کد خبر: 705316
تاریخ انتشار :

گزارش: جنگ بیرانوند و حسینی حساس‌تر شد

حسین پور حمیدی با ۱۵ کلین‌شیت بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری در لیگ برتر، دروازه‌اش را بسته نگه داشته است.

گزارش: جنگ بیرانوند و حسینی حساس‌تر شد
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، سال ۱۴۰۲ به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود و در این چنین شرایطی فرصتی خواهد بود تا نگاهی به آمار و عملکرد چهره‌ها در فوتبال ایران داشته باشیم. در شرایطی که هنوز هفته بیستم و بیست و یکم لیگ برتر برگزار نشده و قرار است سال ۱۴۰۲ با پایان هفته بیست و یکم خاتمه پیدا کند، اکنون بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ برتر را مورد بررسی قرار دادیم.  

حسین پورحمیدی ۱۵ کلین‌شیت

سنگربان تیم تراکتور که در هفته‌های پایانی لیگ بیست و دوم، درون دروازه آلومینیوم اراک می‌ایستاد با ۱۵ کلین‌شیت در سال ۱۴۰۲، بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری موفق شده در لیگ برتر دروازه خودش را بسته نگه دارد و در لیگ فعلی هم با ۱۱ کلین‌شیت به صورت مشترک با حسین حسینی صدرنشین است.

علیرضا بیرانوند ۱۴ کلین‌شیت 

دروازه‌بان نخست تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس که حالا شهرآورد صد و سوم را نیز در پیش دارد، در سال ۱۴۰۲ موفق شده ۱۴ بار در لیگ برتر دروازه خودش را بسته نگه دارد و البته اگرچه بیرانوند در لیگ امسال در جدول بیشترین کلین‌شیت‌ها جا مانده است اما گل نخوردن در دربی، می‌تواند او را به‌صورت مشترک همسایه پورحمیدی کند.

حسین حسینی ۱۳ کلین‌شیت

 

دروازه‌بان استقلال که حالا در جدول بیشترین کلین‌شیت‌های لیگ بیست و سوم، با ۱۱ کلین‌شیت همراه با حسین پورحمیدی صدرنشین است، در طی سال ۱۴۰۲ تنها ۱۳ بار دروازه خودش را بسته نگه داشته و همانطور که مشخص است تنها دو مورد به لیگ قبلی مربوط می‌شود.

محمدرضا اخباری ۱۲ کلین‌شیت

شرایط کنونی اخباری به عنوان دروازه‌بان سابق تراکتور و حال حاضر گل گهر، نشان می‌دهد که محمدرضا علی‌رغم جدایی از جمع تبریزی‌ها فرم و کیفیت درخشانش را از دست نداده است. او ۹ کلین‌شیت از ۱۲ مورد را در لیگ بیست و سوم ثبت کرده و با حفظ این روند می‌تواند بهترین آمار فصلش را ثبت کند.

کریستوفر کنت ۱۱ کلین‌شیت

کنت اتریشی در این فصل از لیگ برتر، بدون شک یکی از چهره‌های متفاوت فولادی‌ها بود؛ حتی به عقیده بسیاری از کارشناسان اگر او در فولاد نبود قطعاً رتبه خوزستانی‌ها پایین‌تر از وضعیت موجود بود. کنت با ۱۱ کلین شیت در سال ۱۴۰۲ آمار خوبی از خود به جا گذاشته و او را می‌توان از خارجی‌های توانمند فوتبال ایران دانست.

پیام نیازمند ۹ کلین‌شیت

نیازمند به عنوان مرد مورد اعتماد طلایی پوشان فوتبال ایران در ۱۵ بازی لیگ بیست و سوم ۵ کلین‌شیت و در ۷ بازی باقی مانده از لیگ بیست و دوم، ۴ بار دروازه خود را بسته نگه داشت تا در جمع شش دروازه‌بان لیگ برتر فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ قرار بگیرد.

علیرضا حقیقی ۸ کلین‌شیت

حقیقی که به عنوان یک دروازه‌بان با تجربه لیگ بیست و دوم را در نساجی به پایان رساند، حالا در هوادار بازی می‌کند و در سن ۳۵ سالگی به مانند دوران جوانی خود بسته نگه داشتن چهارچوب فلزی‌اش را بلد است.

حامد لک ۷ کلین‌شیت

حامد لک همراه با نارنجی پوشان رفسنجانی حالا در سال ۱۴۰۲ موفق شده در ۷ بازی دروازه‌اش را بسته نگه دارد و البته قابل توجه است که از زمان حضور محرم نویدکیا به عنوان سرمربی این تیم، حامد پیشرفت قابل توجهی داشته است.

علیرضا جعفرپور ۶ کلین‌شیت

سنگربان جوان شمس آذر قزوین که در ابتدای سال در لیگ یک حضور داشت، حالا از آغاز لیگ برتری شدن نماینده استان قزوین موفق شده به عنوان یک پدیده به شمس آذری‌ها کمک کند تا حداقل خیالشان از بابت دروازه تیمشان راحت باشد.

آمار دیگر دروازه‌بان‌های لیگ برتر فوتبال ایران در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

احمد گوهری ۵ کلین‌شیت

حبیب فرعباسی ۵ کلین‌شیت

افشار صداقت ۵ کلین‌شیت

پارسا جعفری ۴ کلین‌شیت

محمد ناصری ۴ کلین‌شیت 

فرزین گروسیان ۳ کلین‌شیت

شهاب گردان ۲ کلین‌شیت

محمدرضا خالدابادی ۲ کلین‌شیت

رضا حیدری ۱ کلین‌شیت

محمدحسین اکبر منادی ۱ کلین‌شیت 

نیما میرزازاد ۱ کلین‌شیت

سینا سعیدی‌فر ۱ کلین‌شیت

پیام پارسا ۱ کلین‌شیت

فهد طالب ۱ کلین‌شیت

ایمان صادقی ۱ کلین‌شیت

داوود نوشی صوفیانی ۱ کلین‌شیت

امیر خلیفه ۱ کلین‌شیت

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها