کد خبر: 702315
تاریخ انتشار :

عجیب‌ترین پنالتی تاریخ آسیا: گل نشد!

مشعل بر شام دروازه‌بان قطر ستاره این تیم در راه صعود به نیمه نهائی جام ملت‌های آسیا بود.

عجیب‌ترین پنالتی تاریخ آسیا: گل نشد!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ورزش سه  تیم ملی فوتبال قطر با پیروزی در ضربات پنالتی مقابل ازبکستان به دیدار نیمه نهایی جام ملت‌های هجدهم راه یافت تا عنابی‌های میزبان به قهرمانی دوباره در این تورنمنت امیدوار شوند. 

قهرمان ضربات پنالتی دیدار قطر- ازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی مشعل برشم دروازه‌بان 25 ساله عنابی‌ها بود که با مهار سه پنالتی تیم حریف نقش بسیار پررنگی در صعود تیمش به نیمه نهایی داشت آن هم وقتی بدانیم بازیکنان هم تیمی‌اش دو ضربه پنالتی را از دست دادند. 

مشعل برشم که دروازه بان اول تیم ملی قطر در این تورنمنت به حساب می‌آید سعد الشیب و صلاح ذکریا را به عنوان رقیب در این پست کنار خود می‌بیند اما با درخشش در ضربات پنالتی حالا تبدیل به نقطه پررنگی در این تیم شده است. 

اوج درخشش برشم در ضربات پنالتی دیدار با ازبکستان جایی بود که در اوج ناامیدی قطری ها او در مصاف با ماشاریپوف ستاره ازبک ها با خواندن ذهن او در مرکز دروازه ماند و به راحتی این ضربه را مهار کرد تا به لحاظ روانی تیمش را در موقعیت برتر قرار داده و البته تماشاگران قطری را به وجد بیاورد.  

برشم و سعد الشیب هر دو از باشگاه السد به این تورنمنت می‌آیند هر چند برشم در این فصل لیگ ستارگان قطر و لیگ قهرمانان آسیا دروازه‌بان اصلی تیمش بوده و 15 مسابقه در ترکیب اصلی بوده است. 

نکته جالب اینکه در بازی سوم تیم ملی قطر در مرحله گروهی و با توجه به قطعی شدن صعود این تیم، مارکز لوپز سرمربی اسپانیایی عنابی‌ها از سعد الشیب در ترکیب اصلی تیمش بهره برد تا به او هم بازی بدهد و در ادامه صلاح ذکریا همان دروازه‌بانی که در بازی برگشت پرسپولیس – الدحیل در ترکیب تیم قطری درخشید و باعث حذف پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا شد را به میدان فرستاد اما ذکریا از ناحیه چشم آسیب دید و دوباره برشم وارد میدان شد. 

معتز برشم قهرمان پرش ارتفاع جهان و برادر مشعل برشم

نکته جالب اینکه این دروازه‌بان 25 ساله متولد خارطوم در سودان است و به نوعی تبعه کشور قطر به حساب می‌آید.جالب‌تر اینکه برادر او معتز عیسی برشم که 7 سال از او بزرگتر است قهرمان پرش ارتفاع آسیاست و در این رشته رکورددار بوده تا هر دو نفر چهره ملی ورزش کشور قطر به حساب بیایند. 

روزنامه الرایه قطر بعد از درخشش برشم در ضربات پنالتی بازی با ازبکستان درباره او نوشت:«شاهین غول پیکر ،مشعل برشم همانند برادرش شاهین جهانی، معتز برشم در پرش ارتفاع جهان در حفاظت از دروازه عنابی به درخشش خود ادامه داد و موفق شد با قدرت و مهارت با تمامی بازیکنان مقابله کند.» 

در ادامه این مطلب آمده:« در مقابل تلاش ها و حملات تیم ملی ازبکستان مشعل بیش از یک بار با مهارت تمام از دروازه خود دفاع و بیش از یک توپ خطرناک را مهار کرد .او در طول دو نیمه بازی یکی از دلایل فوق العاده ماندن قطر در این رقابت بود.» 

ارایه همچنین نوشت:« مشعل برشم با پیروزی که توسط عنابی به دست آمد، طبق معمول سطح بسیار خوبی ارائه کرد و با مهار سه ضربه پنالتی مرد اول مسابقه بود.او عنابی را به یک امتیاز تاریخی رساند و شایسته تمجید همه دوستداران تیم ملی قطر بود. نام او در لیست بهترین دروازه بانان این مسابقات تا کنون ثبت شده است».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها