کد خبر: 705011
تاریخ انتشار :

فوری: درخواست 4 سال و 9 ماه زندان برای آنجلوتی!

دادستانی مادرید برای کارلو آنجلوتی، مربی رئال مادرید، به اتهام فرار مالیاتی، 4 سال و 9 ماه زندان درخواست کرد.

فوری: درخواست 4 سال و 9 ماه زندان برای آنجلوتی!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، دادستانی ایالتی مادرید برای کارلو آنچلوتی به دلیل کلاهبرداری 1,062,079 یورویی از خزانه‌داری در سال‌های مالی 2014 و 2015، 4 سال و 9 ماه زندان درخواست کرد.

سرمربی رئال مادرید به دو جرم علیه خزانه‌داری عمومی متهم شده است، زیرا علی‌رغم این واقعیت که آنچلوتی وضعیت خود را به عنوان فرد مقیم اسپانیا برای مقاصد مالیاتی تایید و منعکس کرده و اقامتگاهش در مادرید بود، عملکرد مربوط به بهره‌برداری از حقوق تصویر خود را به نهادهای دیگر منتقل کرده بود.

در متن شکایت تاکید شده است، آنچلوتی که الان روی بازی لیگ قهرمانان مقابل لایپزیش تمرکز کرده، در 4 ژوئیه 2013 یک قرارداد کاری به عنوان مربی رئال مادرید برای دوره بین جولای 2013 تا 30 ژوئن 2016 امضا کرد. در آن قرارداد درآمد حاصل از انتقال حق تصویر به باشگاه را نیز مشخص کردند.

علاوه بر این، مشخص شده که از ژوئیه 2013 متهم شروع به کار و اقامت در اسپانیا کرد و به عنوان اقامتگاه خود ملکی واقع در میدان مرکزی مادرید ایجاد کرد. با این حال، زمانی که مربی در 25 می 2015 رابطه خود را با رئال مادرید پایان داد، خانه را تا اکتبر همان سال در اجاره نگه داشت، بنابراین در طول سال 2015 اسپانیا مرکز اصلی روابط کاری او بود.

دادستانی تاکید می‌کند که به منظور اجتناب از مالیات بر درآمد حاصل از حقوق تصویری یاد شده، چه آنهایی که توسط رئال مادرید و چه برندهای دیگر برای رویدادهای مختلف دریافت می شود، مربی ایتالیایی به شبکه‌ای "پیچیده" و "گیج‌کننده" از تراست‌ها و شرکت‌های ثبت شده متوسل شد. 

آنچلوتی انتقال حقوق تصویر خود را به نهادهایی که فاقد فعالیت واقعی و ظرفیت بهره‌برداری هستند و در خارج از اسپانیا مستقر بودند، شبیه‌سازی می‌کرد، بنابراین به دنبال عدم شفافیت در مقابل خزانه‌داری عمومی اسپانیا و پنهان کردن ذی‌نفع واقعی درآمد حاصل از آن بود. به طوری که نه خود او و نه هیچ‌یک از شرکت‌های مذکور مجبور به پرداخت مالیات بر مبالغ کلان دریافتی در اسپانیا یا خارج از کشور اسپانیا نباشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها