کد خبر: 707823
تاریخ انتشار :

ال‌ کلاسیک و سوپر جنجالی: برای لالیگا آبرو نماند!

در شبی که رئال مادرید از اس کور بورد 100 میلیون یورویی برنابئو رونمایی کرد، آبروی لالیگا به خاطر 4 میلیون یورو رفت تا بارسلونا فریاد بی‌عدالتی سر بدهد.

ال‌ کلاسیک و سوپر جنجالی: برای لالیگا آبرو نماند!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، ال‌کلاسیکو لالیگا بین رئال مادرید و بارسلونا در سانتیاگو برنابئو، بازی کلیدی برای دستیابی به قهرمانی لیگ بود و البته که از چنین دیدار سرنوشت‌ساز می‌توان انتظار جنجال به‌خصوص از نوع داوری داشت. پیش‌بینی‌ها درست بود و نبرد قهرمانی لالیگا پر از صحنه‌های جنجالی و بعضا شرم‌آور در سطح اول فوتبال دنیا بود.

از اسکوربورد 100 میلیونی تا ساعت کاسیو داور!

در شبی که رئال مادرید اسکوربورد ویدیویی 360 درجه 100 میلیون یورویی را رونمایی کرد، داور ساعتی نداشت که به او بگوید پشت پای یامال گل بود یا نه. نه، در اسپانیا هنوز این تکنولوژی نیست. در بارسا کسی قبول نمی‌کرد توپ گل نشده و به سوتو گرادو اصرار می‌کردند تا به آنها اطلاعات بیشتر بدهد ولی قدم‌هایی که او برمی‌داشت تمام اطلاعاتی بود که کاسیو یا ساعتی که به دست داشت می‌توانست به او بدهد. 

در نهایت اعلام شد که همه توپ از خطر عبور نکرده و گل یامال در اسکوربورد ویدیویی جدید ثبت نشد. دیداری که صحنه‌های مهم دیگری هم داشت و در نهایت مثل بازی رفت سرنوشتش در آخرین دقیقه تعیین شد و قهرمان بازهم جود بلینگام بود. ستاره انگلیسی که در بازی رفت دبل کرده بود و گل دقیقه پایانی او رئال را به پیروزی رساند، امشب هم در دقیقه 91 ورق را برگرداند تا برنابئو سرود قهرمانی بخواند.

ال‌کلاسیکوی بعد از لیگ قهرمانان همه چیزش عجیب بود. قبل از بازی همه به سقف ورزشگاه نگاه می‌کردند و آنچلوتی بازهم ترکیب یازده نفره جدیدی اختراع کرده بود. 

این مربی ایتالیایی بعد از مدت‌ها کروس و مودریچ را در وسط زمین قرار داد و دو هافبکی که از بازی در نقش مدافع متنفر بودند را به‌عنوان مدافع گذاشت یکی در قبل دفاع و دیگری سمت چپ (شوامنی و کاماوینگا). رئال که در زمین سیتی با وجود 18 کرنر حریف گل نخورده بود، در دقیقه پنجم در میان سردرگمی مدافعانش و خروج ناموفق لونین دروازه‌اش باز شد اما در رئال امشب نوبت هنرمایی لوکاس نیز رسیده بود. او یک پنالتی گرفت تا وینیسیوس گل مساوی را بزند و در نیمه دوم بعد از گل فرمین، خیلی زود بازهم بازی را مساوی کرد. لوکاس پاس گل سوم را نیز به جود داد.

بلینگام در نقش قدیس

جود بلینگام گل تعیین کننده را به ثمر رساند، گلی که ارزش قهرمانی را دارد و قطعا بارسا را در فصل جاری بدون جام گذاشت. او همانطور که در بازی رفت در وقت اضافه سرنوشت ال‌کلاسیکو را تعیین کرد. این‌بار هم طاق دروازه را در دقیقه 91 فرو ریخت تا رئال را پیروز میدان کند. 105 میلیون یورو هزینه خرید او چقدر ارزان بود، سه گل به بارسا به ارزش قهرمانی.

صحنه‌های جنجالی ال‌کلاسیکو

پنالتی کوبارسی روی لوکاس واسکز (دقیقه 17)

صحنه کلیدی در دقایق ابتدایی بازی، پنالتی کوبارسی روی لوکاس بود. مدافع کناری رئال به راحتی بر کانسلو غلبه کرد که بار دیگر در یک اقدام دفاعی ضعف خود را نشان داد. او درون محوطه جریمه در برخورد به کوبارسی سرنگون شد تا سوتو گرادو اعلام پنالتی کند.

نظر کارشناسان داوری مارکا و آاس تایید تصمیم داور بود ولی کارشناس موندودپورتیوو تمارض لوکاس را تشخیص داد.

ضربه یامال مشکوک به گل (دقیقه 27)

با آن گل، بازی 1-2 به سود بارسا می‌شد و دوباره سوتو گرادو به سود رئال مادرید تصمیم گرفت. روی کرنر رافینیا و پشت پای یامال، لونین با دست چپ توپ را از روی خط یا درون دروازه خارج کرد، اما نه داور، نه کمک و نه اتاق VAR اعتقادی به گل شدن توپ نداشتند. نبود تکنولوژی 4 میلیون یورویی چشم عقاب اینجا خودش را نشان داد. از نظر ژاوی و تراشتگن، این اتفاقی شرم‌آور در فوتبال اسپانیاست ولی خاویر تباس، رئیس لالیگا، همچنان اعتقادی به این تکنولوژی ندارد.

پنالتی احتمالی لامین یامال (30 دقیقه)

در اولین حرکت تهاجمی بعد از رد شدن گل احتمالی یامال، او با کاماوینگا روبه‌رو شد. یامال عبور کرد و سپس سرنگون شد اما سوتو گرادو صحنه را پنالتی تشخیص نداد.

خطای رودیگر روی فرمین (دقیقه 57)

فرمین پس از یک پاس استادانه از پدری در داخل محوطه رئال مادرید، توسط رودیگر سد شد. با توجه به عدم امکان دستیابی به توپ، این بازیکن آلمانی مقابل فرمین قرار گرفت ولی داور صحنه را پنالتی تشخیص نداد. او به فرمین گفت بلند شو و به بازی ادامه بده.

ژاوی در پایان بازی بسیار عصبانی بود: «داوری؟ در مورد داور صحبت نمی‌کنم. همه دیدند، اگر صحبت کنم، محرومم می‌کنند. تمام تصاویر در مقابل چشمان شما قرار دارند. شرم‌آور است که لالیگا فناوری خط دروازه ندارد! داور حتی یک تصمیم درست هم نداشت! این بی‌عدالتی محض بود.»

تراشتگن دست کمی از مربی خود نداشت: «هیچ کلمه‌ای برای توضیح آنچه روی خط دروازه رخ داد، ندارم. این مایه شرمساری برای فوتبال جهان است. در این دنیا پول زیادی جابه‌جا می‌شود اما نه برای چیزهای مهم.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها