کد خبر: 704913
تاریخ انتشار :

رد شایعه مهم و جنجالی در خصوص حسن یزدانی

انتشار شایعه ای جدید در مورد حسن یزدانی تب دو آتشه‌ها و عاشقان کشتی را بالا برد تا مو جی از نگرانی و اخبار نادرست فضای مجازی را درنوردد.

رد شایعه مهم و جنجالی در خصوص حسن یزدانی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، علاقمندان و طرفداران بی‌شمار ورزش اول ایران با وسواس خاصى اخبار مربوط به آقاى نابغه و یل جویبار به عنوان دارنده ٩ مدال طلا، نقره و برنز المپیک و جهان را بعد از عمل جراحى کتفش در آستانه بازی‌هاى المپیک ٢٠٢٤ پاریس دنبال مى‌کنند و متاسفانه برخى شایعات یا حرف‌هاى درگوشى غیر موثق با روح و روان آنها بازى مى‌کند.

انتشار شایعه مساعد نبودن وضعیت کتف حسن یزدانى و اینکه از وضعیت درمانش راضى نیست شوک عجیبى را امروز به علاقمندان یل جویبار وارد کرد. حتی برخی صفحات مجازی از انصراف حسن یزدانی از المپیک پاریس خبر دادند که این موضوع شوک بزرگی به علاقه مندان به کشتی بود. 

اما این شایعات خیلی زود رنگ باخت. "ورزش سه" در تماسی که با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی داشت، خیلی زود متوجه شد که این موضوع فقط در حد یک شایعه است و حسن یزدانی همچنان با قدرت و روی برنامه تمرینات خود را برای بازگشت به تشک انجام می‌دهد. 

از سوی دیگر همت مسلمی، مربی سازنده حسن یزدانی که دائما وضعیت او را پیگیری می‌کند، در گفتگو با "ورزش سه" می‌گوید: "خودتان می‌گویید شایعه. به این حرف‌ها توجه نکنید. حسن یزدانی در کمال آرامش کارش را دنبال می‌کند و روی برنامه پیش می‌رود. مطمئن باشید حسن هر طور شده در المپیک پاریس کشتی می‌گیرد."

شرح دقیق آخرین وضعیت حسن یزدانی

همچنین رئیس کمیسیون پزشکی فدراسیون کشتی هم در گفتگو با "ورزش سه" خط بطلانى بر شایعات و نگرانى‌هاى مطرح شده غیر موثق کشید و صحبت‌هایی را در خصوص روند بازگشت آقاى نابغه ٩ مداله به تشک کشتى انجام داد. کیهانی در بخش اولیه صحبت‌های خود می‌گوید: "صحبت‌ها و اخبارى که مطرح شده و انتشار یافته با حرف‌هایى که گوش به گوش در حال دهان به دهان شدن است در مورد حسن یزدانى هیچ سندیتى ندارد. علاقمندان و طرفداران حسن و کشتى وقتى باید نگران شوند که خبرى رسمى از سوى سخنگوى فدراسیون کشتى یا منبع و رسانه‌اى معتبر منتشر شود، نباید به شایعات توجه کرد یا به آن دامن زد."

پزشک معتمد فدراسیون کشتی در رابطه با وضعیت حسن بعد از عمل کتف روز پنجم آبان و با توجه به اینکه چهار ماه از آن مى‌گذرد، عنوان می‌کند: "روال عادى دوران نقاهت و بازگشت به تشک را مى‌گذراند و هیچ مشکل خاصى و غیر طبیعى در حال حاضر وجود ندارد. پروسه درمان کتف حسن به درستى و بسیار مطلوب در حال طى شدن است. حسن هم نبوغ ویژه و خاصى از لحاظ فنى دارد و هم ذهنى و جسمى، نقره در دست یزدانى است و براى طلاى المپیک ٢٠٢٤ پاریس با دیوید تیلور خواهد جنگید. به شایعات نباید توجه کرد چون امکان دارد روى روح و روان یک قهرمان بزرگ هم تأثیر منفى بگذارد. حسن بى نهایت حرفه‌اى زندگى مى‌کند و همه چیز به درستى تحت کنترل اوست، تمرینات منظم و بى وقفه فیزیوتراپى و علمى بازتوانى و آمادگى جسمانى. روند درمان یزدانى از نگاه من مناسب و مطلوب پیش مى‌رود، جاى هیچ نگرانى نیست، خودش پرتلاش در حال حرکت رو به جلو براى بازگشت است و بى تعارف یا پنهان کارى جاى نگرانى تا این لحظه براى مردم عزیزمان نسبت به کاپیتان تیم ملى کشتى آزاد وجود ندارد. تا قبل از پایان سال ١٤٠٢ و در همین دو هفته پایانى جلسه کمیته پزشکى و فنى را با حضور کادر فنى تیم‌هاى ملى آزاد و فرنگى در فدراسیون کشتى بصورت رسمى برگزار مى‌کنیم و شرایط یک به یک بچه‌ها از جزئى‌ترین آسیب را بررسى و اطلاع رسانى خواهیم کرد تا سال جدید و ١٤٠٣ با برنامه‌اى حرفه‌اى به رقابت‌هاى قهرمانى آسیا، پیکارهاى کسب سهمیه‌هاى باقى مانده المپیک و بازی‌هاى ٢٠٢٤ پاریس پا بگذاریم تا شاهد درخشش هر چه بیشتر و بهتر ورزش کشتى در پیکارهاى حساس پیش رو باشیم."

ستاره ایرانی از فروردین روی تشک 

حسن یزدانی که در روزهای اخیر در کمپ تیم‌های ملی کشتی حاضر شده و تمرینات بدنسازی را در کنار سایر آزادکاران انجام می‌‍دهد، احتمالا از فروردین ماه طبق برنامه ریزی انجام شده می‌تواند به تشک برگردد و تمرینات کشتی خود را در پیش بگیرد. به نظر می‌رسد عزم حسن یزدانی برای حضور در المپیک جزم است و او هر طور شده قصد دارد سومین مدال المپیکی خود را هم کسب کند، حتی اگر شرایط کتفش بعد از جراحی که داشته، ایده آل نباشد. به هر حال کادرفنی هم قصد دارد حسن به تمرینات برگردد تا او را در یک تورنمنت قبل از المپیک محک بزند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها