کد خبر: 707927
تاریخ انتشار :

بیستمین اسکودتو: اینتر قهرمان ایتالیاست!

این یک قهرمانی خاص بود؛ اینتر با غلبه بر میلان در دربی دلا ما دو نینا بیستمین قهرمانی‌اش در سری A را به دست آورد.

بیستمین اسکودتو: اینتر قهرمان ایتالیاست!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، دربی دلامادونینا بین تیم‌های اینتر و میلان همواره یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین بازی‌های جهان بوده است اما بازی امشب جایگاه ویژه‌ای دارد. ۹۰ دقیقه‌ای که تا ابد در ذهن هواداران اینتر خواهد ماند و در سمت دیگر هواداران میلان دست به هر کاری می‌زنند تا آن را فراموش کنند.

این یک ۹۰ دقیقه دقیقه عادی نبود. اینتر به فرصت ویژه‌ای رسیده بود، قطعی کردن قهرمانی مقابل چشمان میلان و هوادارانش یکی از فرصت‌هایی است که ممکن بود دیگر از راه نرسد.

تاریخی‌ترین دلامادونینای چند سال اخیر با حواشی‌ای از روی سکوها آغاز شد. هواداران افراطی میلان با بنری خطاب به اینتری‌ها نوشتند «ریاضی مهم نیست، تعداد جام‌ها در زمین ۱۹ است.»

میلانی‌ها که قهرمانی این فصل اینتر را قبول کرده و به نوعی شکست امشب را هم از همان قبل از بازی پذیرفته بودند، به اسکودتوی ۲۰۰۶ اشاره داشتند که از یوونتوس پس گرفته شد و به اینتر داده شد.

اینتری‌ها هم پاسخ محکمی در چنته داشتند. آنها دو ستاره را بر روی جایگاه‌شان به نمایش درآوردند و نوشتند «سرنوشت ما، کابوس شما.»

با این حواشی بازی آغاز شد. اینتر پس از چند حمله نصفه و نیمه روی ضربه سر فرانچسکو آچربی به گل رسید. این اختلاف با شوت فوق‌العاده مارکوس تورام در اوایل نیمه دوم بیشتر شد.

حالا نوبت به تلاش میلان بود. آنها نمی‌خواستند در پایان بازی شادی اینتری‌ها را ببینند و به آب و آتش می‌زدند که ۳ امتیاز را از آنها بگیرند. جشن اینتری‌ها از همان نیمه دوم آغاز شده بود، سن‌سیرو در دودهای آبی و مشکی محو شده بود.

این فضا و جو به میلانی‌ها انرژی‌ای برای جنگیدن داد و بالاخره دروازه اینتر را باز کردند. فیکایو توموری با ضربه سر بازی را ۲-۱ کرد و از واکنش‌ها و درخواستش از هواداران برای بیشتر کردن تشویق می‌شد فهمید که یک میلانی چقدر از دیدن شادی اینتری‌ها متنفر است.

جنون به اوج رسیده بود. دقایق پایانی با درگیری‌های زیادی همراه بود. ابتدا تئو هرناندز و دنزل دامفریز در میانه‌های میدان درگیر شدند. آنها یکدیگر را رها نمی‌کردند و همین باعث شد که بازیکنان بیشتری به این درگیری وارد و جنجال بزرگی درست شود. در حالی‌که مایک مانیان هم برای جدا کردن بازیکنان از یکدیگر دروازه خارج شد، بالاخره با سوت‌های پیاپی داور، پس از لحظاتی بحث و جدال، بازیکنان یکدیگر را رها کردند و دامفریز و هرناندز هم از زمین اخراج شدند.

کرنر میلان در آخرین ثانیه‌ها می‌توانست تبدیل به گل دوم شود اما درنهایت فقط یک کارت قرمز دیگر نصیب میلان شد.‌ جایی که داویده کالابریا پیش از ارسال کرنر با آرنج به صورت مخیتاریان ضربه زد و یک درگیری دیگر شکل گرفت. این بار مایک مانیان که برای گلزنی جلو کشیده بود، با سومر و مارتینز دست به یقه شد اما این بار داور زودتر از قبل به درگیری پایان داد و کالابریا را اخراج کرد.

بالاخره سوت پایان بازی زده شد و سرنوشت اینتر و کابوس میلان از راه رسید. بیستمین قهرمانی و دومین ستاره. خوشحالی اینتری‌ها مقابل چشمان بازیکنان و هواداران رقیب همشهری چیزی است که تا سال‌ها در تاریخ سری A پررنگ خواهد بود.

بیستمین اسکودتو یکی از تاریخی‌ترین‌هاست. نه به‌خاطر اینکه منجر به نقش بستن دومین ستاره بر روی پیراهن نراتزوری می‌شود، بلکه به این دلیل که این قهرمانی زودهنگام در برابر اشک‌ها و عصبانیت میلانی‌ها به‌دست آمده است.

تبریک‌ها خیلی زود از راه رسیدند. اولین تبریک که جالب‌ترین آنهاست مربوط به یوونتوس هست که رقیب و دشمن دیرینه اینتری‌ها هستند. این باشگاه در صفحه رسمی‌اش در توییتر نوشته است: «به اینتر بابت بردن اسکودتو تبریک می‌گوییم.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها