کد خبر: 703020
تاریخ انتشار :

باهویی: بله، آن بند خاص در قراردادم وجود دارد

نبیل باهویی در یک گفت‌وگوی بی پرده به سوالات و ابهاماتی که پیرامون قرارداد او وجود دارد، پاسخ می‌دهد.

باهویی: بله، آن بند خاص در قراردادم وجود دارد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، نبیل باهویی، مهاجم سوئدی پرسپولیس، این روزها در شرایطی که نامش به عنوان بازیکن مازاد در فضای مجازی مطرح شده بود، به دور از هیاهو تمریناتش را با سرخپوشان پشت سر می‌گذارد تا برای نیم فصل دوم آماده شود. این بازیکن پس از مدت‌ها سکوتش را شکست و در مورد مسائل مختلف صحبت‌هایی انجام داد و پرده از برخی مسائل برداشت.

گفت‌وگو با این مهاجم سوئدی را در ادامه می‌خوانید:

* نبیل، در ابتدا سوال اصلی را بپرسیم. قطعا در فضای مجازی شنیده‌ای که پیج‌های مختلف تو را مازاد اعلام می‌کنند. در این مورد چیزی ‌می‌دانی؟

(با خنده) چه کسی این را اعلام کرده؟ من زیاد اهل فضای مجازی نیستم، یعنی از ابتدای حضورم در تیم به توصیه امیر که برایم مانند یک برادر است، ترجیح دادم به فضای مجازی توجه چندانی نداشته باشم و تمرکزم روی ارتق و بهبود شرایط خودم باشد.

* اما قطعا چیزهایی در این مورد شنیده‌ای.

من بازیکن پرسپولیس هستم و تمرینات خوبی هم داشته‌ام و برای نیم فصل دوم آماده می‌شویم.

* در روزهای اخیر وجود یک بند در قرارداد تو خبرساز شد؛ اینکه برخی به هر علتی عنوان کردند باشگاه به دروغ مدعی شده که بندی در قراردادت موجود است و در صورت عدم رضایت مربی قراردادت فسخ می‌شود!

(با خنده) متوجه سوالتان نشدم. چرا باشگاه باید دروغ بگوید؟ دلیل آن را متوجه نمی‌شوم.

* ظاهرا علت این صحبت‌ها، فشار روی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس است.

این موضوع را نمی‌دانم و اطلاعی ندارم. اما مطمئن باشید حقیقت را می‌گویم. مدیرعامل در تمام مسائلی که به من مربوط است، حرفه‌ای عمل کرد.

* پس خودت پاسخ بده. چنین بندی در قراردادت وجود دارد؟

بله، وجود دارد. این را صادقانه می‌گویم. البته اگر هم نبود، اگر نمی‌توانستنم بعد از نیم فصل نظر مربی را جلب کنم، خودم می‌رفتم. این حق هر مربی است که بازیکنی که با سلیقه‌‌اش همخوانی دارد، در لیست خودش داشته باشد.

* با این حال در پرسپولیس ماندگار هستی؟

این سوال را من به عنوان بازیکن نمی‌توانم پاسخ بدهم. من با پرسپولیس قرارداد دارم و تمریناتمان را با مربی جدید پیگیری می‌کنیم تا برای نیم فصل دوم و خوشحالی و قهرمانی پرسپولیس در پایان فصل آماده می‌شویم.

* بحث دیگر در مورد میزان قراردادت مطرح شد. می‌گفتند قرارداد تو فصل قبل زیر صد هزار دلار بود اما امسال چند برابر با پرسپولیس قرارداد بستی؟

(با خنده) یعنی من به خاطر صدهزار دلار از  تیم بزرگ آ ا ک سوئد در کشورم بیرون آمدم؟ واقعا جالب است. هر کس این حرف‌ها را عنوان کرده تنها با یک سرچ ساده در مرورگر می‌تواند رزومه من را ببیند و هر کس از فوتبال آگاهی داشته باشد قیمت بازیکن با چنین رزومه‌ای را متوجه می‌شود.

* مبلغ قراردادت چقدر بود؟ 

موضوع مبلغ قرارداد یک مسئله کاملا شخصی است اما حالا که دوست دارید بدانید آن را می‌گویم. برای چهار ماه سیصد هزار دلار با القطر قرارداد داشتم.

* ما می‌توانیم آن را ببینیم؟

(باخنده) مشکلی نیست به شما نشان خواهم داد.

* حضورت در پرسپولیس را چطور می‌بینی؟

ابتدا این را بگویم من سال‌ها در بهترین تیم‌های کشورم بازی کردم و به تیم ملی هم رسیدم و کنار زلاتان و دیگر بازیکنان بزرگ سوئد برای تیم ملی بازی‌ می‌کردم. در بوندسلیگا و هامبورگ بودم برای الاهلی عربستان بازی کردم و الان هم در بهترین تیم ایران و پرطرفدارترین تیم آسیا بازی می‌کنم. در بدو حضورم متاسفانه به کرونا مبتلا شدم و چندین روز در قرنطینه بودم و بدنم به شدت تحلیل رفت. بعد هم که به تیم اضافه شدم پرسپولیس در کوران تمرینات فشرده بود و من درگیر تمرینات سنگین بدنسازی و به دلیل تحلیل زیاد بدنم با مصدومیت جزئی مواجه شدم. رفته رفته توانستم با تیم هماهنگ شوم. برای دفعه دوم هم که مصدوم شدم، در بازی با نساجی در ترکیب اصلی بودم که در گرم کردن قبل از بازی دچار مصدومیت شدم اما رفته رفته اما شرایطم بهتر شد. از طرفی من اولین بازیکن سوئدی بودم که به ایران آمدم و خانواده‌ام خیلی استرس داشتند اما واقعا شرایط آنطور که خارج از ایران می‌گفتند نبود. مردم ایران واقعا خونگرم بودند اما به هر جهت حضور در تیم جدید استرس و شرایط خود را داشت‌.

* از عملکردت در تیم راضی بودی؟

با این تفاسیری که گفتم من یک گل زدم که کاملا سالم بود اما داور  آن را مردود اعلام کرد. پس از آن یک پنالتی گرفتم که گولیسیانی زد و یک پنالتی که در دربی داور نگرفت و یک گل هم زدم که متاسفانه آن بازی را نبردیم. در این بین یک تیرک هم زدم. شاید اگر تمام این صحنه‌ها را خودم تمام می‌کردم، الان پنج گله بودم و شما به جای سوال اولتان از من می‌پرسیدید آیا قصد تمدید قرارداد با پرسپولیس را داری یا نه.

* در تیم‌های قبلی اما نشان دادی خودت در گلزنی از روی نقطه پنالتی مهارت داری؟

من پنالتی گرفتم اما دوست خوبم گئورگی آن را به گل تبدیل کرد. اگر باز هم این اتفاق رخ بدهد، هر بازیکنی که مربی صلاح بداند، پنالتی را میزند.

* از این مسائل بگذریم؛ اردوی امارات چطور بود؟

واقعا اردوی خوبی بود و تمام امکانات در اختیار ما قرار داشت. تمرینات خوبی در این مدت انجام دادیم و برای نیم فصل دوم کاملا آماده شدیم.

* تغییرات در کادرفنی پرسپولیس را چطور می‌بینی؟

من به عنوان بازیکن نمی‌توانم نظر بدهم و برای یحیی گل‌محمدی آرزوی موفقیت دارم. اوسمار هم کاملا به شرایط تیم اشراف کامل دارد و نه تنها من، بلکه تمام بازیکنان را می‌شناسد. مطمئن باشید برای قهرمانی می‌جنگیم.

* بازیکنانی را که به تیم اضافه شدند، چطور می‌بینی؟ 

تمام نفرات خوب و با رزومه هستند و از کیفیت خوبی برخوردارند که قطعا به تیم ما کمک می‌کنند.

* در مورد زندگی در ایران صحبت کن.

همان‌طور که گفتم من اولین بازیکن سوئدی ایران بودم. دیدگاهی که در اروپا از زندگی و شرایط ایران دارند، خیلی با واقعیت تفاوت دارد. من اینجا نه جنگی دیدم نه برخورد بدی. هر چه دیدم مهمان‌نوازی و خوبی و دوستی مردم ایران بود و مطمئن باشید تا سال‌ها از مردم خوب خونگرم ایران خواهم گفت.

* رقابت برای قهرمانی را چطور می‌بینی؟

قطعا پرسپولیس همیشه مدعی است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها