبه 130 قرار دارند. کره در اولین بازی مقابل بحرین ​​3-1 پیروز شد.

حریف در بازی دوم اردن است که با نتیجه 4 بر صفر مالزی را شکست داد. تیم کلینزمن در صورت پیروزی مقابل اردن (شنبه) به مرحله یک هشتم نهایی صعود خواهد کرد.

نبرد واقعی جام ملت‌های آسیا از مرحله یک هشتم نهایی آغاز می‌شود، جایی که اگر شکست بخورید، باید چمدان‌های خود را ببندید. اینجا نکته جالبی وجود دارد. اگرچه به نظر نمی‌رسد حتی یک‌درصد شانس هم وجود داشته باشد، اما این یک "احتمال" است که کره و ژاپن، مدعیان قدرتمند قهرمانی، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم بروند.

ژاپن در رده هفدهم رنکینگ فیفا با عراق، اندونزی و ویتنام در گروه D قرار دارد. آنها در اولین بازی مرحله گروهی، ویتنام رده 94 رده بندی فیفا را با نتیجه 4 بر 2 شکست دادند. ژاپن در بازی دوم با عراق رتبه 63 دیدار می‌کند. آنها فردا، یک روز قبل از بازی دوم کره، در ورزشگاه شهر آموزش الریان به مصاف هم خواهند رفت. عراق در بازی اول 3-1 اندونزی (146) را شکست داد.

در گروه D تنها تیمی که می‌تواند تهدیدی برای ژاپن باشد، عراق است و این بازی مانند تله است. اگر اتفاقی ژاپن به عراق ببازد، ممکن است با بدترین سناریوی رویارویی با کره جنوبی در مرحله یک هشتم نهایی روبرو شود. در صورتی که تیم کلینزمن به عنوان تیم اول گروه E از مرحله گروهی عبور کند، حریفش در مرحله یک هشتم نهایی تیم دوم گروه D خواهد بود. 

ژاپن در صورت کسب رتبه اول گروه D و صعود به مرحله یک هشتم نهایی، شانس برخورد با کره را فقط در فینال خواهد داشت.

تصورش سخت است اما اگر کره جنوبی در رده دوم گروه E قرار بگیرد، در مرحله یک هشتم نهایی با تیم اول گروه F به رهبری عربستان سعودی روبرو خواهد شد. در این صورت، دیدار کره و ژاپن ممکن است در نیمه نهایی رخ دهد.

دیدار کره و ژاپن در مرحله یک هشتم نهایی بدترین سناریو است، اما انتظار می‌رود دیدار کره و ژاپن در فینال، بزرگترین جذابیت جام ملت‌های آسیا در قرن بیست و یکم باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها