کد خبر: 701655
تاریخ انتشار :

اتفاق عجیبی که فغانی را از فینال آسیا دور کرد!

علیرضا فغانی داور برجسته ایرانی در این دوره از جام ملت‌های آسیا شانس کمتری برای قضاوت در فینال دارد.

اتفاق عجیبی که فغانی را از فینال آسیا دور کرد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، فغانی که در این دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا به عنوان یکی از داوران بین‌المللی کشور استرالیا حضور پیدا کرده، به عنوان یکی از باتجربه‌ترین و آماده ترین داوران فوتبال آسیا شانس مناسبی برای قضاوت بازی فینال خواهد داشت.

این داور ایرانی با وجود تجربه بالایی که دارد، اما نسبت به دوره‌های گذشته جام ملت‌ها از شانس کمتری برای سوت زدن در فینال برخوردار است. فغانی که دوشنبه‌شب در مسابقه عراق و اردن در یک هشتم نهایی سوت می‌زند، در صورتی که ایران یا استرالیا به فینال آسیا برسند نمی‌تواند در این دیدار قضاوت کند.

اگر داور فینال جام ملت‌های 2015 در دوره‌های قبلی این تورنمنت فقط در صورت رسیدن ایران به فینال شانس سوت زدن در دیدار پایانی را از دست می‌داد، حالا او به عنوان یکی از داورانی که از کشور استرالیا به AFC معرفی شده و البته اصالت ایرانی دارد، در صورتی که هر یک از تیم‌های ایران و استرالیا به فینال شانس قضاوت در این بازی را کاملا از کف می‌دهد.

نکته قابل توجه اینکه اگر هردو تیم ایران و استرالیا به نیمه نهایی هم برسند(با توجه به شرایط جدول)، عملا فغانی شانس قضاوت در نیمه نهایی را نیز نخواهد داشت.

در شرایطی که تیم داوری ایران شامل موعود بنیادی‌فر، سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم قطر را ترک کردند و دیگر شانسی برای قضاوت ندارند، حالا فغانی هم در مراحل بعدی مسابقات از شانس کمتری برای قضاوت برخوردار می‌شود. موضوعی که یکبار دیگر تصمیم چند ماه قبل کمیته داوران برای خروج نام فغانی از لیست داوران بین‌المللی ایران را زیر سوال می‌برد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها