کد خبر: 705529
تاریخ انتشار :

نسخه جدید داورزنی شانس اصلی ریاست والیبال!

روز شنبه رئیس جدید فدراسیون والیبال ایران معرفی خواهد شد.

نسخه جدید داورزنی شانس اصلی ریاست والیبال!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، انتخابات این فدراسیون با حضور 5 نامزد برگزار خواهد شد؛ محمود افشاردوست، پیمان اکبری، سیدمیلاد تقوی، محمد منصوری و امیرحسین منظمی نامزدهای نهایی ریاست فدراسیون والیبال هستند. بهنام محمودی هم که سوابق متعددی در شرکت در انتخابات  به ویژه انتخابات رئیس فدراسیون والیبال دارد، صلاحیتش تأیید نشد.

محمود افشاردوست، چهره نام آشنای اهالی والیبال در بحث بازیکنی، مربیگری و مدیریت است. او سال‌ها در تیم‌های ملی والیبال ایران بازی کرد و در ادوار مختلف به عنوان کاپیتان و مربی در خدمت تیم ملی بود. همچنین سابقه دبیری در دوره قبل ریاست داورزنی در والیبال را در کارنامه خود دارد و سال گذشته به عنوان دستیار بهروز عطایی در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال بر روی نیمکت تیم ملی والیبال نشست و در حال حاضر عضو کمیته فنی فدراسیون والیبال است.

دیگر گزینه حاضر در انتخابات پیش‌رو پیمان اکبری است؛ او از جمله بازیکنان مطرح و سرشناس والیبال ایران است که در سال‌های اخیر در رده‌های مختلف ملی و باشگاهی مربیگیری را تجربه کرده است. او اخیراً به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان مشغول خدمت بود و به همراه این تیم توانست عنوان قهرمانی جهان را به دست بیاورد و در حال حاضر سرمربی تیم والیبال پیکان است.

سید میلاد تقوی هم در انتخابات فدراسیون والیبال حضور دارد، گفته می‌شود از گزینه‌های جدی برای رسیدن به صندلی ریاست است. تقوی پس از شش سال ریاست هیئت مازندران، در آخرین دوره ریاست داورزنی در والیبال به عنوان دبیر کل به فدراسیون والیبال آمد و چهار سال در سیستم اصلی مدیریت والیبال کار کرد و در ماه‌های اخیر به دلیل حضور در انتخابات از سمت خود کناره‌گیری کرد تا به عنوان مشاور در خدمت فدراسیون باشد. گفته می‌شود تقوی با طرز تفکری نزدیک به محمدرضا داورزنی و سابقه مدیریت در بخش‌های مختلف از شانس‌ بالایی برای نشستن روی صندلی ریاست برخوردار است.

 

محمد منصوری از دیگر گزینه‌های حاضر در انتخابات پیش رو به شمار می‌رود. او از جمله بازیکنان پیشین تیم ملی والیبال به شمار می‌رود که در زمان خود یکی از بهترین‌های ایران بود. او چند سالی است که در فدراسیون سمت گرفته و از مدیران جوان به شمار می‌رود. منصوری امسال در کادر فنی تیم والیبال سایپا حضور داشت و پس از تغییر و تحولات زیاد به سمت سرمربیگری این تیم هم رسید؛ تیمی که در پایان دور برگشت تنها با یک برد در انتهای جدول رده‌بندی ایستاد.

امیرحسین منظمی دیگر چهره سرشناس حاضر در انتخابات فدراسیون والیبال است. او که از ستاره‌های والیبال ایران به شمار می‌رفت مدتی را هم در زمان ریاست ضیایی در فدراسیون والیبال به عنوان دبیر فعالیت کرد، اما دوران مدیریت وی چندان طولانی نبود. منظمی در ادوار اخیر انتخابات همواره حضور داشت و هیچگاه به عنوان گزینه‌ای جدی برای تصدی پست ریاست محسوب نمی‌شد.

بدین ترتیب هر پنج گزینه انتخابات ریاست فدراسیون چهره‌های آشنایی برای جامعه والیبال هستند و هر پنج گزینه هم با هم روابط دوستانه خوبی دارند و احتمال اینکه در روز موعود تعدادی از این گزینه‌ها برای حمایت از گزینه‌ای جدی‌تر از گردونه رقابت کنار رود، بسیار بالاست و گمانه زنی‌ها از شانس بالای تقوی به دلیل سابقه شش ساله رئیس هیئتی و چهار سال دبیر کلی در فدراسیون والیبال خبر می‌دهد و حتی امکان برگزاری انتخابات یک طرفه را می‌توان متصور بود ولی برخی هم رقابت جذاب و شدید بین سه گزینه اول را در روز انتخابات پیش بینی می‌کنند.

البته این موضوع هم قابل تامل است که عده ای سعی داشتند این انتخابات را به تعویق بیاندازند که تصمیم و دستور وزیر ورزش بر اصرار برای برگزاری انتخابات تا پایان سال 1402 مشخص کرد وزارت ورزش برای به ثبات رسیدن و تعیین تکلیف شدن فدراسیون‌ها در اسرع وقت تصمیم جدی دارد. حال باید منتظر ماند تا ببینیم چه کسی می‌تواند اعتماد اعضای مجمع پر افتخارترین رشته گروهی ورزش ایران جلب کند و برای چهار سال بر مسند ریاست فدراسیون بزرگ و پر دردسر والیبال بنشیند؟ سید انتخابات یا یکی از کایپتان ها و مربیان اسبق تیم ملی!

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها