کد خبر: 702396
تاریخ انتشار :

شجاع: حسین کنعانی چه کار کردی!

بالاترین انرژی‌تان برای ما باشد. شجاع خلیل زاده با این خواسته مدعی است بالاترین حد توان تا سر حد مرگ را برای موفقیت تیم ملی و خوشحالی مردم تا رسیدن به جام به کار خواهند گرفت.

شجاع: حسین کنعانی چه کار کردی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی در یک بازی فوق‌العاده جذاب توانست ژاپن را از پیش رو برداشته و اکنون تمام امیدها را برای رسیدن به جام قهرمانی آسیا به بالاترین حد ممکن برساند. خط دفاعی تیم ملی در این بازی کم اشتباه و البته پر فروغ ظاهر شد. شجاع خلیل‌زاده مانع بزرگی برای حریف بود و در نهایت نیز در کمال تعجب این کنعانی‌زادگان بود که با پنالتی دقایق پایانی خود ایران را به مرحله بعد رساند. شجاع خلیل‌زاده ساعاتی بعد از پیروزی مقابل ژاپن در گفت‌وگو با خبرنگار ما از انگیزه تیم ملی برای ادامه این مسیر می‌گوید.

صادقانه بخواهیم بگوییم کار بزرگی کردید. کاری که شاید قبل از بازی امید کمی برای موفقیت در آن پیش‌بینی می‌شد. خودتان فکر می‌کردید بازی به چه شکل پیش برود؟

ما شک نداشتیم که برنده این بازی خواهیم بود. در رختکن همه چیز مشخص بود. کسانی که فوتبال را دنبال می‌کنند می‌دانند که همه چیز از رختکن تیم می‌آید. رختکن ما کاملا شبیه تیمی بود که می‌خواهد برنده باشد. بهتر از حریف بازی کردیم و اگر از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم حتی می‌توانستیم با تعداد گل‌های بیشتری هم آنها را شکست دهیم. باید خدا را شکر کنیم که مردم شاد شدند و همین که بتوانیم سهمی در خوشحالی آنها داشته باشیم برای ما بهترین لذت را دارد.

در نیمه دوم فوق‌العاده بودید و کاملا حریف بود که ناامید بازی را دنبال می‌کرد.

بازیکنان تیم ملی بعد از مدت‌ها با بالاترین اتحاد در کنار هم هستیم. شاید و البته شاید طی سالیان اخیر تیم ملی به این شکل متحد و یک‌دل و البته باانگیزه برای رسیدن به جام و موفقیت نبوده است. این تیم را امیر قلعه‌نویی درست کرده و امیدوارم این روند را ادامه دهیم و برویم برای قهرمانی و انشاالله دل مردم را شاد کنیم.

به نظرت الان با پیروزی مقابل ژاپن شرایط به چه شکل خواهد بود. ما می‌توانیم از مرحله بعدی هم عبور کنیم؟

این بازی همان روز برای ما تمام شد. اکنون تمام تمرکز ما روی قطر است و می‌رویم تا به نتیجه در این بازی برسیم. یک فینال دیگر تا فینال اصلی روبروی ما قرار دارد. به قول آقای قلعه‌نویی تیمی که می‌خواهد موفق شود نباید به حریفان نگاه کند و مقابل هر حریفی باید با بالاترین حد توان بجنگیم و از فرصتی که جلوی ما قرار گرفته به بهترین شکل برای رسیدن به جام قهرمانی استفاده ببریم. مردم ما درست است که از بردن ژاپن شاد شدند اما این تمام ماجرا نیست. هنوز به موفقیتی که مدنظرمان است نرسیده‌ایم و باید با همین قدرت و تمرکز و انگیزه جلو برویم و امیدوارم بهترین اتفاق انتظار ما را بکشد.

شما در آخرین بازی قطر را پر گل شکست دادید و کارتان مقابل ازبکستان گره خورد و به تساوی دو – دو رسیدید. خودتان هم قطر را برای این مرحله ترجیح می‌دادید؟

به خدا برای ما فرقی نداشت. اینکه قطر بیاید یا ازبکستان ما باید با یک حریف در مرحله نیمه نهایی مسابقه می‌دادیم و تا حدودی نیز از همان ابتدا مشخص بود که در این مرحله احتمالا با میزبان روبرو خواهیم شد. ازبکستان را در آخرین بازی در شرایطی به تساوی رسیدیم که می‌توانستیم با توجه به دو گلی که به ثمر رسانده بودیم به برد برسیم. به نظرم کمی آنها را دست کم گرفته بودیم. الان همه بچه‌هایی که اینجا به‌عنوان ملی‌پوش حاضر هستند از بالاترین تجربه برخوردار هستند.  قطر هم همیشه تیم قدرتمند و خوبی بوده و هست و الان هم به‌عنوان میزبان و البته قهرمان دوره قبلی با بالاترین توان برای دستیابی به جام در این رقابت‌ها حاضر شده است و از حمایت هوادارانش بهره می‌برد. راستی باید یک خسته نباشید جانانه به همه عزیزانی که طی این بازی‌ها و خصوصا دیدار با ژاپن در کنار ما بودند و ۹۰ دقیقه حمایت کردند بگویم. در کنار آنها ما انگیزه و انرژی بیشتری داریم و امیدوارم در ادامه مسیر نیز این حمایت بیشتر شود و باور کنید تشویق آنها به همه ما بزرگترین توان را می‌دهد. دعای مردم پشت سر ما باشد ما تا سر حد مرگ برای موفقیت ایران و خوشحالی آنها خواهیم جنگید. به خدا ما هم از این مردم هستیم و برای شادی آنها اینجا هستیم.

قبل از بازی اگر می‌گفتند حسین می‌تواند در این بازی پنالتی بگیرد اصلا باورت می‌شد؟ مطمئن هستم حتی به عنوان پانزدهمین بازیکنی که شانس گرفتن پنالتی هم داشته باشد روی او حساب نمی‌کردی!

کنعانی‌زادگان؟ قبل از بازی هم من و هم آقای طارمی ساعات زیادی با او حرف زده بودیم. حسین کیفیت خوبی دارد اما یک مقدار باید از نظر فکری آزاد باشد و مطمئنا او جزء یکی از بهترین مدافعان آسیاست اگر از نظر فکری آزاد و با تمرکز بالا باشد و تمرکز خود را کاملا روی بازی بگذارد، روز به روز بیشتر به ما کمک کند. واقعا فکر نمی‌کردم او روزی بتواند به این شکل و در این دقیقه برای ما پنالتی بگیرد و واقعا سورپرایز شدم و برای او واقعا خوشحالم. خیلی زیر فشار قرار داشت و نیاز به این موفقیت داشت تا بتواند کاملا در شرایط بازی قرار گرفته و برای او واقعا خوشحالم.

و در نهایت فکر می‌کنی 21 بهمن چه اتفاقی در انتظار شما و تیم ملی باشد؟

قهرمانی ایران انشاالله و واقعا به این اتفاق خوش‌بین هستم و از اول به اینکه ۲۱ بهمن با جام کار را به پایان برسانیم خوش‌بین بودم. هنوز هیچ چیز به پایان نرسیده است. ما یک بازی سخت‌تر شاید از رقیب قبلی خودمان مقابل قطر داریم. همانطور گفتم و خودتان شاهد هستید قطر به دنبال این است تا به بهترین شکل از میزبانی خود بهره ببرد. تماشاگران زیادی دارد و البته خوشبختانه ما هم این موضوع بهره می‌بریم. در کنار آنها ابتدا باید از این مرحله عبور کنیم و در ادامه روز ۲۱ بهمن به دنبال بزرگترین مبارزه خودمان خواهیم بود. مبارزه‌ای تا حد مرگ برای اینکه برای تیم ملی و مردم ایران یک خوشحالی بزرگ به ارمغان بیاوریم. به دعای تک تک آنها نیاز داریم و در کنار آنها قوی‌تر هستیم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها