کد خبر: 705404
تاریخ انتشار :

رسمی: واگذاری استقلال همین امروز و فردا!

با اعلام معاون اول رئیس جمهور، سهام باشگاه استقلال با رعایت تشریفات قانونی واگذار می‌شود.

رسمی: واگذاری استقلال همین امروز و فردا!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، واگذاری استقلال و پرسپولیس به مراحل جدی‌تر خود رسیده است. برای حضور سرخابی‌ها در فصل بعد رقابت‌های باشگاهی در سطح قاره آسیا، لازم است که هر دو تیم به بخش خصوصی واگذار شوند که دو تیم تا یازده فروردین برای این کار زمان دارند.

امروز ایرنا برگه‌ای را با امضای محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور منتشر کرد که او تصویب نامه هیئت وزیران در خصوص تعیین مالکان جدید باشگاه پرسپولیس را به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ کرده است.

در شرایطی که در این نامه عنوان شده است معادل ۸۰ درصد سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس متعلق به وزارت ورزش و جوانان به صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر بابت رد دیون و سایر تکالیف دولت واگذار می‌شود، از واگذاری سهام استقلال نیز خبر داده شده است.

در بند پنجم این نامه آمده است که "سهام دولت در شرکت فرهنگی ورزشی استقلال با رعایت تشریفات قانونی واگذار خواهد شد" تا مشخص گردد که پس از پرسپولیس، آبی‌های پایتخت نیز به بخش خصوصی واگذار می‌شوند تا بالاخره طلسمی که سال‌هاست گریبان دو تیم بزرگ پایتخت را گرفته، باز شود.

از هولدینگ خلیج فارس به عنوان جدی‌ترین خریدار استقلال یاد می‌شود البته که گفته می‌شود آبی‌ها ابتدا زیر نظر وزارت ورزش فعالیت می‌کنند و پس از حل برخی موانع بر سر راه، استقلال نیز به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها