کد خبر: 634245
تاریخ انتشار :

گفتگوی گسترش نیوز با معاون امور صنایع وزیر صمت؛

بالاخره صنعت نمایشگاهی به رسمیت شناخته شد

نیارکی تاکید کرد نمی توان حوزه نمایشگاه کشور را خارج از صنعت دید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
 
بسیاری از فعالان نمایشگاهی کشور بر این باورند که حوزه نمایشگاه ایران هنوز به عنوان صنعت در دیدگاه مسئولان قرار نگرفته و به عبارتی سیاست گذاران کماکان از اهمیت این بخش مهم و تاثیرگذار بر اقتصاد کشور آگاهی ندارند. خبرنگار سرویس نمایشگاه گسترش نیوز در همین رابطه گفتگویی را با مهدی صادقی نیارکی معاون امور صنایع وزیر صمت ترتیب داده و نظر وی را در این خصوص جویا شده است که در ادامه مطالعه خواهید کرد. با گسترش نیوز همراه باشید.

۳ دلیل مهم برای مشارکت در نمایشگاه ها

نیارکی در ابتدای این گفتگو اظهار داشت: نمایشگاه ها آوردگاه میان نیازمندی ها و توانایی ها به شمار می رود. از یک طرف نیازمندی ها در نمایشگاه ها ابراز می شوند و از طرفی دستاوردها در رویدادهای نمایشگاهی معرفی می شوند. توسعه صادرات دومین دستاورد مهم برگزاری رویدادها به شمار می رود. هیئت های تجاری در بازدید از نمایشگاه ها اقدام به عقد قرارداد می کنند و به واسطه همین موضوع تجارت خارجی کشور توسعه پیدا می کند.
نیارکی

وی در ادامه گفت: تولیدکنندگان داخلی می توانند با حضور در رویدادهای نمایشگاهی برای تولیدات خود تقاضا ایجاد کنند. تولیدکنندگان کشور می توانند با حضور در رویدادهای نمایشگاهی می توانند بخشی از سهم بازار خود در داخل کشور یا در مناطقی که صادرات کمتری دارند افزایش دهند. این موارد ۳ دلیل عمده برگزاری و شرکت در رویدادهای نمایشگاهی به شمار می رود.

نمایشگاه ها از صنعت خارج نیستند

معاون امور صنایع وزیر صمت در پایان  با تاکید بر اینکه حوزه نمایشگاه به طور قطع جزو صنایع کشور به حساب می آید، گفت: به عنوان مثال صنعت خودروسازی به عنوان یکی از صنایع بزرگ کشور در محلی مانند نمایشگاه در معرض دید مخاطبان و فعالان تخصصی آن حوزه قرار می گیرد. صنعت خودروسازی ارتباط گسترده ای با دیگر صنایع دارد و ماحصل این ارتباط نیز در نمایشگاه ها به نتیجه می رسد. بنابراین نمی توان حوزه نمایشگاه را خارج از صنعت دید. همانطور که در تمام دنیا نیز نمایشگاه ها در زمره صنایع بسیار مهم قرار گرفته اند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما