کد خبر: 708060
تاریخ انتشار :

با یک شرط مهم: این بهترین تصمیمِ یحیی است!

اگر همه چیز بر اساس اصول و برنامه پیش برود، یحیی گل محمدی بهترین انتخاب برای تراکتور خواهد بود.

با یک شرط مهم: این بهترین تصمیمِ یحیی است!
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، همانطور که پیش بینی می‌شد، دوران دوری یحیی گل محمدی از فوتبال چندان طولانی نبود و به نظر او به زودی هدایت تراکتور را بر عهده خواهد گرفت. اصولا چنین مربیان کارنامه دار و موفقی چندان بیرون میدان نمی‌مانند و به نظر باشگاه پرهوادار تبریزی به زودی با یحیی به صورت رسمی‌ به توافق خواهد رسید.

دوره اول حضور گل محمدی در تراکتور چندان خوب نبود و البته پنجره بسته باشگاه و اجبار به استفاده ار ترکیبی عجیب و کم ستاره، شرایط را برای یحیی دشوار ساخته بود. اما او در سال‌های اخیر آنقدر در پرسپولیس موفق به فتح جام و افتخار شده که حالا با وجهه‌ای به مراتب بالاتر از دوره قبل، روی نیمکت تراکتور حضور پیدا خواهد کرد؛ تیمی‌با شرایط و ابعاد خاص و متفاوت که موفق شدن در آنجا چندان آسان نیست و این یعنی یک چالش واقعی و بزرگ برای یحیی.

بازی‌های بزرگ؛ درد اصلی تراکتور

تراکتور در نیم‌فصل اول هم در مقابل سپاهان، پرسپولیس و استقلال مغلوب شد و این روند در نیمه دوم فصل نیز تغییر چندانی نیافت. در واقع به جز یک برتری در دیدار پرحاشیه برگشت فصل گذشته مقابل سپاهان در تبریز که نقش مهمی‌ در قهرمانی پرسپولیس داشت و البته تساوی چند هفته قبل برابر همین تیم در خانه، تیم تحت هدایت پاکو خمس در سال‌های اخیر برابر مدعیان بالانشین جدول حرفی برای گفتن نداشته و بی وقفه شکست خورد. در حقیقت تراکتور از فاصله شکست مقابل استقلال در آزادی تا باخت مقابل پرسپولیس حتی یک گل هم دریافت نکرده بود و این روند درخشان باز برابر قرمزپوشان متوقف شد.

توافق با یحیی؛ عجب انتخاب درستی

اما یحیی گل محمدی در سال‌های حضور روی نیمکت پرسپولیس به وضوح ثابت کرد مرد درخشش در بازی‌های بزرگ است. حتی یک بار نباختن در دربی مقابل استقلال در جریان بازی، نتایج اغلب موفق مقابل سپاهان (جز شکست سال گذشته و 60 دقیقه با 10 نفر بازی کردن)، پیروزی‌های متوالی مقابل تراکتور و حتی برتری در بازی‌های دشوار لیگ قهرمانان آسیا جز یک فینال عجیب برابر اولسان، یحیی را تبدیل به یک سرمربی موفق و کارنامه دار در بازی‌های بزرگ کرده است.

ادامه این روند روی نیمکت تراکتور، بزرگترین نقص این تیم در راه موفقیت و قهرمانی را برطرف می‌کند و از این حیث به نظر می‌رسد تیم محبوب تبریزی برای شکستن طلسم قهرمانی در لیگ برتر دقیقا به کسی مانند یحیی گل محمدی نیاز دارد.

هواداران تراکتور؛ بازوی اصلی موفقیت؟ شاید

یکی از چالش‌های همیشگی هر بازیکن و سرمربی شاغل در تراکتور، نحوه برخورد و رابطه با هواداران پرتعداد و پرشور این تیم است. تماشاگرانی که در سال‌های اخیر شکل متفاوت و جذابی از حمایت و طرفداری از باشگاه محبوب خود را نشان داده و البته حواشی مختلفی را نیز برای تراکتور رقم زده‌اند که آخرین آن همین چند روز قبل و در فرودگاه تبریز رخ داد. یحیی گل محمدی در اولین دوره حضور در تبریز رابطه پرفراز و نشیبی با طرفداران تراکتور داشت و برای کسب موفقیت در دومین دوره، این رابطه به وضوح نیازمند اصلاح و بهبود است.

هواداران تراکتور در مواقع لزوم تمام و کمال ورزشگاه خانگی این تیم را مملو از تماشاگر کرده و با تمام توان از این باشگاه حمایت می‌کنند، اما صبر و طاقت کافی برای بازسازی تراکتور توسط یحیی، تمام آن چیزی است که در فصل بعد باید از سوی هواداران این باشگاه شاهد باشیم. تزریق شخصیت موفقیت و قهرمانی، ماموریت آسانی نیست و در صورت عدم همکاری طرفداران تراکتور، بعید است این توافق نیز به موفقیت خاصی منجر شود.

لطفا گذشته یحیی را فراموش کن

در اولین دوره حضور یحیی گل محمدی در تراکتور، او هرگز نتوانست سابقه "پرسپولیسی" خود را پنهان کند و در واقع این یکی از دلایل اصلی بروز برخی تعارضات بین او و طرفداران تبریزی بود. حتی جالب است بدانید عدم اعتراض شدید به داوری در مقابل پرسپولیس، یکی از دلایل اصلی جدایی یحیی از تراکتور بود و طرفداران این تیم تصور می‌کردند گل محمدی هوای تیم سابق خود را داشته و برای خراب نشدن وجهه خود، خیلی در برابر پرسپولیس تند و عصبانی (در مقابل به زعم آنها بی عدالتی)، رفتار نکرده است.

پس همین ابتدای کار باید به طرفداران تراکتور تاکید شود که یحیی گل محمدی از بهترین سرمربیان تاریخ پرسپولیس و یکی از مردان مهم و تاثیرگذار تاریخ این باشگاه است و نمی‌توان گذشته هیچکس را دستکاری کرد. پس با علم به این سابقه و وجهه، باید از حضور بهترین سرمربی سال‌های اخیر فوتبال ایران استقبال کرد. به عنوان مثال اگر یحیی از سوی هواداران پرسپولیس تشویق شد، نباید گاردی از سوی طرفداران تراکتور وجود داشته باشد و همکاری آنها با گل محمدی، عامل اصلی موفقیت احتمالی این تیم در فصول بعد خواهد بود.

اسکواد مدنظر یحیی؛ نیاز به ترمیم

تراکتور همین حالا نیز تیمی‌ باکیفیت و پرستاره بوده و با همین شرایط فعلی نیز می‌تواند احتمالا یکی از مدعیان اصلی موفقیت در فصل بعد باشد. اما ترکیب ناهمگون این باشگاه به وضوح نیاز به تقویت دارد و احتمالا یحیی گل محمدی از همین حالا به دنبال جذب یک مهاجم قاتل و گلزن خواهد بود و در پست‌هافبک دفاعی نیز ترکیب تراکتور نیاز به تقویت دارد.

یحیی گل محمدی علاقه زیادی به خلق مثلث در کناره زمین و استفاده مکرر از فول بک‌های خود دارد و از این حیث نیز احتمالا شاهد اضافه شدن بازیکن جدید به ترکیب تراکتور خواهیم بود.

بهترین انتخاب ممکن؛ هوای تبریز آفتابی می‌شود

یحیی گل محمدی در سال‌های اخیر تمامی‌عناوین و افتخارات ممکن را کسب کرده و تبدیل به یک سرمربی بزرگ و موجه در بین هواداران فوتبال در ایران شده است. او چندی قبل در مصاحبه اختصاصی با "ورزش سه" مدعی شد در هر تیمی‌که باشد تمام تمرکز خود را روی موفقیت آن مجموعه قرار خواهد داد و گذشته پرسپولیسی او مانعی برای کسب پیروزی نیست.

یک سرمربی باتجربه و آگاه به تمامی‌ ابعاد فوتبال ایران، مهم‌ترین نیاز تراکتور برای شکستن طلسم موفقیت در لیگ برتر خواهد بود. از نظر فنی احتمالا گزینه‌ای بهتر از یحیی وجود ندارد، اما نهایی شدن ماموریت موفقیت در لیگ برتر مستلزم همکاری و صبر شدید هواداران تراکتور است و با توجه به اهمیت ویژه و خاص طرفداران در این باشگاه، بدون کمک آنها حتی بالاتر از یحیی نیز نمی‌تواند دستاورد مهمی‌ در این باشگاه داشته باشد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها