کد خبر: 709663
تاریخ انتشار :

توخل قاطی کرد: دیروز فکر می‌کردم دوشنبه است!

توماس توخل گفت هنوز نتوانسته حذف از لیگ قهرمانان با شکست از رئال را هضم کند و این روی روح و روانش اثر منفی گذاشته است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ بعد از شکست تلخ از رئال در لیگ قهرمانان و ناکامی در صعود به فینال به بوندسلیگا باز خواهد گشت و فردا میزبان ولفسبورگ است. 

بایرن دیشب رتبه دوم را به دلیل برد اشتوتگارت از دست داد و فردا حتی در صورت تساوی به فاصله یک هفته تا پایان فصل، با امتیاز برابر با اشتوتگارت در رتبه دوم قرار خواهد گرفت. تنها انگیزه بایرن در ادامه فصل قطعی کردن نایب قهرمانی است.

توخل در نشست خبری خود گفت: «هر 4 مهاجمی که مقابل رئال مادرید از ابتدا شروع کردند، نمی‌توانند فردا بازی کنند. هری همچنان مشکل کمر دارد. سرژ مصدوم است و رسیدنش به یورو خیلی سخت خواهد بود. در مورد لروی، من فکر نمی‌کنم او را در دو بازی آینده در زمین ببینیم. جمال از زمان بازی با آرسنال تحت درمان است، او فردا و احتمالاً هفته آینده نیز بازی نخواهد کرد.»

توخل ادامه داد: «ما نمی‌خواستیم این فصل تنها در هشت روز برای ما تمام شود. شخصاً احساس می‌کنم بعد از 10 روز دارم از یک تونل بیرون می‌آیم. همه چیز، واقعاً همه چیز، روی دو بازی مقابل رئال مادرید متمرکز بود. دیروز فکر می‌کردم دوشنبه است، هرچند جمعه بود. در هر دو بازی ما همه چیز، جسم و روحمان را در زمین گذاشتیم، ولی به شکل غم‌انگیزی موفق نشدیم. برخی از بازیکنان بازی را با مصدومیت ترک کردند. باید با این شکست کنار آمد ولی نمی‌خواهیم شادی را از دست بدهیم. این ورزش است. ما هنوز دو بازی در بوندسلیگا داریم.»

توخل درباره آینده خود گفت: «من هیچ ایده‌ای ندارم و در آرامش به همه چیز فکر خواهم کرد. همه چیز از فوریه روشن است و به اندازه کافی وقت برای فکر کردن دارم. فعلا هیچ مذاکره‌ای با باشگاه‌های دیگر نکرده‌ام.»

توخل در مورد حسش یک روز قبل از آخرین بازی خانگی گفت: «نمی‌دانم. من طرفدار فشار و انگیزه دادن به تیم هستم. نمی‌خواهیم اجازه دهیم در چند روز آینده رتبه دوم خودمان را از دست بدهیم و می‌خواهیم ادامه دهیم. احساسات البته بالاست و برای این بازی من درخواست‌های زیاد بلیت از طرف خانواده و دوستان داشتم.»

توخل درباره ارزیابی دوران حضورش در بایرن گفت: «من طرفدار ارزیابی‌های عمومی نیستم. عوامل زیادی در ارزیابی یک فصل نقش دارند. شخصاً از رکوردهایم راضی نیستم. وقتی با بایرن امضا می‌کنید، باید همه جام‌ها را ببرید و من موفق نشدم.»

توخل درباره سبک فوتبال مالکانه در برابر فوتبال متکی بر ضدحمله گفت: «واقعیت این است که تیم‌هایی مانند آرسنال، منچسترسیتی و پاری سن ژرمن در لیگ با کیفیت مالکیت توپشان تعریف می‌شوند. مالکیت توپ در آنجا دشوار است. لیورپول نیز در بازی‌ها توپ و میدان را زیاد در اختیار دارد، اما از طریق ضد پرسینگ نیز توانسه موفق شود. تا حدودی نمی‌توان موفقیت در لیگ قهرمانان را بر اساس مالکیت توپ تعریف کرد. شما در پایان باید پیروز شوید، حال با هر روشی که می‌توانید.»

توخل در مورد نحوه هدایت تیم در دو بازی باقیمانده گفت: «همه چیز از نظر آماده‌سازی کوتاه می‌شود و من نسبت به این دو بازی بی‌تفاوت نیستم. ما امروز بهتر احساس خواهیم کرد که شرایط تیم چگونه است. در این دو بازی به برخی که کمتر به میدان رفته‌اند بازی خواهد رسید و این طبیعی است. ما حرفه‌ای هستیم و نمی‌توانیم خودمان را ناامید کنیم. شما نمی‌توانید خود را در اوج ناامید کنید.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها