کد خبر: 706621
تاریخ انتشار :

نشست جنجالی ربیعی: استعفا، استعفا و استعفا!

محمد ربیعی با اظهارات متفاوت خود در نشست خبری، از هدایت ذوب آهن استعفا داد.

نشست جنجالی ربیعی: استعفا، استعفا و استعفا!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، محمد ربیعی در نشست خبری بعد از شکست مقابل شمس‌آذر حضور یافت و در خصوص کناره‌گیری خود از هدایت ذوب‌آهن صحبت‌های خود را انجام داد.

صحبت‌های اولیه؟

عرض سلام دارم و همینطور تبریک سال نو برای عزیزانی که اینجا (سالن نشست خبری) هستند. ابتدا به مجموعه باشگاه شمس آذر و کادرفنی محترم این تیم تبریک می‌گویم و به بازیکنان تیمم خسته نباشید می‌گویم. به نظرم بازی خوبی انجام دادیم و اتفاقات بازی به ضرر ما شد. شاید کسانی که نتیجه را ببینند، برداشت متفاوتی داشته باشند و از آنها درخواست دارم بازی را ببینند چون کیفیت خوب و موقعیت خوبی داشتیم و می‌توانستیم برنده باشیم.

یک شکست دیگر؟

از بازی با ملوان بدشانسی ما آغاز شد و روی بد را در این شش بازی دیدیم. در بازی با ملوان پنالتی از دست دادیم و برابر پرسپولیس ده نفره بودیم و مقابل هوادار 2-0 جلو بودیم و بازی استقلال خوزستان اینجا بی شمار موقعیت ایجاد کردیم و بازی رفسنجان تیم حریف دو سه موقعیت بیشتر نیاورد و دو گل زد. دو بازی خانگی اخیر شانس گل ما بیشتر از دو بود اما به گل نرسیدیم. این نه چیزی از ارزش‌های ما کم می‌کند و نه حریف.

 

اعتراض هواداران؟

من کارم را برای تیم انجام دادم و هواداران هم اگر چیزی می‌گویند به آنها حق می‌دهم. بدین وسیله همینجا دست باشگاه را باز می‌گذارم و استعفای خودم را از هدایت ذوب‌آهن اعلام می‌کنم. این حق هوادار است و من بسیار آنها را دوست دارم. من کارم را کردم و سعی کردیم کیفیت تیم را با تمام مشکلات بالا ببریم. ما نسبت به نیم فصل اول پنج بازیکن را از دست دادیم اما به هر حال روند طوری پیش رفت که نتیجه این است. من هرجا کار کردم رابطه احترام متقابل داشتم و در دوره من ذوب‌آهن هیچوقت به رتبه دو رقمی نرسید و همیشه تک رقمی بود. خوشحالم توقع از تیم بالا رفته و من به هواداران حق می‌دهم. سال‌هایی بوده در چند سال اخیر رتبه ذوب‌آهن دو رقمی شده و من دوست ندارم ارتباطم با هواداران شکسته شود. چیزی که اعلام کردم، تصمیم من است و دست باشگاه را باز می‌گذارم و چیزی که اهمیت دارد، موفقیت ذوب‌آهن است. من تا زمانی که حضور داشتم، با تمام وجود کار کردم و برای تمام عوامل و مجموعه ذوب‌آهن آرزوی موفقیت دارم.

2006469

بولت ذوب آهناستعفا احساساتی است؟

بحث احساسات نداریم و من مربی کم تجربه‌ای نیستم. چهارصد بازی در لیگ‌های مختلف ایران سرمربیگری کردم. اگر الان هم این تصمیم را آمدم اعلام کردم، احساسات نیست.

بولت ذوب آهننه احساسات هواداران منظورم است.

ذوب آهن تیمی است که برای من خیلی عزیز است و هواداران اصیل دارد اما خودم علاقمند بودم در بازی‌های خانگی هواداران بیشتری داشته باشد. همین هوادارانی که آمدند هم محترم هستند و نظرشان برای من محترم است. باشگاه باید دستش باز باشد و من استعفای خودم را اعلام می‌کنم که از امروز بتوانند مربی دیگری بیاورند و شاید روند بهتر شود. قرار نیست فقط نتایج نیم فصل دوم را در نظر بگیریم و باید نیم فصل اول هم در نظر گرفته شود. ذوب آهن دو بازی بیرون خانه را مساوی کرده و سه بازی خانگی را باخته که هر سه بازی حقش شکست نبوده. اما این اتفاق رخ داده؛ در بازی خوزستان پنالتی مسلم ما را نگرفتند و امروز هم پنالتی مسلم را نگرفته و دیدید که از کجا گل خوردیم. شما دیدید از دهانه دروازه چند توپ را از دست دادیم، رخ داده است دیگر چه کار کنیم؟ اگر هوادار این همه موقعیت را می‌بیند و گل می‌شود، شاید مقصر منم. از نظر من از دست دادن این همه فرصت طبیعی نیست. امیدوارم اتفاقات بهتری برای اینجا بیفتد.

بولت ذوب آهنپنجره زمستانی؟

صحبتی ندارم! گذشته است و شاید باید همان موقع صحبت می‌کردم. وقتی چیزی را آن موقع صحبت نکردم، وقت دارم حرف نزده را همیشه بزنم. اصلا دوست ندارم به گذشته برگردم اما من این روزها را پیشبینی کردم و در اختیار هیئت مدیره گذاشتم. اما الان زبان گلایه ندارم، به هر حال تیم من شکست خورده و مسئولیتش برعهده من است و از تمامی شاگردانم تشکر دارم. آنها با تمام وجود و توان زحمت کشیدند و این اتفاق افتاده. سوال بعدی‌تان؟

در صورت مخالفت با استعفا؟

حداقل در نزد تماشاگران و مسئولان و مردم اصفهان، من دست هیئت مدیره و باشگاه را باز گذاشتم. حداقل هوادار متوجه باشد بنده چیزی که در جایگاه و حق من بوده، انجام دادم.

ناگفته‌ها را می‌گویید؟

هنوز هم بماند بعدا.

بازهم بعدا؟

من این همه جا کار کردم، شما دیدید از جایی بیرون بیایم و صحبت کنم؟ یک جایی از آلومینیوم اراک بیرون آمدم شما فهمیدید چرا؟ کار حرفه‌ای دارم و صحبت‌های زیادی در مورد پیشنهاد فولاد و نیم فصل بود اما من آنجا هم کار حرفه‌ای انجام دادم و هم اخلاقی. بعدا که مگوها گفته شود، هواداران متوجه خواهند شد. اما امروز دست باشگاه را باز گذاشتم و اختیار با آنهاست. برای بار سوم [در این نشست خبری] استعفایم را از هدایت ذوب آهن اصفهان اعلام می‌کنم، دیگر؟

یک بار هم قبلا استعفا دادید.

نه غلو نکنید استعفا ندادم، امروز برای اولین بار استعفایم را اعلام کردم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها