کد خبر: 705263
تاریخ انتشار :

حرف‌های تلخ سرمربی جوان لیگ: از بعضی‌ها ناراحتم

سرمربی جوان فولاد از نا ملایم تی‌های برخی افراد نسبت به خودش و تیمش گلایه دارد؛ او معتقد است در خوزستان برخلاف استان‌های دیگر از نیروهای بومی حمایت نمی‌شود.

حرف‌های تلخ سرمربی جوان لیگ: از بعضی‌ها ناراحتم
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، احمد آل‌نعمه جدیدترین سرمربی‌ لیگ برتر ایران است که با اعتماد مسئولان باشگاه فولاد خوزستان مواجه شده و چند هفته‌ای است هدایت تیم استان خودش را برعهده گرفته است.

آل‌نعمه که به عنوان یک مربی جوان و بومی در کادرفنی فولاد از ابتدای فصل حضور داشت، از ابتدای نیم فصل دوم هدایت قرمزپوشان را برعهده دارد و کار را جلو می‌برد. او در اولین تجربه سرمربیگری روی نیمکت تیمی که سال‌ها برای آن بازی کرده و علاقه زیادی به آن دارد توانسته از 4 بازی 4 امتیاز بگیرد که با توجه به اتفاقات اول فصل فولاد نتیجه نسبتا خوبی برای قرمزپوشان اهوازی محسوب می‌شود.

با همه این تفاسیر اما آل‌نعمه بعد از شکست فولاد در ورزشگاه آزادی مقابل پرسپولیس با انتقادهایی از سوی برخی افراد در فضای مجازی مواجه شده؛ موضوعی که دلخوری و ناراحتی این سرمربی جوان فوتبال ایران را در پی داشته است.

احمد آل‌نعمه در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" صحبت‌هایی را درباره بازی روز گذشته فولاد مقابل پرسپولیس و برخی موضوعات دیگر بر زبان آورد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

 

می‌دانستیم کار سختی جلوی پرسپولیس داریم

سرمربی فولاد خوزستان در ابتدا گفت: ما قبل از بازی هم می‌دانستیم کار سختی در ورزشگاه پر از تماشاگر آزادی مقابل تیم قدرتمند پرسپولیس داریم. من قبل از بازی هم گفتم که پرسپولیس در نقل و انتقالات یارهای خوبی را به جمع خود اضافه کرده و آنها دو تیم داخل زمین و روی نیمکت دارند. با این حال ما دیروز سعی کردیم روزنه‌ها را ببندیم و در حد توان خود بتوانیم بازی خوبی را انجام بدهیم. اگرچه ضعف‌های فنی‌ای داشتیم و اشتباهات فردی را هم شاهد بودیم، اما به هرحال وقتی دو گل به پرسپولیس در آزادی می‌زنید، نشان می‌دهد که بد هم کار نکرده‌ایم.

مدعیان قهرمانی هم از پرسپولیس شکست خوردند

آل‌نعمه در کنفرانس خبری بعد از بازی اعلام کرد که تیمش کار بزرگی مقابل پرسپولیس انجام داده و این جمله ناراحتی برخی هواداران فولاد را در پی داشت. او در این خصوص گفت: من درباره غایبان پرتعداد تیمم در بازی با پرسپولیس حرف زدم. ما 4، 5 بازیکن خود را مقابل پرسپولیس نداشتیم که از غیبت حداقل یکی دو نفر از آنها ضربه خوردیم. با این تعداد غایب نیمه اول را از پرسپولیس بردیم و دو بار هم از حریف جلو افتادیم. شما به این مسئله توجه کنید که مدعیان قهرمانی هم مقابل پرسپولیس در آزادی زانو زدند و شکست خوردند. این نشان می‌دهد چقدر بازی کردن جلوی پرسپولیس پرمهره کار دشواری است.

از هواداران عذرخواهی می‌کنم اما از بعضی‌ها ناراحتم

او با اشاره به برخی مطالب انتقادی که در فضای مجازی علیه کادرفنی فولاد مطرح شده، بیان کرد: من از جامعه بزرگ هواداران فولاد بابت شکست عذرخواهی می‌کنم، اما وقتی بعضی اظهارنظرها را می‌شنوم، ناراحت می‌شوم. من به عنوان یک مربی جوان، به عنوان یکی از فرزندان خوزستان با اعتماد مدیریت باشگاه با وجود شرایطی که تیم از ابتدای فصل داشت، مسئولیتی را قبول کردم و مشغول کار هستم. همکاران خودم را از بین فرزندان همین خاک برگزیدم، کسانی را کنار خودم آوردم که همگی تجربه بالایی دارند و سال‌ها در عرصه مربیگری فعالیت کرده‌اند. در کنار هم کار را جلو می‌بریم و فکر می‌کنم پیشرفت خوبی هم در فولاد نسبت به نیم فصل اول از نظر امتیازی حاصل شده، با همه این تفاسیر آیا حق ما این است که مورد سرزنش قرار بگیریم؟

یک مربی خارجی به کادرفنی اضافه می‌شود

آل‌نعمه در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است مربی دیگری به جمع نفرات کادرفنی اضافه شود، بیان کرد: ما با سه مربی خارجی که سابقه حضور در جام جهانی را دارند، صحبت‌هایی کردیم. یکی از آنها مشکل خانوادگی داشت، یکی دیگر مشکل ویزا دارد و دیگری هم هنوز پاسخ نداده است. در حال مذاکره هستیم تا یک مربی خارجی دارای رزومه و توانمند را به کادرفنی اضافه کنیم. به زودی این اتفاق می‌افتد و کادرفنی ما تکمیل می‌شود.

یادتان رفته در 4 بازی اول فصل 4 شکست داشتیم؟

آل‌نعمه همچنین گفت: همه می‌دانند فولاد خوزستان فصل را با چه شرایط بدی شروع کرده است؛ یادتان رفته این تیم در 4 هفته ابتدایی نیم فصل اول 4 شکست به دست آورد؟ ما از 4 بازی گذشته 4 امتیاز گرفته‌ایم که نسبت به نیم فصل اول پیشرفت محسوب می‌‌شود. از طرف دیگر با عبور از روزهای سخت با اقدامات مثبتی که آقای رضاییان مدیرعامل باشگاه انجام دادند، رفته رفته در مسیر رسیدن به آرامش حرکت می‌کنیم و کم‌کم اوضاع تیم بهبود پیدا می‌کند. در این شرایط نیاز به حمایت و دلسوزی داریم.

بولت فولادبرخی افراد در خوزستان دنبال تخریب کادر بومی هستند

سرمربی فولاد در ادامه افزود: ما در شرایط کنونی نیاز به آن داریم که همه هواداران و مسئولان در خوزستان متحد شوند و پشت کل مجموعه فولاد باشند تا در آینده بازهم شرایط بهتر شود. برایم عجیب است که اکثر فوتبالی‌ها انتخاب من به عنوان سرمربی فولاد را در هفته‌های گذشته به فال نیک گرفتند؛ خیلی‌ها برایم پیام تبریک فرستادند و آرزوی موفقیت کردند، اما متاسفانه برخی دوستان در استان خوزستان با بیان مطالبی که من اسم آن را انتقاد نمی‌گذارم، به دنبال تخریب کادرفنی خوزستانی فولاد هستند. من واقعا از این افراد گلایه دارم؛ افرادی که خودشان را دلسوز فولاد و هوادار فولاد می‌دانند اما در عمل این را نشان نمی‌دهند.

در خوزستان مثل اصفهان و قزوین حامی نیروی بومی نیستند

آل‌نعمه با اشاره به حمایت‌هایی که در استان‌های دیگر از نیروهای بومی شده، افزود: در همه استان‌های ایران حمایت از نیروهای بومی به بهترین شکل انجام می‌شود؛ در اصفهان محرم نویدکیا را مورد حمایت قرار می‌دهند، در انزلی مازیار زارع را پشتیبانی می‌کنند، در قزوین سعید دقیقی را حمایت می‌کنند و... همه این عزیزان همدوره‌های من هستند و به عنوان یک مربی جوان با حمایتی که از آنها شده توانایی‌های خود را در مربیگری نشان دادند. در خوزستان اما متاسفانه با وجود اعتمادی که مدیریت باشگاه به یک نیروی بومی و خوزستانی کرده و یک کادرفنی خوزستانی کار را در دست گرفته، حمایت کامل از ما نمی‌شود.

نمی‌گویم ضعف نداریم، اما آرامش می‌خواهیم

آل‌نعمه با بیان اینکه برای پوشش نقاط ضعف فولاد همراه با سایر اعضای کادرفنی تلاش خواهند کرد، گفت: من نمی‌گویم هیچ ضعف و نقصی نداریم. اتفاقا ضعف‌های زیادی هم داریم، اما در این شرایط به حمایت هواداران نیاز داریم تا بتوانیم با آرامش کارمان را انجام بدهیم و ضعف‌های خود را پوشش بدهیم.

همه ارکان باشگاه همدل هستند

او در بخش بعدی صحبت‌هایش تاکید کرد: خداراشکر الان همه ارکان باشگاه همدل هستند. کادر مدیریتی باشگاه و در راس آن آقای رضاییان تلاش زیادی می‌کنند تا بتوانند بهترین شرایط را برای تیم مهیا کنند و آرامش به تیم تزریق شود. ارتباط بسیار خوبی میان همه ارکان باشگاه از مدیریت تا کادرفنی و اجرایی و بازیکنان وجود دارد. این یکدلی به ما در آینده بیشتر هم کمک خواهد کرد تا انشاالله بتوانیم در بازی‌های بعدی هواداران خود را خوشحال کنیم. این مسئله البته مستلزم حمایت هواداران است، حمایتی که باعث می‌شود ما فرزندان خوزستان هم بتوانیم با انگیزه بیشتری کارمان را انجام بدهیم.

هواداران حمایت کنند تا بازهم به مربیان بومی اعتماد شود

سرمربی فولاد صحبت‌های خود را اینطور به پایان برد: بار دیگر از مردم شریف خوزستان و هواداران عزیز فولاد می‌خواهم که حامی ما باشند. بی شک همه ما هدفی جز خوشحال کردن مردم خوزستان نداریم و در این مسیر هرچه در توان داریم می‌گذاریم. ما در این راه نیاز به حمایت هواداران داریم؛ هواداران باید طوری حامی ما به عنوان مربیان بومی خوزستان باشند که اگر روزی ما هم از فولاد رفتیم، مدیران دوباره به مربیان بومی و جوان اعتماد کنند. به دنبال آن هستیم تا با بهتر شدن شرایط تیم، نتایج خوب بیشتری هم کسب کنیم و جایگاه‌مان را بهبود ببخشیم. جایگاه فولاد واقعا اینجای جدول نیست و برای ارتقای آن تلاش خود را به کار گرفته‌ایم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها