کد خبر: 701780
تاریخ انتشار :

اردن 3- عراق 2: شگفتی، هیجان و شوک!

اردن در دقایق پایانی موفق شد به یک چهارم نهائی جام ملت‌های آسیا صعود کند.

اردن 3- عراق 2: شگفتی، هیجان و شوک!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی اردن در یک دیدار هیجان‌انگیز و تماشایی موفق به شکست عراق شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

بازی در 10 دقیقه ابتدایی نیمه نخست آرام و کنترل شده در جریان بود، اما رفته‌رفته عراقی‌ها توپ و میدان را در اختیار گرفتند. برخلاف آنچه تصور می‌شد، اردنی‌ها با استفاده از تکنیک خوب التعمری موقعیت‌های بهتری ایجاد کردند و ستاره تیم ملی عراق جلال احمد بود که دو موقعیت تک به تک را مهار کرد.

بازیکنان عراق در خلق موقعیت ناتوان بودند و چند شوت از راه دور راهکار آنها برای گلزنی و رسیدن به پیروزی بود که واکنش‌های ابولیلا موقعیت‌های آنها را دفع کرد.

در 15 دقیقه پایانی نیمه نخست توپ و میدان در اختیار اردنی‌ها بود و بهتر بازی کردند و مزد بازی خوبشان را هم گرفتند، قطع توپ یزان النعیمات از نیمه زمین و ضربه چیپ هوشمندانه دروازه عراق را باز کرد تا در سومین تک به تک اولین گل اردن به ثمر برسد و نیمه نخست را با برتری به پایان برسانند.

عراقی‌ها در نیمه دوم بازی را هجومی شروع کردند، اما همچنان همان روند نیمه نخست ادامه داشت: فضاهای بسته خط دفاعی اردن و حضور دو ستاره سرعتی این تیم برای خلق ضدحمله. بازیکنان عراق با شوت از راه دور سعی داشتند دروازه اردن را تهدید کنند اما روز خوب ابولیلا، دروازه‌بان اردن، مانع گلزنی آنها شد.

عراقی‌ها در دقیقه 55 دو تعویض انجام دادند و با حضور دوسکی و زیدان اقبال به دنبال تغییر بازی بودند. با حضور این دو بازیکن حرکات عراقی از سمت چپ زمین بیشتر شد و تنوع حملات عراقی‌ها بیشتر شد، آنها دقایقی بعد مهند علی را به ترکیب فرستادند و با کم کردن یکی از هافبک‌ها با نفرات بیشتری در خط حمله حاضر شدند.

فشار تیم ملی عراق ادامه داشت و واکنش‌های ابولیلا بازیکنان این تیم را کلافه کرده بود، اما روی یک ارسال سعد ناطق، مدافع باتجربه این تیم، بازی را به تساوی کشید و عراقی‌ها استرسی کمتری ادامه مسابقه را به میدان رفتند.

در ادامه مسابقه حملات عراقی‌ها ادامه داشت و این تیم گل دوم را هم با ضربه روی پای ایمن حسین وارد دروازه اردن کرد تا در این مسابقه بالاخره از حریف خود پیش بیفتند، علیرضا فغانی پس از گلی که ایمن به ثمر رساند به دلیل خوشحالی طولانی و همچنین کنایه به اردنی‌ها به او کارت زرد نشان داد و با کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد.

عراقی‌ها تا وقت‌های اضافه مسابقه از حریف پیش بودند اما تحت تاثیر اخراج ستاره گلزن تیم‌شان دو گل پیاپی دریافت کردند. غوغای بازیکنان اردن در وقت‌های اضافه یک بازی عجیب و هیجان انگیز را رقم زد. یزن العرب در دومین دقیقه وقت اضافه مسابقه بازی را به تساوی کشید و بلافاصله پس از آن نزار الرشیدان با شوت از راه دور و فنی اجازه نداد بازی به وقت‌های اضافه کشیده شود و پیروزی شگفت‌انگیزی را برای اردن رقم زد.

تیم ملی اردن با نتیجه سه بر دو عراق را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا رسید.

تاریخ برگزاری: دوشنبه 9 بهمن ۱۴۰۲ - یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا

داور: علیرضا فغانی

ترکیب عراق:

جلال حسن، احمد یحیی (54- دوسکی)، سولاکا، سعد ناطق ناجی، علی عدنان (72- ناطق)، اوساما رشید (63- مهند علی)، ال اماری، یوسف امین (54- زیدان اقبال)، علی جاسم، ابراهیم بایش، ایمن حسین

ترکیب اردن:

یزید ابولیلا، عبدالله نصیب، یزن العرب، سالم العجالین، احسان حداد، نذار الرشیدان، عاید (90- راتب)، مردی، علوان، موسی التعمری، یزان النعیمات

اخطارها:

تیم ملی عراق: آیمن حسین (3+45) (78) 

تیم ملی اردن: نصیب (14) یازان النایمت (80) ال راشدان (8+90)

کارت زرد و قرمزاخراج ها:

تیم ملی عراق: آیمن حسین (78)

شرح گل:

دقیقه 1+45 - یزان النعیمات (عراق 0 - 1 اردن): یزان النعیمات از نیمه زمین پاس اشتباه مدافع عراق را قطع کرد و با جلال حسن تک به تک شد و با ضربه چیپ هوشمندانه گل اول این تیم را به ثمر رساند.

دقیقه 68 - سعد ناطق (عراق 1 - 1 اردن): ارسال روی دروازه اردنی‌ها با ضربه سر سعد ناطق همراه شد و اشتباه مدافع و دروازه‌بان اردن برای دفع توپ باعث شد تا این ضربه سر آرام به گل تبدیل شود و بازی به تساوی کشیده شود.

دقیقه 76 - ایمن حسین (عراق 2 - 1 اردن): ارسال دوسکی در محوطه جریمه با استپ خوب و ضربه محکم ایمن حسین همراه شد تا این بازیکن ششمین گل خودش و گل دوم عراق را به ثمر رساند.

دقیقه 4+90 - یزن العرب (عراق 2 - 2 اردن): حضور همه جانبه بازیکنان اردن در محوطه جریمه عراق، ضربه بغل پای یزان النعیمات با واکنش خوب جلال حسن همراه شد و در برگشت مدافع تیم ملی اردن العرب دروازه خالی را باز کرد.

دقیقه 6+90 - نزار الرشیدان (عراق 2 - 3 اردن): بازیکنان اردن پس از گلی که به ثمر رساندند مجدد حمله دیگری را شکل دادند، توپ از سمت چپ توسط التعمری به گردش در آمد و پاس او پشت محوطه جریمه به الرشیدان رسید و ضربه بغل پای فنی او به زیبایی درون دروازه قرار گرفت، کامبک دیوانه‌وار اردنی‌ها!

لحظات حساس:

دقیقه 19: ضربه خطرناک جلال حسن با شیرجه عالی جلال حسن  به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 21: ضربه پای راست یوسف امین به شکل خطرناک از کنار دروازه اردن به بیرون رفت.

دقیقه 28: علی علوان از نیمه زمین با دروازه‌بان عراق تک به تک شد و ضربه بغل پا این بازیکن را جلال حسن به خوبی به کرنر فرستاد تا همچنان مسابقه بدون گل در جریان باشد.

دقیقه ۳۶: ضربه ابراهیم بایش با شیرجه بلند ابولیلا به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 38: موسی التعمری با تکنیک بالایی که دارد خط دفاعی عراق را به هم ریخت اما بازهم جلال حسن بود که مانع گلزنی این بازیکن در شرایط تک به تک شد.

دقیقه 55: باز هم شوت از راه دور عراقی‌ها توسط ابولیلا برگشت داده شد تا این دروازه‌بان واکنش‌های خوبی در این مسابقه داشته باشد.

دقیقه 66: ضربه ابراهیم بایش از کنج محوطه جریمه باز هم با واکنش خوب ابولیلا همراه شد و به کرنر فرستاده شد، در ادامه این صحنه بازیکنان عراق روی ارسال کرنر و شلوغی محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که ضربه ناطق به شکل خطرناکی از محوطه اردن دفع شد.

دقیقه 75: ضدحمله سریع بازیکنان اردن با رهبری التعمری شکل گرفت و پاس علی علوان خطرناک از مقابل بازیکنان اردن به شکلی خطرناک رد شد و به گل ختم نشد.

دقیقه 89: یزن العرب، مدافع تیم ملی اردن، با حضور در محوطه جریمه و ضربه والی می‌رفت که دروازه عراق را باز کند، اما ضربه این بازیکن به مدافع تیم ملی عراق برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه 90: روی ارسال کرنر بازهم یزن العرب صاحب موقعیت شد اما ضربه او به داخل شش قدم رفت و در حالی که مهاجمان اردن انتظار توپ را می‌کشیدند جلال حسن با شیرجه بلند توپ را در آغوش کشید.

دقیقه 92: حرکت فوق العاده موسی التعمری با ضربه زمینی این بازیکن همراه شد که باز هم جلال حسن با واکنش خوب توپ را با پا دفع کرد و اجازه گلزنی به اردنی‌ها نداد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها