کد خبر: 704635
تاریخ انتشار :

لبخند نیش‌دار، قهر با نیمکت: با بد کسی در افتادی!

دومین مجازات متوالی لوئیس انریکه برای کیلیان امباپه و واکنش عجیب این بازیکن، پی‌اس‌جی را به یک فیلم سینمایی با اکران جنجالی در اروپا تبدیل کرد.

لبخند نیش‌دار، قهر با نیمکت: با بد کسی در افتادی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، برای دومین بازی متوالی، لوئیس انریکه کیلیان امباپه، مهمترین بازیکن تیمش را تعویض کرد (این بار بین دو نیمه)، آن هم زمانی که پی‌اس‌جی در یک بازی کلیدی مقابل موناکو متوقف شده بود و نیاز به زدن گل برتری داشت. دیداری که در نهایت بدون گل مساوی شد و دو تیم امتیازات را تقسیم کردند.

مصدومیت یا چیز دیگر؟

در طول 45 دقیقه نخست، امباپه با وجود یک برخورد تقریبا شدید با گیلرمو ماریپان، در مرحله اول مصدوم شد ولی سپس مشخص شد هیچ مشکل فیزیکی‌ای ندارد.

اکیپ در واقع ادعا می‌کند که او به کادر فنی تیم اطلاع داده است که وقتی وارد رختکن شده، حالش کاملاً خوب بوده است. 

توضیحات مورد انتظار لوئیس انریکه در پایان بازی مانند هفته گذشته بود: «ما باید به نبود امباپه عادت کنیم»، بدون اینکه در هیچ لحظه‌ای منکر "تنبیه" امباپه شود. علی‌رغم اینکه تعوض شدن امباپه به یک واقعیت جدید تبدیل شده، چیزهایی که پس از ماندن او در رختکن در شروع نیمه دوم رخ داد، توجه بیشتری را به خود جلب کرد.

رفتن روی سکوها

علی‌رغم قانون نانوشته سنتی در فوتبال مبنی بر اینکه بازیکنان تعویضی به همراه سایر هم‌تیمی‌های خود روی نیمکت نمی‌نشینند دوربین‌ها در حین بازی امباپه را ابتدا در حال لبخند زدن و گفت‌وگو با تلفن همراه خود در تونل رختکن شکار کردند، انگار نگران بازی نبود. 

اندکی بعد، پس از قدم زدن در پیست دو و میدانی ورزشگاه لویی دوم که زمانی خانه او بود، او به روی سکوها رفت و به همراه مادر و ایجنتش، فائزه العماری، با همان حالت شوخ و خندان و به دور از هر دغدغه، ادامه بازی را تماشا کرد. به دور از تصویری از جدیت رقابتی که هر باشگاهی در میانه بازی از بازیکنانش می‌خواهد. امباپه به جای تماشای ادامه بازی با هم‌تیمی‌هایش این روش را انتخاب کرد.

اگر در نظر بگیریم که مهاجم تیم پاریسی که در این سال‌ها در لیگ یک فرانسه ویرانگر بوده و در نیمه اول که دوناروما چندین گل را نجات داد، کار موثری انجام نداد، همه اینها اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. 

لوئیس انریکه، بین دو نیمه ترجیح داد جای امباپه را به رندال کولو موانی بدهد. با سوت پایان، امباپه به درون زمین چمن رفت و در حالی که با هم‌تیمی‌هایش لبخند می‌زد، به سمت سکوها دست تکان داد. 

حضور امباپه روی سکوها در نیمه دوم؛ انریکه جواب داد: «من ندیدم در خارج از زمین چه اتفاقی می‌افتد. این بخشی از فوتبال است و جذابیت فوتبال برای من به مسائل درون زمین مربوط بود.

لوئیس انریکه: باید به این موضوع عادت کنیم

من برای مدت طولانی در فوتبال هستم، باید بدانید که همه جزئیات در این اینچنین باشگاه‌هایی مهمند. دیر یا زود بدون امباپه بازی خواهیم کرد، بنابراین من به دنبال بهترین گزینه برای تیم هستم. ما باید به آن عادت کنیم. مجازات امباپه؟ جواب من همان چیزی است که داده‌ام. دیر یا زود باید به بازی بدون آن عادت کنیم. فلسفه من این است که به بهترین چیز برای تیم فکر کنم. من نمی‌خواهم بیش از این بحث کنم. 

لوئیس انریکه تاکید داشت: «این تصمیم من است.» 

امباپه در بازی قبلی لیگ 1 نیز توسط لوئیس انریکه تعویض شده بود. در مقابل رن، زمانی که پاری سن ژرمن 0-1 عقب بود، او در دقیقه 65 زمین بازی را ترک کرد و گونچالو راموس وارد زمین شد. از زمانی که خبر جدایی امباپه در پایان فصل منتشر شده، لوئیز انریکه در دو نوبت متوالی، بازیکن شماره یک و ارزشمند خود را تعویض کرده است. این دومی در وقت استراحت عجیب‌تر نیز بود.

شاید لوئیس انریکه تصمیم گرفت امباپه را برای بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حفظ کند. دیداری که پاری سن ژرمن باید سه‌شنبه آینده برابر رئال سوسیداد برگزار کند در حالی که بازی رفت را با دو گل برنده شده اما در حرف‌های انریکه نشانه‌ای از این موضوع نبود. انریکه بیشتر آدرس تنبیه ستاره‌اش را داد تا جلوگیری از ریسک مصدومیت. به نظر می‌رسد از حالا تا پایان فصل پی‌اس‌جی یک فیلم سینمایی با اکران شلوغ و جنجالی برای فرانسه و اروپا باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها