کد خبر: 706391
تاریخ انتشار :

قایدی در نقش هر نان کرس پو علیه العین!

با دو گلی که مهدی قایدی برابر العین به ثمر رساند، او یک تنه تیمش را به دیدار نیمه نهائی جام ریاست جمهوری امارات رساند و راه بردن تیم کرسپو را به الهلال نشان داد.

قایدی در نقش هر نان کرس پو علیه العین!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، در تک مسابقه‌ای از مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام ریاست جمهوری امارات، تیم‌های فوتبال العین و اتحاد کلباء در استادیوم زعبیل که ورزشگاه خانگی الوصل محسوب می‌شود، به مصاف هم رفتند. این چهارمین جدال میان دو تیم در این فصل از رقابت‌ها بود. به‌جز مسابقه رفت و برگشت از رقابت‌های جام بانک اسلامی ابوظبی، دو تیم در بازی رفت لیگ نیز با هم بازی کرده بودند.

این مسابقه با حملات دو تیم آغاز شد ولی چراغ اول به دست لژیونر ایرانی کلباء روشن شد که در این فصل توانسته عملکرد بسیار خوبی را از خود نشان دهد و همین امروز نیز به عنوان یکی از کاندیداهای کسب عنوان بهترین بازیکن ماه مارس ادنوک لیگ انتخاب شد.

قایدی که از او به عنوان یکی از معدود ستاره‌های کلباء در این فصل یاد می‌شود و با به ثمر رساندن گل‌های متعدد و دادن پاس گل و همچنین گرفتن پنالتی از بهترین‌های فوتبال امارات بوده، در دیدار مقابل العین توانست گلزنی کند و کارت قرمزی که پیش از این در بازی لیگ برابر این تیم گرفته بود را جبران کند.

گل نخست کلباء کاملاً روی تیزهوشی و پیگیری مهدی قایدی به دست آمد. در حالی که بازیکنان العین با یک پرتاب اوت قصد داشتند بازی را آغاز کنند، توپ به خالد الهاشمی مدافع این تیم رسید و در شرایطی که او روی خط مرکز میدان بود و قصد داشت توپ را به هم تیمی‌اش برساند، اما سماجت قایدی و توپ ربایی او منجر به خلق یک موقعیت تک به تک برای این بازیکن شد.

ستاره ایرانی با فراری تند و تیز از جناح چپ، به سمت دروازه حریف پیش رفت و با یک ضربه تماشایی توپ را به گوشه دروازه فرستاد و گل نخست بازی را به شکلی تماشایی وارد دروازه کرد. گلی که در دقیقه ۱۳ به ثمر رسید و کلباء را برای خلق یک شگفتی و رسیدن به مرحله نیمه نهایی امیدوار کرد.

اما این تنها گل مهدی قایدی در نیمه نخست نبود چرا که در دقیقه ۲۷ و پس از آن که داور خطایی به روی خالد الدرمکی را بیرون از محوطه جریمه اعلام کرده بود، با اعلام کمک داور ویدیویی مشخص شد که محل برخورد درون محوطه جریمه بوده است و به همین دلیل داور تصمیم خود را تغییر داد و یک خطای پنالتی به سود کلباء اعلام کرد. در شرایطی که در تمام بازی‌های این فصل، دنیل بسا پنالتی زن نخست تیمش بوده، با وجود حضور این بازیکن در زمین، اما این قایدی بود که پشت توپ ایستاد.

ستاره ایرانی کلباء که پیش از این در استقلال پنالتی‌های زیادی را از دست داده بود، این بار کاملاً مطمئن و با یک ضربه دیدنی بر خلاف جهت حرکت خالد عیسی، توپ را به تور دروازه چسباند و بازی را دو بر صفر کرد. قایدی در شرایطی این پنالتی را به گل تبدیل کرد که کمتر از یک ماه پیش، دو تیم در بازی مرحله برگشت رقابت‌های جام بانک اسلامی ابوظبی به مصاف هم رفته بودند و خالد عیسی در آن مسابقه موفق شد سه ضربه پنالتی کلباء را مهار کند، اما قایدی این بار توانست سنگربان با تجربه العین را فریب داده و گل دوم را به ثمر برساند.

قایدی در شرایطی ظرف چهارده دقیقه دو مرتبه دروازه العین را باز کند و موجبات پیروزی تیمش و صعود به مرحله نیمه نهایی جام ریاست جمهوری امارات را فراهم کند که تیم هرنان کرسپو باید چندی دیگر در مسابقه حساس از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال برود. 

در واقع می‌توان گفت که قایدی با درخششی که امشب داشت، راه گل زنی به تیم آماده این روزهای فوتبال امارات را به ستارگان الهلال نشان داد تا آنها بتوانند با غلبه بر العین راهی مسابقه فینال لیگ قهرمانان آسیا شوند. وینگر ایرانی که فصل بسیار خوبی داشته و حالا نیز با درخشش مقابل العین، یک بار دیگر نامش را بر سر زبان‌ها انداخت.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها