کد خبر: 702381
تاریخ انتشار :

مثل آزمون و سون گریه کن!

جو دائی اون، خبرنگار ژاپنی، از طرز فکر بازیکنان تیم ملی خود انتقاد کرد و سون هیونگ مین و سردار آزمون را الگوهایی برای بازیکنان این تیم دانست.

مثل آزمون و سون گریه کن!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 که در ورزشگاه اجوکیشن شهر الریان قطر برگزار شد، به مصاف ایران رفت و با نتیجه 1-2 شکست خورد.

این یک حذف تکان‌دهنده برای این تیم بود. ژاپن به عنوان قوی‌ترین کاندید قهرمانی در این مسابقات ارزیابی می‌شد. ترکیب بازیکنان این تیم به گونه ای است که هر یازده نفر اصلی در بهترین تیم‌ها و لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند، از جمله تاکفوسا کوبو (رئال سوسیداد)، تاکهیرو تومیاسو (آرسنال)، کائورو میتوما (برایتون) و جونیا ایتو (استاد دی ریمز). همه چیز برای بهترین تیم تاریخ ژاپن آماده بود.  از ژوئن گذشته، این تیم در 10 بازی متوالی پیروز شده‌اند آن هم در مقابل تیم‌های دشواری مانند آلمان، ترکیه و کانادا. حتی در داخل ژاپن هم همه انتظار قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را داشتند.

گزارشگر اکونی موری که جام ملت‌های آسیا را برای رسانه فوتبال ژاپن "ساکر دایجست" پوشش می‌داد، از حذف غیرمنتظره این تیم انتقاد کرد و گفت: "تیم ملی ژاپن که گفته می‌شد قوی‌ترین تیم تمام دوران خود را دارد، فاقد "ذهنیت" بود. جام آسیا به اندازه کافی ساده نبود که بتوان فقط با استعداد قهرمان آن شد.

لیست دلایل این شکست بی‌پایان است، از جمله عملکرد ضعیف ایتاکورا، پاسخ ندادن مربیان، اقدامات غلط تکراری روی توپ‌های بلند، عدم قاطعیت و قدرت و نبود بازیکنان جایگزین.

اما فکر می کنم بزرگترین عامل نگرش و ذهنیت است. ما تحت تأثیر ایران بودیم که شتاب بیشتری گرفت و اصلاً نتوانستیم جلوی این جریان را بگیریم. برای این تورنمنت اشتیاق به بازی پیش روی بازیکنان نیز کم بود. بازیکنانی که در جام جهانی گریه کردند بعد از باخت هیچ اشکی نریختند. از سوی دیگر، آزمون ستاره ایران اشک شوق ریخت. سون هیونگ مین از کره را ببینید. با پیروزی در مرحله یک هشتم هم اشک می ریخت.

اشک‌ها معیاری برای سنجش انگیزه نیستند، اما نیروی محرکه شبیه آنچه در جام جهانی وجود داشته است، در این تیم نبود. از طرفی ایران حال و هوای جشن داشت. انگار که همین شکست ژاپن به معنی قهرمانی بود."

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها